Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Ktoś podpatrzył na fazy rynku akcji i myśli, że to samo sie dzieje na forex. Niestety to nie jest to samo.
https://sindicator.net/artykuly/analiza ... _wedlug_st

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: eresz »

Cblondyn pisze:Ktoś podpatrzył na fazy rynku akcji i myśli, że to samo sie dzieje na forex. Niestety to nie jest to samo.
https://sindicator.net/artykuly/analiza ... _wedlug_st

Link, z którego korzystam podałem wcześniej. Pozdrawiam serdecznie.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

eresz pisze:
Cblondyn pisze:Ktoś podpatrzył na fazy rynku akcji i myśli, że to samo sie dzieje na forex. Niestety to nie jest to samo.
https://sindicator.net/artykuly/analiza ... _wedlug_st

Link, z którego korzystam podałem wcześniej. Pozdrawiam serdecznie.
Jeśli ten Lis o którym piszesz chce decydować o cenie musi skupiać większość kapitału na rynku. I jeśli są to Banki i duzi gracze to wchodząc do gry sami wywołują trend pozycjami przez siebie otwieranymi. Nie da się sprzedać mniejszości jednocześnie wywołując wzrost. To nie czary decydują o wzroście ceny a popyt tak jak o spadku podaż. Tak było od zawsze. I kto to jest ten chytry Lis? Amerykanin? Europejczyk? Bo poglądy na cene eurusd obaj maja czasami skrajnie inne :). A akumulacja/dystrybucja to chamskie często zagranie chociażby na naszej GPW przez cwaniaków na mniejszych spółkach. W przypadku indexów zjawisko trwa miesiące a nawet lata. Na forex czynnik fundamentalny tez rozgrywa się na wykresach MN czy W. I też trwa miesiące/lata. Nie ma to zastosowania na M5 czy H1.

zetjot
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2011, 00:34

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: zetjot »

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post :D Według mnie wszystkie pary z Funtem na interwałach D1,W1,MN buy . Teoria Wyckoffa.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

eresz pisze:
DavidFx pisze:Pamiętamy kolejność: akumulacja - manipulacja - dystrybucja (czyli trend)
Rynek walutowy to przede wszystkim wymiana handlowa na całym świecie, np. Japonia się zamyka i na koniec sesji rozliczają zyski kupują JPY, ktoś kupuje ropę albo sprzedaje złoto, BOE sprzedaje funciaki i kupuje ojro żeby wpłacić do UE, czy handel z Chinami. To nie jest osiedlowy warzywniak, takie operacje mają w głębokim poważaniu tego typu teorie. Myślisz, że oni patrzą na M15 albo H1? Czy raczej mają kontrakty i opcje na long termin?
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

fala hejtu swiadczy o jednym to dziala :D
Gratulacje Eresz! :564:
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: eresz »

Słuchajcie, nie mam zamiaru nikogo na siłę namawiać i przekonywać do spojrzenia na rynek, jaki przedstawiłem wcześniej. Macie prawo do odmiennych poglądów, postrzegajcie sobie rynek jak chcecie. Szanuję to.

Ja swoje poczytałem, odpowiada mi taki sposób opisywania rynku, porobiłem testy i byłem pozytywnie zaskoczony powtarzalnością wyników. I nie mam zamiaru rezygnować, bo ktoś tam uważa, że to nie ma racji bytu. Pozdrawiam.

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: eresz »

Wrzucam na jutro do obserwacji. Mamy manipulację po 3 pchnięciach w dół. Obserwujemy sesję azjatycką, czekamy na ewentualne momentum w dół i jego szybką korektę. No i mamy w głowie, że jutro wynik referendum Brexit.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: as28 »

takie dni jak dzisiaj to jedyne dni w których fox może się przeliczyć,
czego należy mu życzyć :)
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

Gratulacje Eresz z tym cadem czyli mowisz ze najlepszy tf do obserwacji to h4 :D
namaluj mi h4 na edku jak widzisz :p
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

ODPOWIEDZ