XlusiV - Journal 2

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

XlusiV - Journal 2

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Ponieważ miałem poważną obsuwę na części zysku w kwocie 2005 złotych (którego nie wypłaciłem) - grę zacząłem od pozostałej na koncie kwoty 95,46 złotego w dniu 6.1.2015.
Nie żałuję tej straty, a jedynie tego, że przy ryzyku które podjąłem pozostawiłem na koncie o tysiąc za dużo.
Grę zaczynam jakby od nowa. Stary wątek tutaj: http://forex-nawigator.biz/forum/xlusiv ... 26080.html

Po ośmiu dniach intensywnego grania konta przewyższyło stan sprzed obsuwy i po dzisiejszej wypłacie - 2005 złotych, jest na nim 315,29. Czyli zysk od tego czasu (6-15 stycznia) to 2320,29 - 2430,64% :D .

Zaliczyłem 2 StopOut-y:

1.
Na USDJPY, gdyż uważałem że jen jest przewartościowany. Podobnie widziałem patrząc na wykresy.
(Po moim zagraniu analitycy BNP Paribas opublikowali wartość Fair Value dla jena która wynosi wg. nich 124,60 - http://xpuls.pl/sygnaly-ilosciowe-bnp-paribas-2).
Bardzo się myliłem :cry:
Dodatkowo zlecenie było rozbite na 4 mniejsze i StopOuty wywalało po kolei i nie skończyło się na 30%.

2.
Na EURUSD, ta strata była ok - po prostu musiałem przelewarować przy tak drobniej kwocie.

Najwięcej pożytku przyniosła mi pozycja na "rzeźniku" (0,02 lota/gbpjpy), która przyniosła procentowo duży zysk i mogłem od tego zagrania zacząć grać większe pozycje.

(ps. Strata z 15 stycznia na EURUSD wynikała z palcówki na telefonie - odnowiłem ją po 15 sek.)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 2

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Na chwilę obecną mam zrobione 156 trejdy - 149 zyskowne 7 stratnych:

http://www.myfxbook.com/members/xlusiv/xlusiv/1090850

Powtórzę kilka zasad gry:

1.Gram z trendem
2.NIGDY nie stosuje SL(rolę tą spełnia StopOut). Pozycje stratną zamykam z ręki wg. zasady opracowanej wcześniej.
3.Gram z palca głównie na komórce z Androidem, choć mogą się zdarzyć zlecenia oczekujące.
Average Win: 19.31 pips / PLN74.85
Average Loss: 77.03 pips / -PLN542.52
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 10:23 przez xlusiv, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: XlusiV - Journal 2

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Grasz z trendem z jakiego interwału?
Bardzo dobry R:R. Powodzenia :)

Ciekawi mnie też Twoje TP. Przejrzałem pobieżnie, od 0,2 pipsa do 70 pipsów. Z czego to wynika jeśli wolno spytać?
Lub czym się kierujesz w ustalaniu TP?
Dziękuję :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 2

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

meylo pisze:Grasz z trendem z jakiego interwału?
Bardzo dobry R:R. Powodzenia :)

Ciekawi mnie też Twoje TP. Przejrzałem pobieżnie, od 0,2 pipsa do 70 pipsów. Z czego to wynika jeśli wolno spytać?
Lub czym się kierujesz w ustalaniu TP?
Dziękuję :)
Dziękuję za pochwałę :wink:

Nie skupiam się na żadnym interwale, a przeglądam wszystkie. Wyższy interwał ma dla mnie większe znaczenie niż niższy.
Oczywiście jak się utworzy jakaś wyjątkowo długa świeczka to zwracam na nią uwagę, ale też patrzę czy wystąpiła tylko na jednym interwale.
Co do TP:
Te niskie do 2 pipsów występowały w sytuacji, gdy podjąłem decyzje o zmianie planów i wycofaniu się rynku - często powodem był długi zbyt okres podczas którego nie wystąpił zakładany profit.
Ustalam TP tylko w oparciu o doświadczenie i zmienność na rynku. Raz może być to 5 pipsów, a raz 100 w zależności od sytuacji.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 2

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Wprowadzam zasadę 777. Jest to kwota bazowa.
Jak mi się uda ją osiągnąć i podwoić to wypłacę to co jest powyżej i będę grał dalej.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 2

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Mam dobrą passę :wink:.Z kwoty startowej 95,46 zlotych w dniu 6 stycznia zrobiłem 3078,72 co daje 3100,64% :)
Myfxbook pokazuje mi skumulowany zysk +2550.15% (i DD 96.39% :cry:).
Zaczynałem 10 listopada od kwoty 10083.83. Później już nic nie dopłacałem, ale robiłem wypłaty: 2 grudnia-10083.83 zł, 22 grudnia-4000zł, 31.12-1035.07zł i 16 stycznia-2005zł łącznie 17123.90).
Daje mi to 29 miejsce ze względu na osiągnięty zysk ze wszystkich publikowanych systemów na myfxbook :D (jest tam 1949 publikowanych realnych kont z zyskiem co najmniej 1%)
Oby tak dalej...
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Mpapiez

Re: XlusiV - Journal 2

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Z całym szacunkiem, ale cały ten journal wygląda tylko tak, jak byś się chciał chwalić tym co ci się "udało wyszarpać z rynku". Żadnych zrzutek z ekranu, żadnego uzasadnienia wejścia.

Dodatkowo to co zauważyłem to dość częste piramidowanie straty, jak na razie moim zdaniem więcej szczęścia niż rozumu. Ciekawe czy się utrzymasz w siodle jak się trend zmieni...

Pomijam fakt że stoisz w miejscu, bo jak byś co miesiąc z danej kwoty robił po 2000% to milionerem byś został bardzo szybko, ale na pewno tego nie zrobisz, bo wiesz że masz po prostu przelewarowane pozycje i te gigantyczne ilości procentów wynikają z przelewarowania. Twój prawdziwy zarobek to raptem 80% czyli wartość abs. gain.


Ps. Z tego co pamiętam to w journal 1 pisałeś że nic tu nie będziesz wrzucał :))...

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: XlusiV - Journal 2

Nieprzeczytany post autor: highend »

Ale co ma wrzucać.
Gra z trendem i czeka aż pozycja wyjdzie na plus.
Nawet jak wejście będzie kiepskie.
Jakby się trend odwrócił to pozamyka stratne z palca i juz.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Mpapiez

Re: XlusiV - Journal 2

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

highend pisze:Ale co ma wrzucać.
Gra z trendem i czeka aż pozycja wyjdzie na plus.
Nawet jak wejście będzie kiepskie.
Jakby się trend odwrócił to pozamyka stratne z palca i juz.
A chociażby tą linię trendu z którą gra :)...
Ja akurat doceniam to że gra z trendem, bo to widać w zarobkach. Pomimo przelewarowanych pozycji wychodzi na plus. Trend is your friend działa to kapitalnie jak dotąd.

A jak mu się trend odwróci i tego nie zauważy, to znów zaliczy stop out'a, bo zauważyłem że on Piramiduje stratę do oporu (zobacz sobie historię wejść). Przy czym nie twierdze że to źle, bo jego SL to stop out.


Ja bardziej po prostu chciałem zwrócić uwagę na to, że realna stopa zwrotu to ledwo 80%, a nie kilka tysięcy procent.
On po prostu u broka trzyma tyle kasy ile potrzebuje na otwarcie zlecenia.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 2

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Mpapiez pisze: Z całym szacunkiem, ale cały ten journal wygląda tylko tak, jak byś się chciał chwalić tym co ci się "udało wyszarpać z rynku".
Może to was zdziwi, ale zarobione pieniądze traktuje trochę jak "wyszarpnięte z rynku".
Jest na nim tyle podmiotów z większym kapitałem, które liczą na łatwą kasę, że trzeba uważać.
Dlatego m.in. te wypłaty.
Mpapiez pisze: A jak mu się trend odwróci i tego nie zauważy, to znów zaliczy stop out'a ...
Zaliczyłem już dwa razy i na razie przetrwałem :wink:
Mpapiez pisze: Ja bardziej po prostu chciałem zwrócić uwagę na to, że realna stopa zwrotu to ledwo 80%...
Zależy jak na to patrzeć.
Gram w przybliżeniu 10 tyg. Po 3 tyg. z ~10k depozytu zostawiłem tylko zarobek ~2,5k i jak już 7 tyg. gry od tej kwoty należałoby liczyć, a pózniej wypłacałem kolejną zarobioną kasę (4k, ~1k i ~2k).
Dodatkowo przed 2x SO miałem poślizg 96,4% i potem pomimo odrobienia całych strat z nawiązką (z 93,5 złotego do 2320 zł - 2430,64%) mój zysk wzrósł wtedy w mfxbook tylko o 100% (do 700%).
Zauważyłem, ze myfxbook dziwnie to liczy zysk, bo jakby od nowa po wpłacie lub wypłacie, a nie po zamkniętych zagraniach, ale jeszcze tego do końca nie rozkminiałem :wink:
Jest też inny aspekt, jeśli grałbym większymi kwotami niż te które akceptuje, to nie mógł bym sobie pozwolić na tyle i wynik byłby na pewno inny :)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 12:41 przez xlusiv, łącznie zmieniany 2 razy.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

ODPOWIEDZ