XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

raposo pisze: Ok, Dukascopy też ma taką funkcję. Tylko ma ona jedną istotną wadę. Jak mamy max. Tolerancję ustawioną na X, to ryzykujemy, że jeśli slippage wyniesie X + 0,1 pips, to nasze zlecenie nie zostanie w ogóle wykonane. Czyli poślizg mógł być znikomo większy niż akceptowalny przez nas, a okazja przepadnie. Coś kosztem czegoś... ;)
No tak, ale to samo jest w przypadku klasycznego stoplossa.
Czasem rynek zachaczy o nie i złapie, potem zawróci, ale to nie argument by go nie używać.

Funkcja tolerancji jak i stoploss pomaga w kontrolowaniu ryzyka i warto ja stosować w znakomitej cześci przypadków.

Wg. mnie lepiej "stracić okazję" i nie zarobić, niż stracić realny kapitał.

pozdro.

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Awatar użytkownika
Lewar1000
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2014, 13:18

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Lewar1000 »

W dukasie ustawiam max poślizg +1 pips na majorsach i +2,5 pipsa na crossach dla buy/sell stop i razem z prowizją mam to wkalkulowane w całkowite ryzyko dla jednej transakcji. W 2016 liczyłem jaki % zleceń ze zdefiniowanym poślizgiem był odrzucany i było to 6 % z jakimś ułamkiem. Generalnie dodatkowy broker z szybkim w działaniu mt4 zawsze się przydaje.
Stąd też ciekawi mnie czy sytuacja z poślizgami w xtb wygląda podobnie jak dukascopy.

zygan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: zygan »

Panowie, polecacie XTB komuś, kto chce dopiero wystartować w temacie?
Zależy mi nie tylko na samym systemie - również na sensownym wsparciu i konkretnych materiałach wprowadzających.
Ciężko się połapać pomiędzy wszystkimi ofertami.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

zygan pisze:Panowie, polecacie XTB komuś, kto chce dopiero wystartować w temacie?
Zależy mi nie tylko na samym systemie - również na sensownym wsparciu i konkretnych materiałach wprowadzających.
Ciężko się połapać pomiędzy wszystkimi ofertami.
Polecam rozważyć CMC markets. Co jest w nim lepsze - jedno konto, na którym spready są takie same od 0,0001 do 100 lotów. W xtb są 3 rodzaje kont i dopiero konto pro ma dobre spready, ale minimalna pozycja no pro to 0,1. Zakładam, że jeżeli chcesz się uczyć, to lepiej wpłacić 100zł i grać. Jak nie poradzisz sobie ze 100 zł, to tym bardziej z większymi kwotami, a taka strata zaboli jedynie dumę.
A co przemawia za XTB? - ich platforma xStation, okienko transakcyjne jest najlepsze jakie widziałem, wszystko - jak chłop krowie na rowie - pokazane, łącznie ze swapami.

Materiały edukacyjne i wsparcie obaj mają podobnym poziomie.
Obrazek

zygan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: zygan »

Super konkretna odpowiedź, dzięki :564:

Sprawdziłem info ze strony XTB. I tam jest coś takiego:

Spread na rachunku Basic jest stały i jego minimalna wartość wynosi 2 pipsy.

Spread na rachunku Standard jest zmienny i minimalny spread wynosi 0.9 pipsa.

Spread na rachunku Pro jest to spread rynkowy i jego minimalna wartość wynosi 0 pipsów.

0? Jak to możliwe? Przyjrzę się jednej i drugiej firmie w najbliższych dniach.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

zygan pisze: Spread na rachunku Pro jest to spread rynkowy i jego minimalna wartość wynosi 0 pipsów.

0? Jak to możliwe? Przyjrzę się jednej i drugiej firmie w najbliższych dniach.
Ponieważ na koncie Pro spready przyjmują wartości rynkowe, a sam broker dolicza do każdego zlecenia prowizję (16 zł za 1 lota za otwarcie + 16 zł za zamknięcie -> w standardzie).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

zygan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: zygan »

Rozumiem.
Na jakiej platformie pracujecie?
xStation wydaje mi się ciekawszy, przynajmniej z punktu widzenia początkującego. MT4 to chyba taka totalna klasyka, co nie?
Korzystacie Trader's Talk?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Na xStation jest dostępnych dużo więcej instrumentów do handlu. Sama platforma wygląda bardziej świeżo i jest na pewno o wiele bardziej rozwojowa (ciągle coś dodają i ulepszają). Ideałem nie jest, bo z uwagi, że to wersja Web nie ma możliwości na zaimplementowanie własnych wskaźników czy automatów (przynajmniej póki co). Ale mimo wszystko, bardzo fajnie się na niej pracuje, o ile nie korzystasz z jakiegoś przedpotopowego komputera.

Tutaj możesz przeczytać jej recenzję:
https://forexclub.pl/recenzja-platformy ... ation-5-0/

MT4 klasyk pełną gębą. Mimo wielu aktualizacji dalej prezentuje się jak w momencie jej premiery w 2004 roku :) Twórca oprogramowania poinformował na początku roku o zakończeniu sprzedaży licencji i wypuszczania nowych aktualizacji (będą tylko te konieczne związane np. z bezpieczeństwem), więc jej dni są policzone...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

zygan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: zygan »

Nie zamierzam pracować na MT4, więc akurat mnie to nie boli. Ale przyznaję - jak się ogląda stare screeny to kiedyś system wyglądał identycznie. Przeczytałem całą recenzję xStation - macie mega merytoryczne opracowania na portalu.
Zapisałem się na piątkowy i poniedziałkowy webinar XTB. Jeśli to będzie poziomem wiedzy dopasowane do mnie, to spokojnie mogę zapisywać się na wszystkie te analizy. Z tego co piszą, to tylko kwadrans.

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Zadaje sobie ostatnio pytanie jaki model biznesowy przyjęło XTB dająć możliwość wykręcenia miesięcznie obrotu do 30 000 euro (max 5 transakcji) bez prowizji maklerskiej na akcjach. Wiadomo, że jest opłata dla KDPW, czyli dopłacają do biznesu.
Ktoś może mnie oświecić?

ODPOWIEDZ