Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Nie, szczerze mówiąc to kompletnie nie rozumiem o co Ci chodziło :D Sugerujesz że na obrazku eresza nie było w ogóle RRT? Były, tylko takie niezbyt koszerne

jackub

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Patryś pisze:Nie, szczerze mówiąc to kompletnie nie rozumiem o co Ci chodziło :D Sugerujesz że na obrazku eresza nie było w ogóle RRT? Były, tylko takie niezbyt koszerne
Patryś, już wyjaśniam,
po pierwsze , naprawdę nie pamiętałem jak sie ta formacja nazywa i nie skojarzyłem skrótu RRT ... wyjaśniono mi, więc jeszcze raz spojrzałem na wykres H4 i nie dojrzałem tam takiej formacji ... a jeśłi miała by tam być to mocno naciągana.....
TAkie mocno naciągane formacje widać przeważnie po fakcie ... nie wiem czy na takie naciagane formacje połozyłbyś pieniądze..... jeśłi nie, to oznacza po prostu że formacji takiej nie było ......
może generalnie się czepiam, można to tak traktować ... mam po prostu wątpliwości i się dzielę nimi...
pozdrawiam

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Aaa no spoczko
Czyli się zgadzamy bo, jak już mówiłem, dla mnie te RRT też szału nie robią ;) aczkolwiek moim zdaniem są. Przy RRT to ważniejsze od ich urody jest kontekst w jakim się pojawią

Ja nie jestem specem w dziedzinie CJa - po prostu mocno się tym ostatnio zainteresowałem. I raczej będę rozwijać inne podejście ;) Strasznie to subiektywne jak dla mnie

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

eresz pisze:Tak sobie analizuje piątkowy spadek na eurusd i zauważam taką zależność: RRT RZĄDZI!!!
takie piny obok siebie nic nie znacza, ot zwykla konsola, tym razem (po Bozemu) wybita w dol. Poczatkowo chcialem wejsc po tym pierwszym pinie w longa ale odpuscilem i dobrze.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

caciavita pisze:[img]rrt.png[/img]
przeciez to zwykly engulf, co w tym nowego i odkrywczego?

gientek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 08 maja 2012, 09:59

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: gientek »

irmentruda pisze:
caciavita pisze:[img]rrt.png[/img]
przeciez to zwykly engulf, co w tym nowego i odkrywczego?
Też tak to widzę :)
To właśnie piękno forexu..każdy szuka i widzi co innego patrząc na ten sam obrazek.

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: eresz »

ech Panowie, już tłumaczę, chociaż po takim wysypie komentarzy, zaczynam się zastanawiać, czy ja czegoś nie pomyliłem :D

jak ja rozumiem rrt?

to seria świec obok siebie ALE każda kolejna ma wicka niżej niż poprzednia. Ma to na celu złapanie graczy w pozycje w złym kierunku i nie pozwolenie im wyjść na plusie czy choćby na BE, w efekcie zmuszając ich do zamknięcia ze stratą. A czy to są piny, czy zwykłe świece z ciałem, to dla mnie większego znaczenia nie ma.

co zobaczyłem na wykresie eurusd? to jeszcze raz obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

eresz pisze: to seria świec obok siebie ALE każda kolejna ma wicka niżej niż poprzednia. Ma to na celu złapanie graczy w pozycje w złym kierunku i nie pozwolenie im wyjść na plusie czy choćby na BE, w efekcie zmuszając ich do zamknięcia ze stratą.
To zmienia postac rzeczy:)
Wielokrotnie dalem sie zlapac w cos takiego dlatego tutaj wiedziony doswiadczeniem (dupogodzinami?) odpuscilem longa widzac ostry ped w dol.
Pozdro!

jackub

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: jackub »

eresz pisze:ech Panowie, już tłumaczę, chociaż po takim wysypie komentarzy, zaczynam się zastanawiać, czy ja czegoś nie pomyliłem :D

jak ja rozumiem rrt?

to seria świec obok siebie ALE każda kolejna ma wicka niżej niż poprzednia. Ma to na celu złapanie graczy w pozycje w złym kierunku i nie pozwolenie im wyjść na plusie czy choćby na BE, w efekcie zmuszając ich do zamknięcia ze stratą. A czy to są piny, czy zwykłe świece z ciałem, to dla mnie większego znaczenia nie ma.

co zobaczyłem na wykresie eurusd? to jeszcze raz obrazek
Ok teraz widzę te twoje rozjazdy stacji kolejowej.... na przytoczonym wcześniej wykresie ... kiedyś kiedyś nauczyłem nazywać taki stan rynku "porcupine" - jeżozwierz...
Powódzenia .... :564:

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

eresz pisze:ech Panowie, już tłumaczę, chociaż po takim wysypie komentarzy, zaczynam się zastanawiać, czy ja czegoś nie pomyliłem :D

jak ja rozumiem rrt?

to seria świec obok siebie ALE każda kolejna ma wicka niżej niż poprzednia. Ma to na celu złapanie graczy w pozycje w złym kierunku i nie pozwolenie im wyjść na plusie czy choćby na BE, w efekcie zmuszając ich do zamknięcia ze stratą. A czy to są piny, czy zwykłe świece z ciałem, to dla mnie większego znaczenia nie ma.

co zobaczyłem na wykresie eurusd? to jeszcze raz obrazek
To co opisujesz to trapping volume a nie rrt :D

ODPOWIEDZ