Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

DavidFx pisze:
irmentruda pisze:
DavidFx pisze:o cenie decyduje nie kreska czy fundamenty lecz to w co sie zapakowaly banki w kupno czy sprzedaz :D
Obywatelu, gadacie jak moherowy beret.
Banki to, banki tamto. A wpadles na to, ze banki moga spekulowac przeciwko sobie? Czy tylko i wylacznie przeciwko detalistom? Sadzisz, ze takie leszcze jak my dostarczamy paliwa do tego biznesu?
wieloryb plywa w oceanie i zyje dzieki mikroskopijnym planktonie jak to mozliwe sam sobie odpowiedz :D
To może zaczniemy od edukacji. Od podstaw. Wiesz, że 50 najwiekszych banków Świata stanowią ponad 80% całego rynku forex? Wszystko wskazuje, że nie.
A "ulica' to niecałe kilkanaście procent. I nikt w pojedynke nie jest w stanie kierować tym rynkiem.
A przykład z planktonem i wielorybem bardzo nietrafiony

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

DavidFx pisze:o cenie decyduje nie kreska czy fundamenty lecz to w co sie zapakowaly banki w kupno czy sprzedaz :D

A banki kupują lub sprzedają kierując się czym? Zatrudniaja sztaby analityków którzy każdy rynek dokładnie badają. Zaczynając od fundamentów. Przykład? Taki GS czy DB i inni udzielają rekomendacje dla np KGHM/Lotos/Orlen kupuj/sprzedaj itd. itd.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Nie chcę się mądrzyć ale cały FX sprowadza się do kilku kwestii których tak naprawdę mistrz ZEN Mr. CJ nigdy nie poruszył. Jak już ktoś na forum zauważył, chyba as28 ale nie pamiętam, banki żywią się SL, tak to prawda i to bardzo często widać. Przy czym dla mnie SL to nie tylko sztywne SL retalistów, i tak to rozumiem. Jednakże banki, brokerzy, whatever nie robią codziennie Stop Huntów i innych pierdół w postaci 3 leveli co jest już w ogóle kosmiczną bzdurą, bla bla bla. Serio wierzycie, że np taki JP morgan akumuluje pozycje przez 3 levele ? :D Ale dlaczego akurat przez trzy a nie przez 5 ? Dlaczego jeżeli ma tyle płynności po drugiej stronie że zarabia dziennie po kilkaset milionów dolców ma nagle pozycje odwracać bo już na wykresie pojawił się 3 lvl ? :D Ja wiem ze to tylko taka metafora a fx to też gra prawdopodobieństw i statystyki ale na rynku jest równie prawdopodobne to że będzie tych leveli 3 jak 2 czy też 6. Jak mam być szczery to nie zauważyłem tutaj jakieś wyższej częstotliwości na występowanie 3 leveli niż 6 chociaż usilnie się tego doszukiwałem.

Natomiast jak najbardziej banki zamiast tego pilotując cenę szukają za każdym razem tego samego - płynności którą można zidentyfikować poprzez tzw order blocks. Jeżeli chcecie wiedzieć czym są order blocks i czym są to odsyłam do ICT który ładnie to wyjaśnia i jest swoją drogą świetnym nauczycielem. W zależności od tego czy dane order blocks dostarczą im odpowiedniej płynności odwracają kurs lub po prostu kontynuują kupno sprzedaż po bardziej atrakcyjnej cenie (widzimy wtedy na wykresie jedną lub kilka przeciwstawnych świeczek do obranego kierunku, np na H4, i kontynuację ruchu). Przy czym kluczowe order blocks to te które widzicie na Weekly, Daily oraz H4 NAWET jeżeli gracie w short term czy uprawiacie daytrading. Nie ma to znaczenia bo niezależnie od tego czy skalpujecie czy uprawiacie daytrading czy zmieniacie pozycje po tygodniu i tak musicie wiedzieć jaki jest wiodący kierunek, gdzie ruch może spowolnić lub zrobić 1 dniową korektę itp. Nie będą tego wszystkiego tłumaczył jak również przypisywał sobie autorstwa. Zainteresowanym proponuję zapoznać sie z filmikami ICT bo ten koleś to naprawdę geniusz i to przez duże G.

Oczywiście na rynku istnieje coś takiego jak akumulacja i dystrybucja ale nie w formie o której CJ pisał. Co więcej sama akumulacja jest najczęściej już manipulacją a więc nie ma modelu akumulacja-manipulacja -dystrybucja tylko model akumulacja-dystrybucja.

Generalnie trafiłem na właściwy tor. Z 10K zrobiłem 23 K w przeciągu 3 tygodni używając lewara 1:10 i grając 1 lot, 1,5 lot max, wydaje mi się ten wynik całkiem całkiem. Mógłbym pokazać wyniki na historii rachunku ale nie ma to sensu na obecnym etapie bo wszystko w zasadzie oddałem. Nie dlatego że metoda jest zła po prostu grałem w ujęciu dziennym a zacząłem topić w momencie gdy starałem się przewidzieć rynek w ujęciu dłuższym niż 2 dni bo doszło mi trochę spraw przez które nie miałem czasu siedzieć na rynku cały czas. Po prostu tego nie potrafię więc będę się trzymał daytradingu i wyniki w najbliższym czasie przedstawię (pewnie za jakiś miesiąc). Przy czym wyniki te w ogóle nie wiążą się z naukami CJa które, jak dla mnie, są po prostu niepełne i okrojone z kluczowych danych pozwalających na rozsadzenie konta u brokera :D

Następnie, jak wyniki finansowe spieniężą mój czas poświęcony na naukę, będę usiłował przekonwertować metodę na taką która będzie działała w ujęciu dłuższym niż 1-2 dni, może ktoś z Was pomoże :) No chyba że współczesny forex w ogóle nie ma sensu w ujęciu long term bez posiadania kilkuset milionów w zarządzaniu i dostępu do ISDA, miło by było gdyby się ktoś może wypowiedział na ten temat. Poprzez long term uznaję trzymanie otwartej pozycji przez dłużej niż 3 dni.

EDIT: I jeszcze w sprawie danych fundamentalnych - oczywiście że one mają znaczenie i tylko ignoranci mogą twierdzić że fundamenty znaczenia nie mają. Tyle że, niekoniecznie musimy śledzić analizę fundamentalną aby wiedzieć co nastąpi. Często bowiem przed pojawieniem się ważnych danych fundamentalnych już na 30-60 minut wcześniej można znać ich wynik z wykresu technicznego :D Po prostu przypuszczam, że giganci rządzący w świecie finansów mają odpowiednie dojścia (i środki finansowe) aby takie informacje znać z wyprzedzeniem - a już zwłaszcza na własnym podwórku czyt. amerykański bank w USA, angielski bank w UK. Czasami wręcz widząc na wykresie co zrobią o godzinie "0" przed którą niby nie mają szans znać tych informacji czuje się ten dreszcz :D

EDIT 2: A że mądrzyć się każdy może na temat tego czy Brexit się przewidzieć dało czy nie ...akurat w nocy w dniu Brexitu nie miałem czasu na zabawę ale możecie spojrzeć na screeny które załączam. Porównajcie sobie moje godziny wejścia na rynek dla AUD/NZD a w szczególności wejście pod prąd dla NZD/CAD na 30 minut (?) przed opublikowaniem BARDZO WAŻNYCH danych fundamentalnych :D Nie musicie szukać daleko wstecz bo obie transakcje są z bieżącego miesiąca. Zobaczcie co stało się po ich publikacji (jak pogrzebiecie na dailyfx to zobaczycie jakie ważne wydarzenia fundamentalne miały wtedy miejsce dokładnie w tych dnia i godzinach które znajdują się przy tych transakcjach). I tu się nasuwa pytanie - jak retalista mojego pokroju mógł wiedzieć w którym kierunku pójdzie rynek po ich publikacji ? :D Za pierwszym razem powiecie zapewne fuks, zdarza się każdemu. A czy drugi raz to też fuks ? :D Spójrzcie zatem na precyzje złożenia tych zleceń na rynek :D Wydarzenia fundamentalne mają ogromne znaczenie bo działają na rynek jak benzyna dolewana do ognia, co nie znaczy że musicie znać wynik wydarzeń (wtedy już jest często za późno bo rynek lubi w ich obliczu eksplodować), natomiast ich wynik da się znać jeszcze zanim się wydarzą i można ten wynik wywodzić z wykresu ;)

Obrazek
aud_nzd.jpg

Obrazek
nzd_cad.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Panowie, burdel robicie. Nie pasuje, nie zaglądajcie tu. Uszanujcie prace kolegi.
as28 pisze: Wstęp.
Dlaczego zachowanie ruchu ceny na rynku FX można przewidzieć - ponieważ rynek ten jest całkowicie manipulowany.
Kto nie jest w stanie zrozumieć tej podstawowej sprawy niech zamknie ten journal. Ten podstawowy paradygmat nie podlega dyskusji (przynajmniej w moim wątku :P ).
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

kolejny hejt z mojej strony

Banki centralne prowadzą bardzo aktywną politykę monetarną, to nie będzie ani łatwe, ani tanie, ani skazane na sukces.
Czy oni zaglądają poniżej D1...?
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Mustafa pisze:kolejny hejt z mojej strony

Banki centralne prowadzą bardzo aktywną politykę monetarną, to nie będzie ani łatwe, ani tanie, ani skazane na sukces.
Czy oni zaglądają poniżej D1...?

śmiem twierdzic, ze w ogole nie patrza na D1, M1, M15, W1 czy inne swieczki tylko interesuje ich tylko i wylacznie poziom ceny, jesli chca to moga to zobaczyc na wykresie ale to samo zobaczy sie w tabelce w excelu albo czyms innym.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

Obrazek
jedyne pytanie jakie mi sie nasuwa eresz gdzie ustawic tp w ciagu daytradingu masz na to jakis patent?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Mogłem potrzymac dzisiaj USD/CHF nieco dłużej ale nie jest źle. W sumie mógłbym trzymać AUD/USD dłużej, ale jest poniedziałek i do końca nie jestem pewien czy nie będą potrzebowali po takim ruchu przygotować się do dalszych spadków korektą co pokaże z kolei wtorek :) Jakkolwiek wynik jak na poniedziałek chyba nie najgorszy.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

fox jednak nie podjal dzis dystrybucji wciaz jest w akumulacji no jak nie dzis to na pewno juz jutro :P
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: as28 »

DavidFx pisze:fox jednak nie podjal dzis dystrybucji wciaz jest w akumulacji no jak nie dzis to na pewno juz jutro :P
na to wygląda że edek i funt chcą się odwrócić, ale chyba dla fox'a to żaden interes na noc to robić,
pewnie zafunduje zmyłkę nocną lub poranną,
zresztą dla nas też to żaden interes trzymać na noc,
nagłówki gazet straszą :lol:
że ho ho
http://finance.yahoo.com/finance/news/s ... 30930.html
Ostatnio zmieniony 27 cze 2016, 20:44 przez as28, łącznie zmieniany 3 razy.
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

ODPOWIEDZ