XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Napisz na Live Chat. Sprawdzą i Ew otworzą Ci konto :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Jeżeli mam być szczery to jest to broker który schodzi na psy. Ich spread na GBP/USD przy braku istotnych danych w godzinach porannych i przedpołudniowych dochodzi już do 2 pipsów i więcej. Dodam tylko, że u konkurencyjnych brokerów spread dla tej pary rzadko przekracza 1.0. Spread na USD/CAD 2.5 kiedy u konkurencji rzadko przekracza 1.0. Naprawdę żenujące.
Spread na DAX 10 pipsów co już w ogóle jest paranoją. Powinni otrzeć ściekającą z ust ślinę i wreszcie skończyć z tą pazernością bo to już nawet nie jest żenujące ale niesmaczne. Może jak im odpłynie trochę traderów to się opamiętają.

Brunon79
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:42

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Brunon79 »

Z walutami Ci nie powiem bo na nich nie handluje ale na Dax to nie 10 pipsów a 1 pips :) Gram na nim prawie codziennie i wiem że tak nie jest.
Poza tym na jakim koncie handlujesz? Na Basicu mają najwyższe spready i ja pod koniec roku zmieniłem na nowy standard.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Niestety maccyw ma rację. Co do DAX to miał na myśli punkty, a nie pipsy jak się domyślam.
W przypadku walut to około godziny 15 dziś wyglądało to tak :
Gbp/Usd - 1,9 pipsa
Usd/Cad - 1,9
Eur/Gbp - 2
Eur/Usd - 0,8

Konto standard jakby co.
Spready owszem nie powalają. Pewnym pozytywem jest spread na WTI - 4 pipsy.
Cóz powiedzieć ? To jest właśnie XTB :D
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Na koncie Standard wygląda to tak jak napisałem. Co do DAX nie jestem specjalistą ale w ramce ze spreadem dla walut w przypadku DAX stoi wartość 10.0, fakt to nie są pipsy tylko punkty - mój błąd :) Ale wychodzi na to że jest to 10 punktów a nie 1 punkt. Konto Standard. Chyba że ja czegoś nie rozumiem z tym DAXem ale wątpię, gdyby to miał być 1 punkt to byłoby przecież 1.0.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Pomieszanie z poplątaniem ;).

DAX kwotowany jest na XTB w formacie xxxxx.x, czyli 1 punkt w rozumieniu tradera, który handluje na tym indeksie to 1.0 pips (10 widoczne w kolumnie Spread na MT4 w oknie Rynek). Średni spread jaki obserwuję na DAX to właśnie te 10 i to dobra oferta.

Pozostałe wartości średnich spreadów dla wspomnianych instrumentów w załączniku. Pomiary z dnia dzisiejszego między godziną 9:20 a 9:40. Konto Standard, real, czyli rachunek gdzie spread jest całkowitym kosztem transakcyjnym (nie ma dodatkowej prowizji).

To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

DAX mnie co prawda nie interesuje ale pozwoliłem sobie wczoraj zrobić porównanie kosztów transakcyjnych dla rachunków Standard i Pro (poniżej). Średnie spready deklarowane przez XTB. Jak dla mnie rachunek Standard jest po prostu za drogi, a rachunek Pro, ze względu na brak mikrolotów, nie do przyjęcia. Choć prowizja w XTB wypada znacznie gorzej niż u zagranicznej konkurencji, to i tak łączne koszty są (o dziwo) nieco mniejsze niż np. w mForex. W sumie wszyscy "polscy" brokerzy wypadają drogo lub bardzo drogo jeżeli chodzi o koszty.
Nawiasem mówiąc obniżenie przez XTB prowizji do choćby już 15 PLN i wprowadzenie mikrolotów (na Pro) uczyniłoby ich ofertę naprawdę atrakcyjną (jak dla mnie).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Brunon79
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:42

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Brunon79 »

Raposo dzięki za info!

Arkoni, masz rację i napisałem maila do swojego opiekuna z pytaniem czy by jednak o tym nie pomyśleli ;)
Co do cen polskish brokerów to szczerze wole im płacić troche więcej ale mieć pewność że będą wypłacalni i nie będę się musiał sądzić z cyprem czy izraelem. Mam rachunki też w anglii bo FCA też jednak ufam ale całej reszczcie już nie.

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Gdyby tu chodziło o niewiele większe koszty, to spoko, ale różnice w kosztach są naprawdę czasami wysokie.
Poniżej zestawienie kosztów transakcyjnych pewnego cypryjskiego brokera (ponieważ to wątek o XTB, więc nie podaję jego nazwy) i XTB. Wybierając "polskiego" brokera wybieramy faktycznie większe bezpieczeństwo (i nie tylko) płacąc za to naprawdę wysokie frycowe. Fakt - każdy ma wybór, ale do j... ch..., czy kiedyś doczekam się tego, że tutaj, w Polsce będę miał do wyboru w miarę niedrogą i konkurencyjną ofertę. Tak jak napisałem - w XTB niewiele potrzeba...

Dodam, że dla brokera X to faktyczne koszty (średni spread zmierzony przeze mnie), a dla XTB koszty wyliczone dla spreadu deklarowanego przez brokera.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

arkoni pisze:Gdyby tu chodziło o niewiele większe koszty, to spoko, ale różnice w kosztach są naprawdę czasami wysokie.
Poniżej zestawienie kosztów transakcyjnych pewnego cypryjskiego brokera (ponieważ to wątek o XTB, więc nie podaję jego nazwy) i XTB. Wybierając "polskiego" brokera wybieramy faktycznie większe bezpieczeństwo (i nie tylko) płacąc za to naprawdę wysokie frycowe. Fakt - każdy ma wybór, ale do j... ch..., czy kiedyś doczekam się tego, że tutaj, w Polsce będę miał do wyboru w miarę niedrogą i konkurencyjną ofertę. Tak jak napisałem - w XTB niewiele potrzeba...

Dodam, że dla brokera X to faktyczne koszty (średni spread zmierzony przeze mnie), a dla XTB koszty wyliczone dla spreadu deklarowanego przez brokera.
jeżeli chodzi o koszty transakcyjne to powiem szczerze że tragedii nie ma ale.... Swapy to już bardzo bardzo zła strona XTB
poza tym jeżeli chodzi o prowizje ( konto PRO ) to powinno być jednak jakieś stopniowanie tak jak np. w Dukasscopy ( im więcej handlujesz tym masz taniej )
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

ODPOWIEDZ