XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie będą działać narzędzia niestandardowe, czyli te uruchomione dodatkowo przez użytkownika. To, co jest w standardzie dostępne na platformie będzie działać normalnie, czyli ustawione SL, TP, TS, pending orders...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Awatar użytkownika
robin2003
Gaduła
Gaduła
Posty: 218
Rejestracja: 03 sty 2010, 17:09

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: robin2003 »

raposo pisze:Nie będą działać narzędzia niestandardowe, czyli te uruchomione dodatkowo przez użytkownika. To, co jest w standardzie dostępne na platformie będzie działać normalnie, czyli ustawione SL, TP, TS, pending orders...
Na mojej platformie jest standardowo trailingstop, będzie działał?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

robin2003 pisze:
raposo pisze:Nie będą działać narzędzia niestandardowe, czyli te uruchomione dodatkowo przez użytkownika. To, co jest w standardzie dostępne na platformie będzie działać normalnie, czyli ustawione SL, TP, TS, pending orders...
Na mojej platformie jest standardowo trailingstop, będzie działał?
Tak.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

bolo05
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2016, 20:50

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: bolo05 »


Gerardooo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:51

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Gerardooo »

"zysk operacyjny spadł do poziomu 8,4 mln złotych" - Też bym chciał mieć takie zmartwienia :lol:

Poza tym ciekawe jakie mieli wyniki zanim weszli na GPW, bo rok temu zmienność była mega duża i nie dziwie się że wyniki mają gorsze bo widzę po sobie że dużo mniej traduje więc oni też pewnie mniej zarabiają ale akurat o nich to bym się nie martwił z polskich brokerów. Jak oni mają mieć problemy to tym bardziej inni brokerzy w Polsce. Rozwiązanie dla nas to ewentualnie inne duże biura zagranicą.

ANGAWE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2011, 19:25

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: ANGAWE »

19.10 odbyło się rolowanie ropy brent i wyniosło ok 75pkt. Na demo tego rolowania nie ma, nie jest uwzglednione! Czy na rachunkach realnych XTB te rolowanie pojawio się od razu czy sa jakies opóźnienia?

Gerardooo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:51

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Gerardooo »

Nie wiem bo na ropie nie traduje ale z mojego doświadczenia rolowanie nie powinno mieć wpływu na twój rachunek bo nawet jak dostaniesz ujemne punkty swapowe to różnica też bedzie na wyniku na pozycji, który pokrywa swapy i sume takiego rolowania to i tak zero. Przyklad: masz pozycje kupna a po rolowaniu rynek jest na wyzszym poziomie cenowym niz wczesniej. Przez to bedziesz mial ujemne punkty swapowe ale zysk na samej pozycji ktory jest rowny ujemnym punktom swapowym.
Poza tym nie wiedzialem że na demo tego nie ma :)

ANGAWE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2011, 19:25

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: ANGAWE »

Gerardo co jesli mam przciwstawne pozycje Brent u 2 róznych brokerów którzy mają rózne daty rolowań? Jesli szacunki przedrolowaniowe mówia iż pozycja np sell brent bedzie uznana dodatnim swapem to otwierasz sell u brokera z rolowaniem i buy u brokera z innym dniem rolowania. Może ktos już próbował takiego zagrania?

Gerardooo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:51

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Gerardooo »

Dobre i ciekawe pytanie ale szczerze nie wiem. Warto do nich zadzwonić i zapytać bo w sumie chyba daty rolowania nie powinny być inne jak sam instrument pochodny jest ten sam. Z tym że nawet jak data rolowania jest taka sama i masz buy i sell u dwóch roznych brokerow to jest to hedge na ktorym nie zarobisz i tylko zaplacisz podwojny spread. Ogolnie nie bede sie wymadrzal bo nie wiem dokladnie jak to jest :?

Mam za to inną ciekawostkę ze strony Comparica:

http://pl.xtb.com/tradingmasterclasswarszawa

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

w XTB jest niestety tak, że jeśli masz pozycje, która po rolowaniu zwiększy twój zysk na otwartej pozycji (a więc dostaniesz ujemne swapy), ale rynek otwiera się nie po północy tylko np. o 8 rano to może być następująca sytuacja:

o północy naliczą Ci ujemne punkty swapowe co powoduję zjazd margin levelu do poziomu stop out. Zamykają ci pozycje i już wyrównania tych ujemnych swapów w postaci lepszej ceny nie zobaczysz :lol: :lol: :lol:

Wszelkie reklamacje w tym aspekcie są u nich odrzucane. LOL

ODPOWIEDZ