XM Group

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
18
35%
Poza paroma minusami są ok
18
35%
Przeciętny
3
6%
Mają wiele wad
2
4%
Stanowczo odradzam
11
21%
 
Liczba głosów: 52

Awatar użytkownika
XM-Polska
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 19 lip 2013, 13:56

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: XM-Polska »

Proszę zauważyć, iż każda promocja oferowana przez XM różni się w szczegółach. W tym urok nowych promocji. Rozważając zagadnienie ostatniej oferty promocyjnej, w postaci Premii Powitalnej 30$ dla klientów otwierających z nami pierwsze konta, Regulamin zabrania skalpowania, arbitrażu, handlu w trakcie wiadomości, handlu przy wykorzystaniu tzw, Expert Advisors oraz wykorzystywanie tzw, serwerów pośredniczących (proxies). Proszę sprawdzić punkt C6 Regulaminu: http://www.xm.com/assets/pdf/terms/XM_N ... itions.pdf.
Również w głównych założeniach dotyczących zakładania Kont Rzeczywistych w oparciu o Premię bez Depozytu, ta część Regulaminu pozostała niezmieniona.
W nawiązaniu do samego zagadnienia skalpingu, pragnę poinfornować, iż każde zlecenie otwarte poniżej 5 minut, uznane jest za skalping.

Oczywiście, wszystkie wyżej wymienione strategie są dozwolone jak najbardziej na Kontach Rzeczywistych, na których są zaksięgowane wpłaty własne. Stąd też, podejrzewam, wynikła dezorientacja.

Bardzo proszę wszystkich naszych Klientów o sprawdzanie bieżących regulaminów, dotyczących promocji (i nie tylko), które są zawsze widoczne na naszej stronie: http://www.xm.com/pl/legal-documents. W razie jakichkolwiek niejasności, bardzo proszę o kontakt z naszym biurem.


Pozdrawiam,
Magdalena Fraczek
Business Development Manager
XM - Excellent Execution

Sprawdź najnowszą ofertę brokera XM
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Awatar użytkownika
kaktus3000
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 20 lip 2013, 22:54

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: kaktus3000 »

XM-Polska pisze: Również w głównych założeniach dotyczących zakładania Kont Rzeczywistych w oparciu o Premię bez Depozytu, ta część Regulaminu pozostała niezmieniona.
Żeby się nie pogubić mam kilka pytań:
- jeśli konto było zakładane z (100euro)130$ premii bez depozytu i niebyło wówczas w regulaminie punktu C6 to granie na danych jest dozwolone dla tej konkretnej promocji? Raz Pani pisze, że nie jest dozwolone a teraz, że ta część regulaminu nie uległa zmianie!
- jak zostanie potraktowane zlecenie sellstop lub buystop, które było wystawione kilka dni wcześniej ale wpadło na dużym ruchu na danych. Jest to przez Was traktowane jako gra na danych?
- jeśli zlecenie będzie oczekujące z przed kilku dni sellstop lub buystop z TP, zlecenie zadziała na danych oraz po minucie również zadziała TP. Takie zlecenie będzie potraktowane jako scalping?
- jaki procent niedozwolonych zleceń spowoduje zablokowanie konta? Na kilkaset operacji miesięcznie zawsze przypadkowo może się pojawić jakieś zlecenie, którego życie będzie poniżej minuty i co wówczas: dostanę blokadę konta? Zostanie jedynie usunięte to jedno zlecenie?
XM-Polska pisze: Oczywiście, wszystkie wyżej wymienione strategie są dozwolone jak najbardziej na Kontach Rzeczywistych, na których są zaksięgowane wpłaty własne. Stąd też, podejrzewam, wynikła dezorientacja.
Proszę zatem o uściślenie kiedy konto zmieni status na z wpłatą własną?:
- gdy wpłacę 1$ a przyznana premia wynosiła 130$ ? To wystarczy?
- muszę wpłacić kwotę odpowiednio większą od premii? Nie widzę takich zapisów w regulaminie dlatego wolę dopytać
- lub muszę założyć całkowicie nowe konto i wpłacić na nie nowe środki?
- konto z darmową premią nigdy nie zmieni zasad bez względu jaką kwotę wpłacę?
- specjalnie wypłacę 1$, aby została zabrana premia, czy pozostawiony zysk będzie traktowany wówczas jak wpłata własna. Czy mam wszystko wypłacić i wpłacić na konto ponownie?
- czy mogę poprosić o zabranie samej premii? czy muszę jednak dokonać wypłaty z konta aby premia została wykasowana?

***

Moja strategia nie jest scalpingiem , nie ma pełnego automatu EA oraz nie gram na danych, jednak mam wystawionych sporo zleceń buystop lub sellstop, które czasem mogą pojedynczym zleceniem zahaczyć o któryś zakaz. Dlatego proszę o szczegółowy wyjaśnienie, ponieważ nie wyobrażam sobie sytuacji w której mam specjalnie śledzić bieżące wydarzenia i na pięć minut przed danymi usuwać wszystkie zlecenia. Zwłaszcza, że czasami na konto zaglądam raz w tygodniu!

Proszę również o wyjaśnienie zapisów w regulaminie odnośnie wypłaty wypracowanych zysków. Widzę w zapisach ograniczenia odnośnie obrotów oraz ilości wypracowanego zysku. Jak to wygląda obecnie jeśli chodzi o stare promocje 100euro bez depozytu?

Awatar użytkownika
XM-Polska
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 19 lip 2013, 13:56

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: XM-Polska »

Proszę zauważyć, iż regulamin każdej Premii bez Depozytu, w tym również 100 euro oferowanej rok temu, zabraniał skalpowania, arbitrażu, handlu w trakcie wiadomości, handlu przy wykorzystaniu EA oraz proxies. Jeżeli jest Pan w posiadaniu regulaminu tej konkretnej promocji bez zapisu w/w zabronionych strategii, proszę o przesłanie go do mnie lub chociaż o podanie linku.
Jeśli chodzi o wszelkie wykroczenia dokonywane na kontach z Premią bez Depozytu, każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. Wiadomo, że jeśli tyczy się to pojedynczego wykroczenia skończy się tylko upomnieniem. Jeśli jednak, skalpowanie czy handel w trakcie wydarzeń makroekonomicznych jest zjawiskiem nieustannie się powtarzającym, decyzją Zarządu będzie odebranie klientowi prawa do Premii bez Depozytu i zablokowaniem konta.
Wypłaty zysku wypracowanego na kontach promocyjnych są możliwe w momencie, gdy klient podwoi kwotę premii. Czyli, jeśli klient otrzymał Bonus o wartości 100 EUR, minimalna kwota zysku musi wynosić 200 EUR. Poza tym ważne jest również aby wolumen transakcji wynosił 2 standard loty (200 micro lotów) oraz minimum 10 standardowych transakcji było zamknietych.
Proszę jednak zauważyć, iż dokonanie nawet minimalnej wpłaty (równowartość 5 USD) powoduje zmianę statusu Konta z Premią bez Depozytu na Konto Depozytowe, na którym wcześniej wymienione strategie są jak najbardziej dozwolone. Polecam to wszystkim klientom, którzy nie mają czasu na sprawdzanie Globalnego Kalendarza Ekonomicznego (http://www.xm.com/pl/calendar) lub dla tych, którzy obawiają się zbyt szybkiego zamknięcia zleceń na skutek zastosowania opcji SL / TP. Wówczas, również jakikolwiek zysk wypracowany na tym koncie może zostać wypłacony w każdej chwili. Jest to niewątpliwie pewnym rozwiązaniem.

Pozdrawiam,
Magdalena Fraczek
Business Development Manager
XM - Excellent Execution

Awatar użytkownika
kaktus3000
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 20 lip 2013, 22:54

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: kaktus3000 »

Dobrze Pani wie, że posiadanie regulaminu z tamtego okresu jest niemożliwe, ponieważ go wówczas jeszcze niebyło. Promocja się pojawiła a pan Piotr z powodu braku odpowiedniego regulaminu powoływał się na regulamin promocji 30% z wpłatą własna. Dlatego doszło do nieporozumień z graniem na danych oraz z wypłatami zysków. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że wcześniej wszyscy wypłacali dowolne kwoty wypracowanego zysku. Co zostało przez wielu forumowiczów opisane w tym wątku.

Bardzo dziękuję za wyczerpującą wypowiedz. Teraz wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione :)

Awatar użytkownika
mosek
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:13

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: mosek »

Witam,

Czy są jakieś problemy bo jakoś się nie mogę połączyć z kontem?

pozdrawiam
'Chwytamy trend za jaja i wykręcamy tak, że się zesra pipsami. Nasz plan to trzymać się planu. Przejdziemy przez sesję jak gówno przez rurę.'

Piotr_P
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 02 lis 2008, 19:38

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: Piotr_P »

mosek pisze:Witam,

Czy są jakieś problemy bo jakoś się nie mogę połączyć z kontem?

pozdrawiam
Ja nie mam problemu, przed chwila zainstalowałem platformę na nowym ultrabooku, serwer XM.COM-Real 1

pozdrawiam

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Witajcie.Czy handlujecie w XM na CFD?Niby są w ofercie ale na platformie ich nie mam.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

bufi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 13 paź 2011, 18:46

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: bufi »

Witam, prosze o male wyjasnienie bo nie bardzo rozumiem.
Co jesli zaloze konto Z Premia 30$, doloze do tego swoje 30$, to czy nadal bede mogl grac z bonusem Premia + moje 30$+50% z pierwszej wplaty? Czy te bonusy sie sumuja?

P.

Awatar użytkownika
XM-Polska
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 19 lip 2013, 13:56

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: XM-Polska »

meylo pisze:
Witajcie.Czy handlujecie w XM na CFD?Niby są w ofercie ale na platformie ich nie mam
Wszystkie instrumenty powinny być widoczne. Po zalogowaniu się na paltformie proszę kliknąć prawym przyciskiem myszy w okno RYNEK, następnie wybrać opcję POKAŻ WSZYSTKIE INSTRUMENTY.

bufi pisze:
Co jesli zaloze konto Z Premia 30$, doloze do tego swoje 30$, to czy nadal bede mogl grac z bonusem Premia + moje 30$+50% z pierwszej wplaty? Czy te bonusy sie sumuja
Proszę zauważyć, iż jeśli posiada Pan konto z Premią Powitalną 30$ i dokona Pan wpłaty własnych środków, otrzyma Pan również 50% Premii Depozytowej. Wówczas Premia Powitalna i Premia Depozytowa sumują się tworząc ogólną wartość bonusu.


Pozdrawiam,
Magdalena Fraczek
Business Development Manager
XM - Excellent Execution

Awatar użytkownika
XM-Polska
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 19 lip 2013, 13:56

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: XM-Polska »

Drodzy Użytkownicy Forum,

Uwzględniając szybkość realizacji zleceń, istnieje kilka czynników, które mają wpływ na transakcje Forex. Wymienić można tutaj: zmienność rynku, wolumen obrotu i ogólną dostępność systemu, który, w połączeniu lub oddzielnie, może powodować niewielkie opóźnienia w czasie realizacji transakcji. Jednak najbardziej istotnym parametrem pod względem szybkości realizacji zleceń, jest to, czy te pozycje są umieszczane podczas ważnych ogłoszeń wiadomości makroekonomicznych.
W w/w warunkach rynkowych, ceny mogą szybko się zmieniać. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że wielu inwestorów handluje jednocześnie, poszukując bardziej korzystnych cen, aby otworzyć pozycje.
Na XM.COM wszystkie transakcje realizowane są przez system kolejkowania co może spowodować opóźnienia w realizacji zleceń. Stosujemy model "kto pierwszy ten lepszy" (FCFS) w zakresie obsługi żądań przychodzących, dotyczących składania zamówień, które czasami mogą powodować opóźnienia w potwierdzeniu od naszych dostawców płynności.
Dodatkowo, szybkie i nagłe zmiany cen, w połączeniu z ogromną ilością transakcji oczekujących na potwierdzenie i wejście na rynek, są czynnikami, które przyczyniają się do powolnego wykonania i powolnego potwierdzenia transakcji.
XM.COM oferuje wszystkim klientom najlepsze dostępne ceny pobierane bezpośrednio od naszych dostawców płynności i odzwierciedlające obecną sytuację rynkową.

Pozdrawiam,
Magdalena Fraczek
Business Development Manager
XM - Excellent Execution

ODPOWIEDZ