XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Arkoni, od zawsze było tak, że polscy brokerzy są drożsi niz zagraniczni i jest to całkowicie logiczne. Przede wszystkim, dla XTB konkurentami głównymi są inni polscy brokerzy jak np. TMS czy BOSSA. A wystarczy porównać opłaty z nimi i zobaczymy, że w XTB jest całkiem niezle. Czemu tak? Chyba nie muszę mowić. Zagraniczna konkurencja jest dużo mniej istotna dla każdego polskiego brokera.

Dodatkowo, koszty prowadzenia działalności. W Polsce są one zdecydowanie wyższe niż na Cyprze. Dodatkowo kwestie podatkowe. No i z grubsza zagadka rozwiązana ;). Można narzekać ale coś za coś. Najtaniej nie zawsze znaczy najlepiej lub skutkuje innymi ograniczeniami (mniej platform, instrumentów).

Widzisz, było na rynku HFT, które oferowało dużo niższe koszty i co? Już ich nie ma... biznes musi się opłacać, a nowe wytyczne KNF dodatkowo to skomplikowały.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze:Arkoni, od zawsze było tak, że polscy brokerzy są drożsi niz zagraniczni i jest to całkowicie logiczne. Przede wszystkim, dla XTB konkurentami głównymi są inni polscy brokerzy jak np. TMS czy BOSSA. A wystarczy porównać opłaty z nimi i zobaczymy, że w XTB jest całkiem niezle. Czemu tak? Chyba nie muszę mowić. Zagraniczna konkurencja jest dużo mniej istotna dla każdego polskiego brokera.

Dodatkowo, koszty prowadzenia działalności. W Polsce są one zdecydowanie wyższe niż na Cyprze. Dodatkowo kwestie podatkowe. No i z grubsza zagadka rozwiązana ;). Można narzekać ale coś za coś. Najtaniej nie zawsze znaczy najlepiej lub skutkuje innymi ograniczeniami (mniej platform, instrumentów).

Widzisz, było na rynku HFT, które oferowało dużo niższe koszty i co? Już ich nie ma... biznes musi się opłacać, a nowe wytyczne KNF dodatkowo to skomplikowały.
dokładnie tak, co z tego że miałem taniego Brokera z Cypru, jak mi zakosili 25000 zł. na spreadzie i co mogę zrobić ??? ;]
wolę drożej a bezpieczniej , ale swapy do poprawki IMO
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Panowie. Dlatego napisałem, że w XTB niewiele brakuje - wystarczy (jak dla mnie), że wprowadzą mikroloty na Pro.
Choć gdyby obniżyli prowizję z 16 na 15 PLN to wiele z tych wielkich zysków, które wypracowali w 2016, by nie stracili (to tak a propos tych wydumanych kosztów - gadka szmatka).

Co do ewentualnych strat związanych z bardzo dużym chwilowo spreadem, to miałem podobną sytuacja z polskim brokerem i choć kwota nie była tak spektakularna to zabolało, a broker i tak wypiął się na mnie. Więc to nie jest (jak dla mnie) argument. Do każdego takiego zdarzenia należy podchodzić jednostkowo. W sumie najlepsze doświadczenia związane z reklamacją mam z zachodnim właśnie brokerem (a właściwie wschodnim - Dukascopy EU ;-) ).

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

arkoni pisze:Panowie. Dlatego napisałem, że w XTB niewiele brakuje - wystarczy (jak dla mnie), że wprowadzą mikroloty na Pro.
Choć gdyby obniżyli prowizję z 16 na 15 PLN to wiele z tych wielkich zysków, które wypracowali w 2016, by nie stracili (to tak a propos tych wydumanych kosztów - gadka szmatka).
Kosztem jest także poziom kapitału jaki musi być utrzymywany w formie zabezpieczenia, a ten po zmianach KNF poszybował w górę.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

raposo - nie demonizujmy tego biednego KNF. W WB mamy wcale nie mniej rygorystyczny FCA, a jednak brokerzy posiadający zezwolenie tego nadzorcy są znacznie bardziej konkurencyjni niż nasi.
To samo Szwajcaria.
Po prostu - u nas wszyscy równają do naszej siermiężnej średniej. Zresztą dotyczy to także w ogóle rynków finansowych w Polsce włącznie z bankami i ich ofertami.
Czy to nie min. koszty transakcyjne pogrążają GPW?

Brunon79
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:42

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Brunon79 »

Szwajcarii nie znam ale najwięksi brokerzy w UK mają podobne spready to brokerów polskich. Miałem konto z City Index, CMC i IG i w sumie te spready są +- takie same. Ja mam takie odczucie że po prostu najwięksi brokerzy nie konkurują spreadami ale może się mylę bo nie jestem super doświadczony w tym.
Poza tym jestem ciekaw jednej rzecz i sprawdzę przez weekend, XTB jest we większości państw UE i jestem ciekaw czy mają takie same spready jak w PL czy jednak niższe żeby móc konkurować z innymi, jeżeli rzeczywiście jest tak że reszta ma niższe spready. Napiszę pewnie w niedzielę czy są różnice.

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Brunon79 nie chodzi wyłącznie o spready, ale o łączne koszty transakcyjne.
Np. w LMAX mają spready znacząco wyższe niż w XTB tyle, że nadrabiają znacząco niższą prowizją.
Jeżeli chodzi o brokerów MM, to właściwie nie ma o czym mówić - koszty u nich są na tyle wysokie, że nie nadają się do spekulowania w niższych niż D1 interwałach i to zarówno polscy jak i zachodni.

Zresztą powtórzę to jeszcze raz - gdyby XTB wprowadziło mikroloty na rachunku Pro, to zapewne założyłbym rachunek właśnie u nich i to pomimo wyższych nieco kosztów niż u np. cypryjskiej , czy (nawet) brytyjskiej konkurencji.

Przykład pierwszy z brzegu, który przyszedł mi do głowy https://tickmill.com/accounts/types/ecn-pro/
Przepraszam, że w wątku o XTB wspominam o ich konkurencji.

Brunon79
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:42

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Brunon79 »

Dzięki za wyjaśnienie!
Opiekun mi odpowiedział że przekazał pytanie wyżej i że w następnym tygodniu dadzą mi znać czy uda się wprowadzić mikroloty na Pro. Ponoć nie jestem pierwszą osobą która o to pytała więc zobaczymy :)

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

Obrazek
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Dobry wieczór

Mam pytanie. Czy na XTB można stosować headge? Dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ