Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Ja tu na fotce widze zagranie pod retest oporu będącego wcześniej wsparciem. I budowanie się coś na kształt flagi. Gdzie to "innowacyjne" podejście? Póki co klasyczna AT. Nic nowego.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

Cblondyn zapewne masz racje :D
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: as28 »

Cblondyn pisze:Ja tu na fotce widze zagranie pod retest oporu będącego wcześniej wsparciem. I budowanie się coś na kształt flagi. Gdzie to "innowacyjne" podejście? Póki co klasyczna AT. Nic nowego.
W oczekiwaniu zachowany ceny.
Bo jeżeli tam jest M (czy PL) to Dawid oczekuje 3 fal spadkowych, ewentualnie W które odwraca układ i daje nowe trzy fale do góry. Poprawne rozpoznanie daję szanse budować scenariusz na dłużej, niż robi to klasyczna AT.
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Cblondyn pisze:Ja tu na fotce widze zagranie pod retest oporu będącego wcześniej wsparciem. I budowanie się coś na kształt flagi. Gdzie to "innowacyjne" podejście? Póki co klasyczna AT. Nic nowego.
Możesz też spotkać zagrania pod RGR, SR i inne. I co z tego? cena jest jedna i idea wynika z jej ruchów. Raz zadziała, a raz nie, jak każdy inny system na FX. Nie wiem czego się spodziewałeś skoro jesteś zawiedziony konfluencją kilku metod AT.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

T-REX pisze:
Cblondyn pisze:Ja tu na fotce widze zagranie pod retest oporu będącego wcześniej wsparciem. I budowanie się coś na kształt flagi. Gdzie to "innowacyjne" podejście? Póki co klasyczna AT. Nic nowego.
Możesz też spotkać zagrania pod RGR, SR i inne. I co z tego? cena jest jedna i idea wynika z jej ruchów. Raz zadziała, a raz nie, jak każdy inny system na FX. Nie wiem czego się spodziewałeś skoro jesteś zawiedziony konfluencją kilku metod AT.
Skoro ktoś tworzy system który jak się okazuje istnieje od dawna to może lepiej się skupić na tym co istnieje od dawna. "Po co wyważać już otwarte drzwi"? To tak jakby tworzyć nowe nazwy dla rzeczy już nazwanych. A to, że rynek ma zawsze strukture falową (impuls i korekta) to chyba już każdy zauważył. Nic nowego. A czy ktoś zagra w korekcie na RGRa, flage, klina czy engulf/pinbar to może nie mieć większego znaczenia bo o skuteczności bardziej decyduje kiedy zamykamy niż otwieramy pozycje. I byle by z trendem :). A każdy wymieniony setup przeze mnie jest równie dobry.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Czyli jednym słowem nic ciekawego dla Ciebie... Bajo! :516:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

T-REX pisze:Czyli jednym słowem nic ciekawego dla Ciebie... Bajo! :516:
No pierwszy post w tym wątku mówił o genialnym traderze i genialnym systemie. I autor wątku zachęcał do zgłębiania tematu bo system jest genialny jak i jego autor. Dlatego sie nim zainteresowałem. No obojętnie obok rzeczy genialnych sie nie przechodzi :). Póki co żadnych dowodów na genialność tak systemu jak i autora. I okazuje się, że system niewiele się różni od klasycznej AT. Dlatego pozostane przy jw. :). To nie jest jakaś moja krytyka autora wątku. Działa na pewno w dobrej wierze i szczerze mu życze sukcesów. Ale przestroga, że nie wszystko złoto co się świeci.

ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

DavidFx pisze:Obrazek
:p
Hej Dawid, przetrzymałeś ten szybki ruch UP na kablu? Trzymasz tą pozycję dalej? btw. podobny układ jest na EU.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

Obrazek
:P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

pim - wystąpiłem do administratora (moderatora) z prośbą o przyznanie Ci pochwały ale nie wiem czy admin/mod zdążył to już rozważyć. Powiem wprost - uważam że pochwała Ci się należy w tym wątku bowiem przytoczyłeś jedno z najsensowniejszych źródeł na temat fx w całej sieci. Metodę której naucza ICT nazwałbym kompletną, spora ilość innych mentorów naucza swoich technik ale brakuje w niej często argumentacji "dlaczego gdy widzimy X to powinniśmy zrobić Y" no i większości wypadków w sumie ...nie działa. No ale jak ma działać coś czego działania nie potrafi uzasadnić sam nauczający danej metody ?

Natomiast uważaj, bo ICT raczej na pewno nie patrzy na FX w taki sposób w jaki napisałeś o fraktalach. Z tego co zauważyłem to on po prostu posługuje się miejscami gdzie powstają order blocks oraz przerobionym narzędziem fibonacciego. Nie obejrzałem jeszcze jego serii o Market Makers jestem w trakcie ale we wcześniejszych seriach zauważyłem że skupia się on właśnie na powyższych rzeczach. Niekoniecznie bawi się on w trading tuż po dziennej asian range, wręcz przeciwnie wchodzi w okreslonym miejscu gdzie ma swój sweet spot i potwierdzenie w postaci order block i idzie w kierunku w którym porusza się rynek gdy widzi że ten odbija się (reaguje) w danym miejscu. Uczy aby grać na H4 oraz Daily, albo przynajmniej nie przeciwko tym dwóm interwałom. Uczy aby grać jedynie we wtorki, środy i czwartki. Generalnie osobiście zauważyłem że w piątki też na rynku nie brakuje płynności ale fakt faktem poniedziałki są do niczego. Obecnie nie zauważyłem aby wspomniał on cokolwiek o 3 levelach o których pisze CJ ale (!) jeżeli połączy się wywody CJ z tym czego on naucza to nawet wywody CJ zaczynają mieć jakiś większy sens jeżeli chodzi o ich rzeczywiste działanie. Przy czym najpierw mechanizmy ICT a dopiero później mądrości CJ, nie na odwrót.

pim pisze:OK, to coś napiszę w jaki sposób należy cierpliwie wyczekać na setup

Bierzemy wykres D1 czekamy aż świeczki ułożą się w potencjalnego fractala

Po kolei:

tworzy się świeczka nr 1 - nic nie robimy tylko czekamy (ja wiem że to taka ładna świeczka że zawsze szukamy wejścia i robimy to za szybko tym razem proponuje czekać)

w kolejny dzień utworzyła się świeczka nr 2 - widzimy ze być może tworzy się potencjalny fractal a LOW świeczki nr 1 może być tym co CJ nazywa Peek Low

dzien nr 3 - tutaj szukamy wejścia na M15/M5

nr 4 i 5 trzymamy tak długo jak potrafimy (to już indywidualnie ile kto umie)

nr 5 to 3 day cycle wiec po jej zamknięciu znów czekamy co się narysuje

dzien nr 6 - narysowała się spadkowa poniżej High nr 5 - wiec mamy miejsce potencjalnego fractala czyli nasze Peek High

na swieczce nr 7 szukamy shorta na M15/M5

W ten sposób łapiemy się na Level 1

i to chyba cała filoziofia....

pomijam tu że potencjalny fraktal może się nie sprawdzić i cena poleci przeciwko nam.... ale to już pewnie wiecie, bardziej chodzi o to że czekamy cierpliwie aż narysują się 2 kolejne świeczki i dopiero atakujemy

a jeśli chodzi o niezbędną wiedzę do naszej biblioteczki to tu macie opisaną metodę http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=555261 czyli łapania High i Low danego dnia po świeczkach H1 - bardzo dobra lektura i należy połączyć tą wiedzę z tym co pisze CJ

Jeśli do tego wszystkiego dodamy wiedzę o strefach S/D z wyższych interwałów to da się chyba zrobić z tego coś co ma ręce i nogi.

ODPOWIEDZ