XM Group

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
18
35%
Poza paroma minusami są ok
18
35%
Przeciętny
3
6%
Mają wiele wad
2
4%
Stanowczo odradzam
11
21%
 
Liczba głosów: 52

mac
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 02 lip 2014, 17:49

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: mac »

Nie mozna ea, skalp, arbitraz , grac na niusach (ktore sa po kilkarazy dziennie itp itd), zlecenia przeciwstawne -tak dozwolone. i teraz co to jest dla kogo skalp (czas trwania , ilosc punktow? )z takimi warunkami niewyplace nic jesli cos zarobie, widze silny ruch wchodze wychodze, ja probuje grac na wybiciach z linii bollingerach co fajnie sie niekiedy laczy z Zero line i powrotem do niej , tak sobie jakosc wymyslilem, i teraz powrot trwa 5 min 10 min 15 min ? skad moge wiedziec ?maly time frame = male pipssy , jesli rynek daje 1 - 5 - 10 dziekuje i wychodze (nie gram ze stop i tp pon caly czas jestem przy kompie) jesli widze ze poszlo gdzies a wraca przewaznie zostawiam i patrzam i zgarniam tak zeby nie bylo minus, kwoty smieszne ale czeba jakos zaczac. Prosilbym sie jakosc odniesc do zapytania czy pozycje mozna otwierac np z max 1lot konto micro i musi 1 tydzien? czy grac tak zeby wyzerowac konto najlepiej i wplacic wlasne pieniadze, oczywiscie nie pisze tego zeby kogokolwiek zniechecic nie mam zastrzezen do wspolpracy , interesuje mnie tylko info

-- 25 lip 2014, 17:44 --
info.mytrading pisze:
mac pisze:mam pytanie do przedstawiciela xm czy na koncie bez depozytu jest dozwolone hedging oraz skalpowanie ? Co rozumiecie przez skalping?
Witam

Nie jestem pracownikiem XM,tylko IB.Polecam otwarcie rachunku przez link z naszej strony,co miesiąc Zwroty.

Jest dozwolony hedging,a także skalpowanie ręczne lub przez EA,co do tego to nie mają żadnych limitów.

Pozdrawiam serdecznie

Manager Artur Nowak



Gdzie znajde ten link?
"IT'S NOT WHAT YOU TRADE, IT'S HOW YOU TRADE IT! " - TheRumpledOne

Sprawdź najnowszą ofertę brokera XM
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Awatar użytkownika
kaktus3000
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 20 lip 2013, 22:54

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: kaktus3000 »

lolek pisze:Mi odebrali konto razem z 150 euro które zarobiłem.
Przez telefon uzyskałem informacje że to z powodu tego że moje pozycje były otwarte krócej niż minute i otrzymałem informacje że skalpowanie na kontach z darmowym bonusem jest zabronione a na tych w których dokonujemy wpłaty podobno nie.
http://www.xm.com/pl/legal-documents
Pod tym linkiem są regulaminy i jak ktoś zna dobrze angielski to może niech sprawdzi czy można skalpować i się wypowie.

Moim zdaniem na kontach z darmowym bonusem bez wymaganego depozytu skalpowanie jest zabronione i skutkuje odebraniem konta.
EDIT:
Jeszcze chciałbym dodać że pod tym linkiem:
http://forex-nawigator.biz/forum/xm-xem ... ml#p605331
Poprzedni opiekun konta informuje że skalpowanie jest dozwolone.
Przecież niebyło regulaminu promocji dla premii 100EURO, więc jakim prawem Ci cokolwiek zabraniają. P.Piotr udostępnił taką promocję tylko dla tego forum i podał, że zasady korzystania z konta sią podobne jak dla premii 30% z wpłatą własną na kontach, których podobno można skalpować. Wszystko co były pracownik XM p.Piotr napisał jest w tym wątku, więc możesz się na to powołać.

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: lolek »

kaktus3000 pisze:Przecież niebyło regulaminu promocji dla premii 100EURO, więc jakim prawem Ci cokolwiek zabraniają. P.Piotr udostępnił taką promocję tylko dla tego forum i podał, że zasady korzystania z konta sią podobne jak dla premii 30% z wpłatą własną na kontach, których podobno można skalpować. Wszystko co były pracownik XM p.Piotr napisał jest w tym wątku, więc możesz się na to powołać.
Pan Piotr napisał:
"Na rachunku promocyjnym zezwolone jest: scalping, handlowanie podczas wydarzeń makroekonomicznych oraz korzystanie z EA."
Ja w rozmowie z bardzo miłą panią która teraz się zajmuje obsługą Polskich klientów i pisze tutaj na forum dowiedziałem się że skalpowanie i EA jest niedozwolone i z rozmowy wywnioskowałem że to taki prezent od brokera i nie należy go nadużywać żeby np. ktoś nie obracał tylko tym bonusem tylko przekonał się do brokera i założył normalne konto.
W takim razie myślę ok niech stracę. Broker dał broker zabrał. Wiadomo że jak ktoś daje coś za darmo to trzeba liczyć się z tym że zabierze i nie obrażać się.
Tylko jak czytam że ktoś pisze że skalpowanie jest dozwolone a ja za to dostałem bana to myślę "co jest grane ?"
Zachęcanie nowych osób do łamania regulaminu żeby im odebrać konto ?
Chodzi o przejrzystość zasad.
Nie można banować jednego a drugiemu pisać rób tak samo jak ten którego zbanowaliśmy.
Ja do tej pory miałem bardzo dobre zdanie o XM i chciałbym nadal handlować w XM tylko boje się że jak broker mi zabrał 600 zł. to co zrobi jak na koncie rzeczywistym zarobie kilka, kilkanaście tysięcy.
Pani która teraz się nami zajmuje zapewniła mnie że konta rzeczywiste gdzie ludzie wpłacają i wypłacają są na innych zasadach.
Bądźmy dobrej myśli i nie przejmujmy się bonusami które są na specjalnych zasadach i trzeba się liczyć z każdą możliwością.

Tylko proszę nie pisać że skalpowanie jest dozwolone i tworzyć takiej atmosfery że dostajesz bonus i wszystko Ci wolno.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: meylo »

info.mytrading pisze:
mac pisze:mam pytanie do przedstawiciela xm czy na koncie bez depozytu jest dozwolone hedging oraz skalpowanie ? Co rozumiecie przez skalping?
Witam

Nie jestem pracownikiem XM,tylko IB.Polecam otwarcie rachunku przez link z naszej strony,co miesiąc Zwroty.

Jest dozwolony hedging,a także skalpowanie ręczne lub przez EA,co do tego to nie mają żadnych limitów.

Pozdrawiam serdecznie

Manager Artur Nowak
info.mytrading pisze:
dreken pisze:
info.mytrading pisze:Witam serdecznie

Za jakiś czas pojawi się nasza opinia na temat XM,po dwóch latach współpracy,będzie co czytać :shock:
Kolejny typ w stylu "wiem ale nie powiem".
Gościu jeśli masz coś do przekazania szerszemu gronu to albo rób to odrazu albo siedź cicho a nie robisz popelinę. Po takich wpisach nasuwa mi się tylko jedna myśl, że jesteś pracownikiem konkurencji.
Trzeba zebrać wszystkie materiały,opisać ładnie i za jakiś czas pojawi sie opinia,nie gorączkuj się "gościu"
Teraz się zrobiło ciekawie.Co Ty na to?

Pytanie oczywiście do info.mytrading.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2014, 12:07 przez meylo, łącznie zmieniany 1 raz.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
dreken
Gaduła
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:11

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: dreken »

Dalej nie kumam o co kaman??? Golasy kłócą się z borkerm o darmówki :wink: skalpować bonus czy nie! a można wypłacić bonus czy nie :?

Chłopie miej jaja, wpłać kilka tysi zagraj i potem dawaj opinie bo mnie tylko takie interesują. Ja tam nie mam żadnego interesu w tym aby w dupe XM wchodzić a jedynie daje surowe opinie jak mi się z nim współpracuje zakresie wpłat, wypłat i realizacji bonusów bo cała reszta to mnie nie interesuje.
Najpierw pomyśl, potem dopiero zrób.

Awatar użytkownika
kaktus3000
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 20 lip 2013, 22:54

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: kaktus3000 »

dreken pisze:Dalej nie kumam o co kaman??? Golasy kłócą się z borkerm o darmówki :wink: skalpować bonus czy nie! a można wypłacić bonus czy nie :?

Chłopie miej jaja, wpłać kilka tysi zagraj i potem dawaj opinie bo mnie tylko takie interesują.
Dziś są takie ciekawe czasy, że raczej nikt nie wpłaci sześciocyfrowej kwoty na jedno konto. Więc dlaczego zakładasz, że ktoś kto ma konto z darmowym gratisem nie posiada innego konta u tego samego brokera oraz 30 innych rachunków u różnych brokerów w celu dywersyfikacji środków przed bankructwem dowolnego brokera. Poza tym po co ma ktoś opisywać konto w XM z wpłatą własną skoro z tym kontem nie ma problemów a problem pojawił się na koncie z gratisem. Nie zgodzę się również z opisami, że broker dał to może zabrać. Oczywiście do zabrania samej premii nikt nie powinien mieć pretensji, jednak zabranie premii oraz wypracowanego zysku jest nie do zaakceptowania. Zwłaszcza, że zysk został zgarnięty z rynku i niczym się nie różni od wpłaty własnej!

Na koniec dodam, że jeśli nie ma regulaminu konkretnej promocji to obowiązuje regulamin ogólny, więc warto sprawdzić czy skasowanie zysków jest posunięciem zgodnym z regulaminem. W tej dyskusji nie chodzi o to aby sobie udowadniać, kto ma bardziej wypchany portfel lub "kto ma dłuższego" ;) Jednak warto zacząć analizować, że skoro problem z brokerem pojawia się na etapie kont 100 euro to co będzie się działo z kontem o trzy, cztery zera większym?

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: lolek »

dreken pisze:Dalej nie kumam o co kaman??? Golasy kłócą się z borkerm o darmówki :wink: skalpować bonus czy nie! a można wypłacić bonus czy nie :?

Chłopie miej jaja, wpłać kilka tysi zagraj i potem dawaj opinie bo mnie tylko takie interesują. Ja tam nie mam żadnego interesu w tym aby w dupe XM wchodzić a jedynie daje surowe opinie jak mi się z nim współpracuje zakresie wpłat, wypłat i realizacji bonusów bo cała reszta to mnie nie interesuje.
Właśnie wpłaciłem i dlatego jak są jakieś niejasności to muszę wiedzieć czy mogę ufać brokerowi czy w każdej chwili mogę stracić pieniądze.
A bonusem tradowałem dla przyjemności i wykonywałem te same zlecenia co na koncie głównym więc jak jedno konto dostanie bana to muszę być pewien co z drugim kontem.

Rozwiązałem już tą zagadkę i oto do czego doszedłem:
http://www.xm.com/pl/legal-documents
Na tym linku są różne dokumenty i regulaminy.
Jest tam pdf o nazwie "Premia bez depozytu"
Link do pdf umieszczam poniżej.
http://www.xm.com/assets/pdf/terms/XM_N ... itions.pdf
W punkcie D.6. tego regulaminu jest napisane że nie wolno skalpować, używać EA, wchodzić na danych itp.
I to jest przyczyna mojego bana.
Tylko jak ja odbierałem bonus to to był chyba pierwszy ich taki bonus i były inne zasady o których informował nas Pan Piotr co podaje w linku poniżej:
http://forex-nawigator.biz/forum/xm-xem ... ml#p605331
Czyli dokładnie odwrotne zasady.
Na linku poniżej broker zastrzega sobie prawo do " zmiany Warunków Premii w dowolnym momencie zawiadamiając Klientów o wszelkich zmianach i zamieszczając modyfikacje na tej stronie internetowej lub innych powiązanych z nią stronach internetowych. "
http://www.xm.com/pl/no-deposit-bonus
Może ktoś powie czy dostał informacje o zmianie warunków premii ?
Ja nic takiego nie dostałem.
Ciekawe czy w takim wypadku mogę się odwołać od bana.
W emailu z banem dostałem info że decyzje XM są ostateczne a na stronie odnośnie premii pisze coś takiego:
"Wszelkie spory lub ewentualne nieporozumienia mogące wystąpić w wyniku niniejszych Warunków będą rozstrzygane przez Zarząd XM w sposób stanowiący najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych stron."
A ja w emailu z banem mam coś takiego:
"Należy zwrócić uwagę, iż zgodnie z regulaminem nasze decyzje mają charakter ostateczny i wiążący dla wszystkich stron oraz, iż poza niniejszym zawiadomieniem nie zostanie wystosowana dalsza korespondencja w tej sprawie."

Spróbuje z ciekawości się odwołać od tej "ostatecznej decyzji" i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pan Piotr odchodząc z pracy powiedział na zakończenie że: "mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że dla mnie jest to jeden z najuczciwszych i najlepszych brokerów na rynku"
Przedstawie całą sytuację brokerowi i zobaczymy co zrobi.
info.mytrading pisze:
mac pisze:mam pytanie do przedstawiciela xm czy na koncie bez depozytu jest dozwolone hedging oraz skalpowanie ? Co rozumiecie przez skalping?
Witam

Nie jestem pracownikiem XM,tylko IB.Polecam otwarcie rachunku przez link z naszej strony,co miesiąc Zwroty.

Jest dozwolony hedging,a także skalpowanie ręczne lub przez EA,co do tego to nie mają żadnych limitów.

Pozdrawiam serdecznie

Manager Artur Nowak
Wprowadzasz w błąd ludzi i ktoś potem zrobi jednego skalpa albo uruchomi EA i dostanie od razu bana.

-- sob 26-07-2014, 20:37 --

Trochę chciałbym jeszcze sprostować pomyłkę.
Regulamin się nie zmienił tylko nie obowiązywał punkt D.6.
Wspomniał o tym Pan Piotr podając link do regulaminu i podkreślając że wyjątkowo można skalpować itd.
http://forex-nawigator.biz/forum/xm-xem ... ml#p605349
To jak w końcu jest myślę że dowiemy się w tygodniu od Pani Magdaleny.

Awatar użytkownika
kaktus3000
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 20 lip 2013, 22:54

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: kaktus3000 »

lolek pisze: W punkcie D.6. tego regulaminu jest napisane że nie wolno skalpować, używać EA, wchodzić na danych itp.
I to jest przyczyna mojego bana.
Dokładnie chodzi Ci o punkt C.6. :)

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: lolek »

kaktus3000 pisze:
lolek pisze: W punkcie D.6. tego regulaminu jest napisane że nie wolno skalpować, używać EA, wchodzić na danych itp.
I to jest przyczyna mojego bana.
Dokładnie chodzi Ci o punkt C.6. :)
Dokładnie.

info.mytrading

Re: XM (XEMarkets, Trading Point)

Nieprzeczytany post autor: info.mytrading »

Mając własne środki,można skalpować,używać EA itp i o to chodziło.

Pozdrawiam serdecznie

Manager Artur Nowak

ODPOWIEDZ