Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: as28 »

raczej to :)
Get some cash on hand. Fresh water and meds. Keep your vehicles at 1/2 tank minimum. Organize meeting places for your family if SHTF.
Here is the real news: Prepare for a false flag and Putin blamed. Internet shutdown & ICT Video library deleted. Missile Launch time changed
The Dollar wants higher. The stock market will surprise everyone GbpUsd will be under 1.08 in March 2017 Deutsche Bank will be Enron II
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

O kurwa...To czeka nas 2008 tyle że tym razem Europy nie dotkną jego echa tylko rozsadzi ją od środka. Jeżeli niektórzy nie wiedzą czym był Enron to polecam poczytać...A jeżeli wspomniany bank się wykolei to mamy drugi scenariusz z 2008. I nie, tu nie ma czym się cieszyć zastanówcie się co się stanie ze złotówką i co może się stać z rozkładem sił politycznych w Europie.

Generalnie ciekaw jestem jednej rzeczy i tego czy się sprawdzi. W dniu Brexitu napisałem że ważne eventy da się przewidzieć z wykresów. Jak na moje oko Trump mimo silnego poparcia nie ma szans wygrać wyborów, wszystko jest ustawione. Wygra Clinton bo "ktoś" (fundusze, banki) w liczbie mnogiej tego potrzebują. Potrzebują pretekstu aby wysadzić dolara do góry i wyjebać ludzi na kasę. Ciekaw jestem czy się sprawdzi.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

A co do CJa to bym się nie przejmował. Często strzelał foha a później wracał. Jakkolwiek facet wniósł też sporo dobrego, ale zrobił to w tak enigmatyczny sposób że większość osób nie do końca czai jak naśladować to czego on uczy. Inna sprawa, że nie lubi się przyznać do błędu. Co do tego Jackal co napisałeś - nie, nie do końca. Brakowało 3-go levelu w dół, skoro nawet ja to widziałem...to on też musiał. Zatem jeżeli szły dane a nie było 3-go levelu chociaż setup był UP to należało się trzymać z dala od tej pary bo to mogło oznaczać SH w zgodzie z setupem a później kontynuacje. Ciekawa lekcja na przyszłość. Bo nawet założywszy że na rynku może być 2 lub 4 levele (a nie 3) to tym bardziej w przypadku gdy domyślny cykl nie jest skończony a idą ultra ważne dane to może pójść coś nie tak, lub zazwyczaj będzie to zwykła zasadzka. I Eur/Usd było piękną zasadzką. Spójrzcie na to wybicie, ile tam musiało być wylanych łez i pogrzebanej gotówki.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Eresz - widziałem że pytasz na stevehoopwood o AUD/USD. Jak dla mnie ta para jest SELL, w sumie ją sprzedaje co zresztą pokaże za kilka dni na screenie :P

PS. Nie przykuwaj takiej uwagi do pinów. Piny mylą i nie mają większego znaczenia.

PS2. Zresztą po co za kilka dni. Poniżej screen z AUD/USD. Jak dla mnie LVL1, zamknięcie poniżej asian range + wzrostowa kondycja dolara. Teraz pewnie potrzymają w randze, rano wybiją stopy sprzedającym podciągając nieco do góry i ruszą w dół. Chociaż może i teraz pójdą w dół (tzn - przez noc). Trochę niedbale wszedłem bo za późno ale wole wejść z odpowiednio większą pozycję mając odpowiednio większą "pewność".

PS3. Niezależnie od tego co zrobiło dzisiaj USD/MXN ta para wciąż jak dla mnie jest UP, pozostaje pytanie jak długo będą akumulować i czy ruszą jutro (we wtorek) czy raczej w środę.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Mój przykład z AUD/USD był przykładem jak na pewno nie trejdować na forexie :lol:

Anyway, dalej podtrzymuję że obserwacja pinów nie ma sensu. Zbyt często piny wprowadzają jedynie w błąd i powodują zbędne zamieszanie.
Inna kwestia, to był własnie przykład jak subiektywne jest postrzeganie leveli. Można zapomnieć o dalszych spadkach dla AUD/USD, teraz się akumulują pod dane do wystrzału UP.

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: as28 »

piny mają sens, tylko musi za nimi iść słabość rynku,
u Ciebie widzę że cena nie zrobiła nowego dołka, i tam już trzeba było myśleć o kole ratunkowym
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Gdy wybija niższy dołek to już jest często za późno bo trzeci dołek to 3rd push. Tworzą więc level. Level to konsolidacja. Sprzedasz więc z taką dokładnością jak ja AUD/USD niezaleznie od tego czy będą piny czy nie...
USD/CHF mocno UP.

Chociaż co do USD/CHF - trochę ciężko stwierdzić. Na H4 wygląda to na 3-ci level ale na H1 mamy 1lvl za sobą (po trzech poprzednich). I to jest takie pierdolenie...

EDIT: Dobra mam ich. GBP/CAD UP, niewykluczone że polują na 1.6600, na moje oko zaczęli nowy cykl poprzedni zresetowali.

AUD/USD - UP, wygląda to na 1lvl + SH gratis.

USD/MXN - nie wiem, odpuszczam na 1-2 dni. Chociaż najprawdopodobniej UP, ale może to być rozszerzenie chop zone więc jak zaczną sprzedawać będzie lipa.
USD/CHF - nie wiem, odpuszczam.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

AUD/USD - no, to jest. Wymalowali SH. To całe wieeelkie i przerażające wybicie (które się zaczęło w momencie gdy zacząłem sprzedawać i wrzuciłem screena z pozycją na sell) to jest po prostu SH tyle że odpowiednik na H4. Banki postraszyły, a skoro postraszyły to ruch będzie daaaaleki zupełnie jak na poprzednim M ukształtowanym na H4.
Na H1 tymczasem będziemy mieli już zaraz 3 pushe które skutkować będą levelem. Na H4 widoczny powinien być w formie pusha. I ten push na H4 będzie zajebistym miejscem do wejścia na SELL. Mniam.

Co prawda do wyborów jeszcze czas więc mogą zrobić nagły zwrot i przejść w W po to by później iść w M (gdyby chcieli jeszcze więcej płynności) ale nie wydaje mi się że tak będzie. Jakkolwiek wypada uważać bo AUD/USD ma tendencję do wygibasów.

Jeżeli chodzi o GBP/CAD - kto zdążył wziąć swoje ten szczęśliwy :D Możliwe że na dzisiaj to koniec wzrostów dla tej pary, chociaż oczywiście nie koniec na następne dni. Dzisiaj wygląda na to że chcą użyć danych do maglowania traderów. Jak ich odpowiednio wymaglują to zaczną dalszą podróż UP.

Za to USD/MXN się zdecydowało na kontynuację UP, należy uważać przy sweet spot szczególnie jak dotrą tam na 15:00-16:00 (godziny zła).

Chociaż z tego co widzę dalszych niespodzianek względem dolara rynek nie przewiduje oprócz tego że dolar się umocni i ICT miał w istocie rację. Tyle że będą ciskali SH, lvl, i innym syfem przez cały czas podróży dolara w kierunku UP. Tyle że rozumiejąc idee CJ jedna metoda zgrywa się z drugą, choć ta idea jest ciężka w odbiorze bo bardzo mocno subiektywna i wymaga cały czas trzymania ręki na pulsie bo chcąc nie chcąc grając wyłącznie z jej regułami nierzadko zdarza się że pójdziemy pod prąd.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

pim
Gaduła
Gaduła
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2015, 09:52

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: pim »

Cześć chłopaki.

Dawno mnie tu nie było a widzę że rozmowa przeszła na to który ma większe "kohones" CJ czy ICT :-)

O ICT pisałem chyba jako pierwszy na forum... a może nie... ?! mniejsza z tym

Jeden i drugi mówi dobre rzeczy, należy wziąć kawałek od pierwszego, część od drugiego, znalazłbym jeszcze co najmniej 2 innych do tego samemu ruszyć zwojami i coś tam nam się poukłada.

ok a teraz o co chodzi....

Szukam ludzi chcących trochę popracować nad wykresami, zbieram małą kilkuosobową grupę którzy już trochę wiedzą , znają mniej więcej levele i cykle oraz zakładają że to faktycznie ma miejsce na rynku. Myślę o małej zamkniętej grupie na Facebooku która była by w staie wspólnie skanować wykresy w poszukiwaniu pewnych konkretnych struktur. Mam zamiar opowiedzieć o tym co sam używam na co dzień. Nie chcę całkowitych żółtodziobów bo nie mam czasu ani chęci tłumaczyć wszystkiego.
Jeśli jesteś w miarę ogranięty, czytałeś orginalny wątek CJa lub ICT lub inne podobne, masz trochę czasu i chęci napisz do mnie na priv, opisz co już wiesz, pokaż jakiś wykres, podaj mi swoj nick na facebooku i odezwij się tutaj: https://www.facebook.com/groups/743800272410745/

A teraz kilka "pokazówek", wybaczcie ale na forum nie bedę rozpisywał wszystkich szczegółów. Gram tym od czerwca tego roku, wcześniej zbierałem depo i wkuwałem przez 3 lata. Teraz już tylko tym się zajmuję, rzuciłem pracę, siedzę po 8-10 godzin dziennie , analizuje i koduję robota wspomagającego. Miałem całkiem pokaźne zjazdy i spore straty, bardziej wynikające z błedów w zarządzaniu pozycjami niż wad systemu. Na chwilę obecną już nie tylko "pływam po powierzchni" ale zdecydowanie jestem na plusie.


dax jakis czas temu:
2016-10-14___11_52_23.png
i po jakimś czasie
aktualny.png
na dziś wszystko pozamykane na TP


CAD dawno temu :
uc3.png
c.d.n
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

pim
Gaduła
Gaduła
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2015, 09:52

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: pim »

c.d.

CAD po jakimś czasie
USDCAD_H1_2016-10-21_07-36-26.gif
i ogolny schemat cyklu:
USDCAD_H4_2016-10-20_21-11-44.gif

i ostatnia próba "zabita" wczorajszym ostrym zejściem
USDCAD_H1_2016-10-25_16-49-02.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ