Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: eresz »

maccyw pisze:Konsolidacja, akumulacja, whatever :)

Ja tylko wskazuje na kolejny nielogiczny i nie mający żadnego przełożenia na zysk pomysł od CJ dotyczący pinów. Według niego bowiem piny wskazują że doszło do wciągnięcia detalistów w złe pozycje i oznacza odwrócenie. No to ja się po przykładzie widocznym na USD/CHF zapytam - czyżby ?
I pięknie poszli w twoim kierunku, powybijali tylko stopy...

Edit,
Zdecydowanie do obserwacji, jaka manipulacja na D1! Myślę, że kierunek jest określony. Teraz tylko nie dać się nabrać na longi.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Tak tylko że ja na GBP/USD siedziałem :P

Odstawiłem tą parę, przesiadłem się na CHF/JPY bo rozpoczęli kontynuację spadków i ta para jest dla mnie na chwilę obecną zdecydowanie bardziej oczywista niż GBP/USD. Oczywiście dla CHF/JPY SELL.

A USD/CHF oraz EUR/USD - myślę że dzisiaj mogą nie mieć już pary na dalsza zabawę, pomanipulują na krótko po takich ruchach muszą.

EDIT: dokładam się do GBP/USD na BUY. Wygląda na to że się zakumulowali do dalszych wzrostów czekają tylko na dane o 14:00 które będą pretekstem.

CHF/JPY jeszcze trochę pomanipulują ale będą dalsze spadki, zapewne przez noc. Mają być super ważne dane z Japonii a więc idealny pretekst do umocnienia jena.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Ponad pół roku minęło, prawie 100 stron wątku to może pochwalicie się panowie jakie wyniki daje ta strategia? Zarzucicie jakimś statementem?

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

Obrazek

CJ nie działa :p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: as28 »

Pablo90 pisze:Ponad pół roku minęło, prawie 100 stron wątku to może pochwalicie się panowie jakie wyniki daje ta strategia? Zarzucicie jakimś statementem?
chwalić się statementem nie będę, zresztą jesze nie osiągam zadowalających wyników :oops:

CJ to nie jest metoda/strategia, to tylko metodologia opisująca zachowanie dużych graczy,
warto poznać, trochę trudno zbudować na niej zarabiającą strategię, potrzeba do tego dołożyć coś więcej,

wszyscy się uczymy, obecnie przyglądam się tutorialom zamieszczonym na
http://theinnercircletrader.com/Tutorials.htm

jeszcze tego nie przerobiłem do końca, ale jest tam zamieszczona potężna wiedza, która razem z CJ mam nadzieję da rewelacyjne rezultaty.
Pozdrawiam Pablo i do zobaczenia za pół roku :)
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

Awatar użytkownika
michosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 29 cze 2012, 22:43

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: michosz »

Pablo90 pisze:Ponad pół roku minęło, prawie 100 stron wątku to może pochwalicie się panowie jakie wyniki daje ta strategia? Zarzucicie jakimś statementem?
Hej :lol:
Swój też przy okazji mógłbyś wrzucić :D
O statement to już były tutaj pytania i chyba nikt nie wrzucał :D
Ja wrzucałem kiedyś na angielskim forum.
Ale z konta demo. To konto istnieje od 24 marca tego roku do dzisiaj , więc nie tak krótko.
Nie wiem czy akurat ten statement z demo kogoś zadowala, ale jest :D Znając życie to pewnie większość powie, że statement z demo się nie liczy, że mam wrzucić z reala, że na realu nie zagrałbym tak samo itd...
Okej.... To już nie mój problem. Ja gram tylko w taki sposób jaki pisze CJ i nic od siebie nie dodawałem.
Dla mnie to działa. I jest dobrze. Nic nie zmieniam.
Nikt nikogo do niczego nie zmusza, każdy gra tak jak chce.
Wrzucam statement i z czystym sumieniem polecam zapoznać się z wątkiem CJ i grać tak jak on pisze. Kto chce niech gra, kto nie wierzy to może grać inaczej. Oczywiście nie twierdze, że działa tylko to co CJ pisze, bo jest tutaj chyba kilka osób , które nie wierzą do końca w to co pisał CJ, a z pewnością są zadowoleni ze swojej gry.
Każdy może dopasować grę pod siebie.
Ja stosuje to co pisze CJ i mi to pasuje.
Wszystkich życzę sukcesów,
pozdrawiam
2016.03.24 --->2016.07.29
3 000 zł --->27 368.85 zł
+812.29%
:564: :569: :568:
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Z dwóch ostatnich dni. Obecnie masteruję swój charakter metodę już mam.

Obrazek

W sumie gdyby nie dzisiejsze zagranie na EUR/USD - albo nie inaczej to ujmę - gdybym dzisiaj spojrzał na AUD/USD to nie byłoby wejścia na danych na EUR/USD - byłoby nad wyraz zajebiście. Jakkolwiek jak na ten tydzień to i tak prawie +50% do całości depo.

Generalnie muszę jeszcze doprecyzować strategię jak szybko redukować ewentualną stratę gdy pójdę pod prąd (a w przypadku danych ...statystyka że pójdę pod prąd wynosi 10-15%), chodzi o rozgryzienie pod kątem lotów.


EDIT: Tak BTW to w sumie byłoby + 100% depo w tym tygodniu :D Gdzieś ok 5K wyciągnąłem na FOMC (obserwujący ten wątek mogli zobaczyć moje wejście w środę wieczorem) tyle że oddałem ok 4K dnia następnego wierząc że GBP/USD wybije drugi level i usiłując złapać dołek tymczasem nie chciałem zostawać na GBP/USD na noc bo leciały dane z Japonii i wiedziałem co planują (na co potwierdzeniem jest powyższy screen). Ale tak, pomimo że nie przepadam za CJ i jego naukami to żeby nie było usiłuje czasami wdrażać jego naukę i ją testować i wtedy tracę... Może to działa dla niektórych ale na pewno nie dla mnie, mam łatwiejsze i pewniejsze metody niż obserwacja leveli i pinów - po prostu, obserwacja danych, manipulacji Eresza, order blocków i w zasadzie to starczy. A kluczem są istotne dane powiązane z istotnymi punktami rynku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Sorki, jeszcze mała aktualizacja poniżej. Jak zobaczyłem co robi GBP/CAD to grzechem było nie skorzystać. Na Daily dla GBP/CAD można zauważyć podręcznikową (przynajmniej jak dla mnie) manipulację Eresza. Pozycja zamknięta bo nadszedł weekend ale to nie oznacza że w przyszłym tygodniu nie będzie dalszych spadków, bo wszystko wskazuje na to że być powinny. Czyli jest prawie +60% do depo i tak, w sumie da się zrobić ponad 100% depo w tydzień nawet grając omylnie, co prawda tego nie zrobiłem ale byłem blisko.

Generalnie w niedalekiej przyszłości planuję podzielić grę i grać w dłuższym terminie (od manipulacji do manipulacji) a równocześnie krótkie trejdy w miejscach gdzie dane stykają się z istotnymi miejscami na rynku. Im dłużej się nad tym zastanawiam tym rozsądniejsze się to wydaje bo wskutek grania na krótko nie będę miał poczucia straconego czasu gdyż zyski realizuje na bieżąco a z drugiej strony uniknę ryzyka pominięcia naprawdę zajebistych zysków jak przykładowo na EUR/USD, USD/CHF które nawet nie potrzebuje obecnie reakumulacji aby zasuwać w obranym przez siebie kierunku. W sumie EUR/USD i USD/CHF to obecnie trejdy typu wejdź, ustaw SL i niczego nie dotykaj :D

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

Obrazek
Welcome to the real world :p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: eresz »

Będę obserwował w przyszłym tygodniu. Bardzo podobne te wykresy, szukamy przecież "patterns". W poniedziałek pewnie nędza, ale od wtorku może się będzie coś działo. Się zobaczy.

Obrazek
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ