XlusiV - Journal 2

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Re: XlusiV - Journal 2

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

xlusiv pisze:
Mpapiez pisze: A jak mu się trend odwróci i tego nie zauważy, to znów zaliczy stop out'a ...
Zaliczyłem już dwa razy i na razie przetrwałem :wink:
Ja nigdzie nie pisałem że nie przetrwasz, bo przecież masz tylko część kapitału.
Po prostu mam tu na myśli że jak w porę nie wycofasz części środków, to ci prędzej czy później znów zdmuchnie 2 lub 3 tysiące złotych. Pisałeś że nie grasz ze Stop lossem, a to nie prawda. Ty grasz ze stop losse, z tym że u Ciebie stop loss to po prostu MC, a wcześniej część środków wycofujesz (zabezpieczasz przed stratą).

Gdybyś nie wycofał wcześniejszych środków to twoja obsuwa byłby na pewno na o wiele większą sumę.
xlusiv pisze:
Mpapiez pisze: Ja bardziej po prostu chciałem zwrócić uwagę na to, że realna stopa zwrotu to ledwo 80%...
Zależy jak na to patrzeć.
Gram w przybliżeniu 10 tyg. Po 3 tyg. z ~10k depozytu zostawiłem tylko zarobek ~2,5k i jak już 7 tyg. gry od tej kwoty należałoby liczyć, a pózniej wypłacałem kolejną zarobioną kasę (4k i ~1k).
Dodatkowo przed 2x SO miałem poślizg 96,4% i potem pomimo odrobienia całych strat z nawiązką (z 93,5 złotego do 2320 zł) mój zysk wzrósł wtedy w mfxbook tylko o 100% (do 700%).
Zauważyłem, ze myfxbook dziwnie to liczy zysk, bo jakby od nowa po wpłacie lub wypłacie, a nie po zamkniętych zagraniach, ale jeszcze tego do końca nie rozkminiałem :wink:
Akurat bardzo prosto to się liczy.
Ten "gain" na górze, to suma wszystkich % zysków z danych dni. Dlatego masz taką ogromną wartość %.
Absolute gain to jest osiągnięty profit w odniesieniu do wszystkich depozytów. Dlatego on wskazuje 80% i to jest prawdziwy wynik jaki osiągnąłeś.

Wiesz jak bym otworzył teraz nowe konto z dużym lewarem i zostawił kasy tyle co na zabezpieczenie jednego wejścia( ~15-20 pipsów) to w przypadku udanej transakcji, na 1 wejściu miałbym od 100% do powiedzmy nawet 500 i więcej procent zarobku. Realnie oczywiście to by nie była duża kasa. W przypadku nieudanej transakcji byłbym może 70% w plecy ( 30% MC out). Załadowałbym od nowa kase i w przypadku udanej transakcji znów byłbym w cholerę procentów do przodu, ale absolute gain byłby o wiele niższy.

Po to jest właśnie ten parametr, który oddaje porównanie wszystkich zarobków do wszystkich depozytów.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 2

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Dziękuję za rzeczową dyskusję.
Mpapiez pisze: Akurat bardzo prosto to się liczy.
Ten "gain" na górze, to suma wszystkich % zysków z danych dni. Dlatego masz taką ogromną wartość %.
Absolute gain to jest osiągnięty profit w odniesieniu do wszystkich depozytów. Dlatego on wskazuje 80% i to jest prawdziwy wynik jaki osiągnąłeś.
Procenty nikomu nic mi nie dają, tylko gotówka. Ale skoro dyskutujemy to ok.
80% byłoby prawdziwe, gdyby depozyt od którego jest liczone był cały czas na koncie, a ja go spożytkowałem po 3 tyg :wink:. Poza tym od tej kasy pochodzi tylko 25% zarobku.
Gdyby myfxbook miał opcję wyboru początkowej daty/zagrania to mógłbym ustawić ją na 6 stycznia i zamiast Gain 2500%, mógłbym mieć "Absolute gain" 3100% :D
Mpapiez pisze: Wiesz jak bym otworzył teraz nowe konto z dużym lewarem i zostawił kasy tyle co na zabezpieczenie jednego wejścia( ~15-20 pipsów) to w przypadku udanej transakcji, na 1 wejściu miałbym od 100% do powiedzmy nawet 500 i więcej procent zarobku.
Przy moim lewarze-200 zagranie na 15-20 pipsów za pełny depozyt nie daje takiej stopy wzrostu :(
Przy okazji te 500 to chyba przesada !?
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Mpapiez

Re: XlusiV - Journal 2

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

xlusiv pisze: Procenty nikomu nic mi nie dają, tylko gotówka. Ale skoro dyskutujemy to ok.
80% byłoby prawdziwe, gdyby depozyt od którego jest liczone był cały czas na koncie, a ja go spożytkowałem po 3 tyg :wink:. Poza tym od tej kasy pochodzi tylko 25% zarobku.
Gdyby myfxbook miał opcję wyboru początkowej daty/zagrania to mógłbym ustawić ją na 6 stycznia i zamiast Gain 2500%, mógłbym mieć "Absolute gain" 3100% :D
1) To 80% jest prawdziwe. Bo bierze wszystkie depozyty. Gdyby iść twoim tokiem rozumowania, to mógłbym wpłacić 100k PLN, zarobić 10% a potem wycofać 99k pln, i co powinno mi wskazywać że zarobiłem 1000% bo zostawiłem 1000 zł z początkującego depozytu ?:)

2) Myfxbook ma taką opcje. Wejdź w główny panel, w prawym górnym rogu jest taki mały przycisk "custom analysis" i tam ustawiasz okres od którego myfxbook powinien analizować twoje konto. Przyciskiem "pinezki" usztywniasz okres początkowy. Wtedy racja, absolute gain będzie dużo wyższy bo nie będzie brał pod uwagę wcześniejszych depozytów tylko te początkowe 90 zł.



xlusiv pisze: Przy moim lewarze-200 zagranie na 15-20 pipsów za pełny depozyt nie daje takiej stopy wzrostu :(
Przy okazji te 500 to chyba przesada !?
Są lewary 1:500 :)...
Jeżeli 20 pipsów to twoj SL i odzwierciedla 70% (30% MC) twojego stanu konta, to przy dłuższym wejściu z trendem, powiedzmy bierzesz TP na 140 pipsach. Wtedy równiutko by ci wykazało 490% zysku 1 wejściem :)...
Każde 20 pipsów to +70% zarobku względem kapitału poczatkowego na dany dzień.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 2

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Mpapiez pisze: 1) To 80% jest prawdziwe. Bo bierze wszystkie depozyty. Gdyby iść twoim tokiem rozumowania, to mógłbym wpłacić 100k PLN, zarobić 10% a potem wycofać 99k pln, i co powinno mi wskazywać że zarobiłem 1000% bo zostawiłem 1000 zł z początkującego depozytu ?:)
Nie. Po wypłacie zostaje 10%, a każde następne procenty powinno liczyć od pozostałego 1000 złotych to logiczne.

Mpapiez pisze: 2) Myfxbook ma taką opcje. Wejdź w główny panel, w prawym górnym rogu jest taki mały przycisk "custom analysis" i tam ustawiasz okres od którego myfxbook powinien analizować twoje konto. Przyciskiem "pinezki" usztywniasz okres początkowy. Wtedy racja, absolute gain będzie dużo wyższy bo nie będzie brał pod uwagę wcześniejszych depozytów tylko te początkowe 90 zł.
Za to bardzo dziękuję :564: (jest to użyteczna opcja przy przeglądaniu kont na myfxbook).
Jak się na moim koncie ustawi początek na 7 stycznia, to pokazuje:
Gain:+6309.59%, Abs. Gain: +6309.59% :P
Mpapiez pisze: Są lewary 1:500 :)...
Jeżeli 20 pipsów to twoj SL i odzwierciedla 70% (30% MC) twojego stanu konta, to przy dłuższym wejściu z trendem, powiedzmy bierzesz TP na 140 pipsach. Wtedy równiutko by ci wykazało 490% zysku 1 wejściem :)...
Każde 20 pipsów to +70% zarobku względem kapitału poczatkowego na dany dzień.
.
Nawet przy lewarze 500 ważne jest w tym wypadku, przy ilu pipsach podwoimy depozyt, a nie nasze chęci.
Biorę Twoje wyliczenia dla lewaru 1:500 - 29 pipsów podwojenie depozytu konta / 20 pipsów stopout > szansa na losowe podwojenie konta to 34% - ryzykownie.
Tak wygląda tabelka na zysk przy wielu próbach podwajania konta tym sposobem:
200% proc konta - 34.4% szansy
400% proc konta 11.8% szansy
800% proc konta 4.07% szansy
1600% proc konta 1.4% szansy
3200% proc konta 0.48% szansy
6400% proc konta 0.17% szansy
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 16:36 przez xlusiv, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Mpapiez

Re: XlusiV - Journal 2

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

xlusiv pisze: Nie. Po wypłacie zostaje 10%, a każde następne procenty powinno liczyć od pozostałego 1000 złotych to logiczne.

I tak właśnie liczony jest zwykły gain.
Abosulte gain bierze pod uwagę wszystkie depozyty.

ODPOWIEDZ