Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

Jakub to dowodzi jednego ze Maccyw z ICT nie ma nic wspolnego szasta okresleniami od niego ale gra cos swojego i nikt nie wie co tak naprawde :p laczy CJ z ICT plus wlasne iluzje i wychodzi maslo maslane tak to widze i kazdy przyzna mi racje chlop sie nie moze okreslic czego chce i co robic na wykresie :-D
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

jackub

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: jackub »

DavidFx pisze:Jakub to dowodzi jednego ze Maccyw z ICT nie ma nic wspolnego szasta okresleniami od niego ale gra cos swojego i nikt nie wie co tak naprawde :p laczy CJ z ICT plus wlasne iluzje i wychodzi maslo maslane tak to widze i kazdy przyzna mi racje chlop sie nie moze okreslic czego chce i co robic na wykresie :-D
David, trudno mi się ustosunkować do tego, nie widziałem wykresów macyw'a ani tez nie obejrzałem wszystkiego co ICT wyprodukował, no i niekoniecznie jestem najmądrzejszy we wsi.....
Na pewno pooglądam sobie i resztę filmów, może coś dobrego z tego wyniknie dla mnie... jeśli maccyw zarabia na swoim podejściu do rynku to chwała mu za to bo tylko to się naprawdę liczy....
Pozdrawiam

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

jackub pisze:Już wyjaśniam, co do Biasu ... nastawienie rynku, czyli w uproszczeniu overall trend, ICT używa do określenia tego nastawianie prostej metody z 9 i 18 EMA na wykresie tygodniowym, czasem tylko na dziennym ... dopóki nie przetną się zawsze poszukuje tradów zgodnie z nimi..... wynika z tego że za order bloki uważa wyłącznie te które powodują kontyuację kierunku trendu zgodną w wyższymi ramami czasowymi.... nie rozdrabnia sie na to że na H4 juz jedziemy w dół. Referencyjnymi TF ami do określenie nastawienia rynku jest D1 i W1.....
No ale to jest to co on mówi a każdy wykorzystuje wiedzę i umiejętności na swój własny sposób....
Odnajdę link i zaraz dołącze .... mam nadzieję że as28 nie ma nic przeciwko naszej pogaduszce....

http://fxgears.com/forum/index.php?topic=563.0
Tak, tylko że to chyba jego stara szkoła. Obecnie od dawna nie używa on żadnych EMA, natomiast sugeruje on innym aby to robili jeżeli nie widzą trendu. W ogóle ICT ma kilka różnych podejść dlatego trudno jest to mieć wszystko z tyłu głowy podczas tradingu. Sam o sobie mówi że zdecydowanie jest graczem short-term (a gdyby tak nie było to by nie wchodził na buy dla GBP/USD które jest w silnym trendzie spadkowym gdyby zerknąć na Weekly - ostatni filmik który z nim się tu pojawił) chociaż z drugiej strony jeżeli dobrze zrozumiałem (mówi o tym na jednym filmiku) szuka również czystych, długich trendów na jednym koncie brokerskim gdzie ma 1 mln bo wiadomo przy takiej kasie nie chcesz ryzykować ewentualnej pomyłki na short termach.

Z tego co też pamiętam to jasno powiedział że Order blocków używasz na interwale na którym grasz. Wyraźnie też zaznaczył że chodzi o timing. Dwóch różnych graczy grających tą samą parę może mieć racje wchodząc równocześnie SELL i BUY. Zawsze chodzi o timing przy czym dobrze mieć z tyłu głowy interwały nadrzędne takie jak Weekly itp aby nie dać się złapać gdy rynek powróci do trendu. Obecnie AUD/USD spada i spadać będzie.

David - nie, nie łącze CJ z ICT starałem się łączyć ale to nie działa w ten sposób. Fakt, ostatnio dorzuciłem RRT do CJa i to ma jedyny sens, levele absolutnie nie. Ty natomiast trolujesz co Ci już ktoś tu na forum napisał a nie pokażesz ani jednego wspaniałego wejścia i wyjścia. Bo wejść i dać się wyzerować to żadna sztuka na forexie - to tak na marginesie. Zresztą Twój CJ nie zadziałał ostatnio ani na USD/SEK ani na AUD/JPY, trudno się zresztą dziwić bo te wejścia miały nawet z CJem niewiele wspólnego. Sam napierdalasz wykresami Monthly i pierdolisz aby grać jak Soros. Pewnie, ale nie z kapitałem 10-50 tysi bo tyle to na Monthly byle pierdnięcie rynku zmiecie Ci całe depo. I na Monthly jak stawiasz SL po 10 pipsów to gratuluje pomysłu. Inna sprawa że Soros ma w dupie Twoje wykresy Monthly bo kieruje się czymś zupełnie innym niż AT. Tak BTW to CJ w ogóle nie patrzy ani na Monthly, ani na Weekly, a najwyżej na Daily. Więc skoro grasz wyłącznie z zachowaniem teorii i wszystkich reguł CJa z niczym tego nie łącząc to co robią te Monthly które powrzucałeś i jaki ma to cel. I w ogóle będę Cię od tej pory ignorował bo szkoda czasu a pleciesz co Ci ślina na język przyniesie.

jackub

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: jackub »

maccyw...
Sposób określania Biasu zawarty jest w jego Library w Scout Sniper i Precision Trading. Nie wiem czy to stare czy nie podejście, być może w innych częściach ma już inny approach..... jeszcze dwie trzy noce i będę wiedział :wink:
Order bloki ... tak oczywiście że grasz orderbloki właściwe dla TF , to oczywiste, jednak zaczynając od wyższej TF często zmieniając TF na niższy otrzymujemy OB mniejszej rany czasowej zawierający się OB większej ramy czasowej, mając szansę na precyzyjne wejście i minimalizowanie ryzyka.. w tym widzę piękno tej metody o ile umiejętnie jest stosowana. Jednocześnie , metoda jak każda inna nie jest 100% bo takich nie ma, nawet u CJ nie wychodzi wszystko w 100% bo fox coś kombinuje a za jego plecami inny większy FOX ma zupełnie inne plany i rozsmarowuje mniejszego foxa.... my detaliści stanowimy zaledwie kilka procent volumenu obrotów więc nie możemy być głównymi dostawcami płynności dla foxa.
Foxy żrą się między sobą bo padliny detalistów nie wystarczy aby ich nakarmić.
Jestem ostrożny w stwierdzanie typu AUD spada i BĘDZIE SPADAĆ .... może będzie, może nie będzie, prognozowanie to gra prawdopodobieństw, jutro kangury podniosą stopy i wszystkie analizy do kosza.
Własnie pojawił się na YT dzisiaj nowy webinar 44 minuty na temat "Core Essentials To Price Action - High Probability Setups" wieczorkiem pooglądam...
Pozdrawiam Panów i chyba nie będę więcej już interferował zwolennikom Capitana Jacka...

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

maccyw nie musisz mnie ignorowac poniewaz odchodze z watku CJ Adios
bawcie sie dobrze ale beze mnie :D
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

jackub - co do biasów to chyba sobie zrobię powtórkę. Dla mnie po prostu market profile od 16/17 sierpnia jest SELL i nazwałem to bias, być może błędnie. Po prostu dla mnie bias to aktualny market profile. Natomiast trend jest wzrostowy.
Co do OB to masz świętą rację, tyle tylko że uważaj bo nie zawsze jest tak że jak dojdą do OB widocznego na Daily to dojdą również do istotnego odpowiednika OB np na M30 w środku tego OB widocznego na Daily. To nie do końca tak działa, jeżeli prawidłowo zrozumiałem to co napisałeś.

Co do tutoriali od ICT, myslę że to jest jego "najświeższe" podejście:
http://theinnercircletrader.com/Tutorials.htm

To co podlinkowałeś to swego czasu oglądnąłem kilka filmików ale niestety nie przemawiały do mnie bo większość starał się tam pokazać na obrazkach (nie zawsze czytelnych) a niektóre z tego co pamiętam to były pozbawione nawet dźwięku. Nie wiem dlaczego.

PS. w sumie można by założyć osobny wątek o ICT. Ja to mogę zrobić ale raczej dopiero wrzesień / październik bo to trzeba zrobić z głową (tzn od razu wrzucić materiały itp, a jego strategia jest znacznie szersza niż teoria CJa o levelach bo na jego strategię tak naprawdę składają się London window, NJ window, OB, Sweet Spot, range - jest tego sporo i trzeba to zacząć z głową jeżeli w ogóle robić z tego osobny wątek).

Niech As28 zadecyduje czy chce tutaj do tej pory ICT czy nie chce bo fakt to jego wątek a ja się tu wchrzaniłem aczkolwiek zauważyłem że As28 też się zainteresował strategią ICT więc kontynuowałem :P

jackub

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Na pewno jego teorie są ciekawym spojrzeniem na mechanikę rynku, ale robienie nowego wątku to nie jest rzecz na jaką się piszę z dwóch powodów
po pierwsze to jest swojego rodzaju zobowiązanie, a ja nie chcę się zobowiązywać do czegoś co po jakimś czasie na pewno będę musiał porzucić (vide mój własny wątek o CP), a znakomita wiekszośc wątkow tak konczy
po drugie reakcje uczestników forum, są w wielu przypadkach niemiłe mówiąc oględnie, po co mam się denerwować
Trading jest dla samotnych wilków...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: as28 »

maccyw pisze:
Niech As28 zadecyduje czy chce tutaj do tej pory ICT czy nie chce bo fakt to jego wątek a ja się tu wchrzaniłem aczkolwiek zauważyłem że As28 też się zainteresował strategią ICT więc kontynuowałem :P
Jak już pisałem wcześniej ICT jest tu jak najbardziej mile widziane.
Ostatnio przyglądam się aktywności ICT na tweeterze.

CJ choć może jest i genialnym inwestorem, ale nie za bardzo chciał lub potrafił przekazać swoją wiedzą.
Huddleston daje naprawdę dużo z siebie, aby inni zrozumieli to co sam robi. Także coraz bardziej przychylam się do tego aby ICT było jednak ważniejsze w patrzeniu na rynek.
Pozdrawiam i wielkie dzięki za odkrycie dla nas ICT. :564:
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: as28 »

Polecam śledzenie tweetów https://twitter.com/MidgeGaunt
gość zagrywa ICT

udostępnił cenne materiały oraz wskaźniki do mt4
https://t.co/zInWCPIEjy
oraz jego stronę
http://www.dragonflyfx.uk/


pięknie zagrał dziś (live - podał tweeta przed) na samym szczycie GBPUSD :shock:
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

as28 pisze:Polecam śledzenie tweetów https://twitter.com/MidgeGaunt
gość zagrywa ICT

udostępnił cenne materiały oraz wskaźniki do mt4
https://t.co/zInWCPIEjy
oraz jego stronę
http://www.dragonflyfx.uk/


pięknie zagrał dziś (live - podał tweeta przed) na samym szczycie GBPUSD :shock:
Podaj linka as28 do tego zagrania live nie moge znalesc :-D
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

ODPOWIEDZ