Złoto. Jakie dane?

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
Cavajero
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2010, 17:57

Złoto. Jakie dane?

Nieprzeczytany post autor: Cavajero »

Mam pytanie czy kurs złota w jakiś sposób reaguje na dane z poszczególnych rynków czy raczej takie dane nie mają wpływu na kurs. Ponadto czy jest jakaś strona, która w głównej mierze zajmuje się handlem złotem ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cavajero pisze:Mam pytanie czy kurs złota w jakiś sposób reaguje na dane z poszczególnych rynków czy raczej takie dane nie mają wpływu na kurs.
Na dane makroekonomiczne oczywiście reaguje. Poczytaj trochę o złocie - informacji jest bardzo dużo. W dużym skrócie złoto jest postrzegane jako bezpieczna lokata na "ciężkie i niepewne" czasy, stąd tak pokaźne trendy przez ostatnie lata.

Dodano po 13 minutach:

Przy okazji, bo właśnie wpadło mi w oczy:
http://www.futuresmag.com/Exclusives/20 ... dings.aspx
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Cesarz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 11 paź 2011, 18:32

Nieprzeczytany post autor: Cesarz »

Spotkałem się z opinią, że generalnie złoto najsilniej reaguje z dolarem. Tzn na dłuższą metę jeśli cena dolara spada, to złota rośnie i w drugą stronę tak samo. W książce "Forex for dummies" opisali to w ten sposób, że jeśli dolar spada, a złoto nie rośnie to prawdopodobnie jest to tylko krótkotrwały ruch.

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: Złoto. Jakie dane?

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

najlepiej samemu to sobie sprawdź. zbadaj korelację i będziesz wiedział.

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Złoto. Jakie dane?

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Tak jak przedstawił to Raposo, złoto dla wielu jest surowcem ponadczasowym i uznawanym przez wszystkie kraje jako metal szlachetny. Gdy zaczynają się problemy w danym kraju, a ciekawszych możliwości ulokowania środków nie ma, to inwestorzy przerzucają środki na złoto, srebro, platynę.


Stąd powstało powiedzenie, że złoto jest najlepsze w złych czasach. To trochę samonapędzający się mechanizm. Dolar traci -> środki przerzucane na złoto -> wartość złota rośnie -> sytuacja się poprawia -> przechodzimy ze złota na płynniejsze rynki -> sytuacja się powtarza kilkukrotnie -> powstaje teza, " złoto najlepsze w niepewnych czasach. " -> przy następnym cyklu dołączają się kolejni do tego kółka :)
"Choise, the problem is choise"

ODPOWIEDZ