XlusiV - Journal 1

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

xlusiv pisze: Na razie nie pobiłem swojego własnego rekordu :wink:, ale mniejszego niż Wuza.
Miał on kiedyś 80 zagrań udanych pod rząd /choć nie od początku grania/ SZACUN :shock:
Dziękuję za zainteresowanie - ponad 500 osób odwiedziło mój profil na myfxbook i by zaspokoić Waszą ciekawość
dziś wieczorem postaram się zsynchronizować ponownie konto z myfxbook i udostępnić (mimo, ze strace ladny track record :wink: )
ps. 4-5 pipsy mi zabrakły, bym pobił rekord Wuzy :(
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

walutomistrz

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: walutomistrz »

Gratuluje wyników. Tym nie mniej jeszcze nie czas na otwieranie szampana - na EUR/USD od pół roku mamy trend spadkowy i grasz w jednym kierunku, prawdziwą próbą dla Twojego konta będzie zmiana trendu.

Przeglądnąłem sobie pobieżnie historię transakcji, niektóre pozycje otwarte są w bardzo dobrych miejscach a niektóre w fatalnych - np. sprzedaż złota po 1174 była ryzykowna, bo tam znajdowało sięwsparcie (czyżby zagranie z emocji?).

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Konto http://www.myfxbook.com/members/xlusiv/xlusiv/1090850 ponownie zsynchronizowałem :)
Oprócz numeru konta wszystko jest widoczne !
Stan obecny:
Gain: +204.31%, Abs. Gain: +53.31%, Drawdown: 31.96%, Trades: 88, Winning Trades: 87, Losing Trades: 1, Open Trades: 0.
Wypłaciłem 140% zangażowanego na początku kapitału i bawię się resztówką.

ps. Załączam krzywą przyrostu kapitału.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2014, 23:50 przez xlusiv, łącznie zmieniany 5 razy.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

A na tym rysunku rodzynek w cieście > nieudane zagranie.
Może się trochę wytłumaczę z niego:
Byłem jak nigdy do końca pewien, że zagrałem w dobrym kierunku i nie znajdowałem w tamtym czasie żadnej przyczyny wzrostu ceny o 150 pipsów w górę oprócz tej, że trzeba oskubać "detalistów" ze zbędnej im gotówki.
Niedoceniłem siły przeciwnika - fałszywy ruch w górę był o 4,6 pipsa za duży :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

Hej XlusiV
Prosta gra z trendem a jaka skuteczna.
Każdy początkujący na FX powinien zaczynać od takiej strategii - > gra z trendem kilkumiesięcznym (o ile jest takowy obecnie). SL jest dyskusyjny, ale z tego co widzę ładnie wybroniłeś jego brak.
Jaki masz plan na koniec trendu?
Wiadomo, że gdy trend się skończy będzie jakaś tam strata, ale czy masz jakiegoś asa w rękawie/setup/sygnały, które pozwolą Ci na szybkie zauważenie tej zmiany trendu?
Czy w konsolidacjach również otwierasz pozycje?

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

jak sie bronisz bez sl-a nawet odleglego szybkimi zmianami kursow ?
Co w sytuacji gdy masz piekny trend wzrostowy Ty sie wkupujesz odchodzisz od platformy i nie masz mozliwosci reakcji a kurs nagle spada o kilkaset pipsow zanim Ty wejdziesz na platforme ? Jednym ruchem mozesz oddac te zarobione procenty.
Masz jakis sposob na cos takiego ?
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: highend »

xlusiv - w okresie od lutego do czerwca grałem podobnie jak Ty, tylko mniej świadomie.
Grałem głównie na DAX i z trendem (wzrostowym) i też bez SL.
Otwierałem małe pozycje i nawet jak DAX miał 9600 punktow (moje L), a potem zleciał na 9000 punktów (szpila) by odbić na 9800 - to moje L zarabiało - mimo, że miałem już "mokro", "ciepło" itp.
Nie chciałem się godzić na stratę ("nidgy nie trac pieniedzy").
Czasami nawet dopłacałem do depo. Ale potem z niego wypłacałem. Zarabiałem.
Dlatego, że grałem z trendem (tylko L na DAX). Duze depo pozwalało na takie ruchy. Warunkiem gra z trendem i odpowiednio dobrana wielkosc pozycji.

Potem jednak przestałem tak grać. Zacząłem szarże, większe pozycje, nieraz pozycje " na pałę" i niekoniecznie z trendem. Zmieniłem instrumenty, rozdrobniłem się. Efekt jest taki, że rok zamykam na minusie. Lecz wnioski wyciągam i być może wrócę do swojego (i Twojego ;)) sposobu gry, który nazywałem "pykaniem". Bo pykałem na komórce, na iPadzie.... i... działało. To pewnie też dlatego, że miałem szczęście ;) Cholera wie. Nie trzymałem długo pozycji zyskownych. Nie dawałem zyskom rosnąć. Pyk jest zysk i zamykam.
Ze 200 PLN dziennie średnio tym sposobem się udawało i jak było to konczylem trade na dany dzień. Bezapelacyjnie.
Nie marzyłem o milionach, nie byłem chciwy, wcale nie chciałem wiecej i wiecej. Działało - do czasu, az "zwariowalem".

Napisałem to, bo po prostu czytając Twoj dziennik widziałem swoją dawną grę ;)
A potem złamałem wszystkie powyższe zasady i zepsułem sobie depozyt i psychikę ;)

Podsumowujac:
- nie dajesz zyskom rosnąć, ale też zamykasz transkację z zyskiem, który nagle może byc stratą
- boli w głowie jak widzisz, ze mogles potrzymac pozycje i zarobic wiecej
- cieszy w glowie jak widzisz, ze zamknales z zyskiem pozycje, ktora potem wyszlaby na duzy minus
- dajesz stratom rosnąć - czekasz aż zamienią się w zysk (trend is your friend)

Pewnie niejeden sie łapie za głowę (jak to bez SL, nie ucina strat, nie daje zyskom rosnac, ryzykuje wiecej niz 2%, pozwala na duzy DD.... ) - ojej, masakra.
A ja zapytam: I CO Z TEGO skoro działało? :mrgreen:
Rynek jest tak zmienny, że "pykanie".... czyli defacto skalpowanie z trendem - to jest metoda.
A co zrobic jak zmieni sie trend? No cóż - trzeba nauczyc sie zamykac pozycje ze stratą, odwrócic się i zamknąć DZIEŃ na zysku ("nigdy nie trac pieniedzy"). Ale mam na mysli trendy od TFu dziennego wzwyż.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

walutomistrz pisze: Gratuluje wyników. Tym nie mniej jeszcze nie czas na otwieranie szampana - na EUR/USD od pół roku mamy trend spadkowy i grasz w jednym kierunku, prawdziwą próbą dla Twojego konta będzie zmiana trendu.
Grałem z trendem konsekwentnie na spadki na EURUSD. Choć nie było to takie całkiem czarno-białe.
Jak zaczynałem 1 transakcję zawarłem po cenie 1.24227
Od tej ceny 2 krotnie były duże ruchy w górę - do max 1.2593, czyli powyżej 170 pipsów.
Cena minimalna do dzisiaj to 1.2163 czyli 260 pipsów w dół od ceny 1 transakcji.
Czyli urosło 65,4% w górę przy spadku 100% w dół od pierwotnej ceny.
ext3 pisze:Hej XlusiV
Prosta gra z trendem a jaka skuteczna.
Jaki masz plan na koniec trendu?
Może przerzucę się na moją ulubioną kiedyś parę USDJPY?
Gdyby nie większe prowizje transakcji takich byłoby tu więcej.
ext3 pisze:Czy w konsolidacjach również otwierasz pozycje?
Jest to jedyny okres, kiedy otwieranie pozycji w obie strony jest dopuszczalne.
walutomistrz pisze: Przeglądnąłem sobie pobieżnie historię transakcji, niektóre pozycje otwarte są w bardzo dobrych miejscach a niektóre w fatalnych - np. sprzedaż złota po 1174 była ryzykowna, bo tam znajdowało sięwsparcie (czyżby zagranie z emocji?).
Wszystkie 3 transakcje na gold były w listopadzie zawarte na spadki, bo wtedy obowiązywał wg. mnie długoterminowy
trend spadkowy.
Tak przy okazji - złoto może przynieść szybko zysk, ale jest to bardzo mało rynkowy instrument - stąd niebezpieczny. W internecie można przeczytać, że Stanom zależy na tym, żeby mimo względnie dużego popytu wycena złota była niska i prawdopodobnie cena jest sztucznie zaniżana na rynku terminowym.
Michał-fx pisze:jak sie bronisz bez sl-a nawet odleglego szybkimi zmianami kursow ?
Co w sytuacji gdy masz piekny trend wzrostowy Ty sie wkupujesz odchodzisz od platformy i nie masz mozliwosci reakcji a kurs nagle spada o kilkaset pipsow zanim Ty wejdziesz na platforme ? Jednym ruchem mozesz oddac te zarobione procenty.
Masz jakis sposob na cos takiego ?
Przy takim sposobie gry musisz otwierać takie pozycje, by ilość gotówki, którą możesz utracić była akceptowalna.
Nie da się wejść "na pałę" za cały depozyt i kasę która ma dla Ciebie duże znaczenie i myśleć, że jest jakiś sposób ochrony przed nagłym skokiem ceny np. o 100 pipsów.
Nawet SL nie jest gwarantowany, przy cenie którą sobie ustalisz :wink:
Przekonał się o tym boleśnie nasz kolega z forum, który ostatnio grał na rublu.
highend pisze:xlusiv - w okresie od lutego do czerwca grałem podobnie jak Ty, tylko mniej świadomie.
Grałem głównie na DAX i z trendem (wzrostowym) i też bez SL.
Witam w drużynie :D
highend pisze: Nie chciałem się godzić na stratę ("nidgy nie trac pieniedzy").
Nie można się upierać - bo nic z tego nie będzie.
Gdybym nie chciał pobijać rekordu transakcji wygranych pod rząd, to według mojego przekonania 2 z tych 88 transakcji powininem zakończyć wcześniej z pewną stratą (w tym ta na złocie, o której wspomniał walutomistrz).
Jeśli widzę, że warunki się zmieniły, to powinienem dostosować do tego swoje ruchy.
highend pisze: Rynek jest tak zmienny, że "pykanie".... czyli defacto skalpowanie z trendem - to jest metoda.
Pykanie nie zadziała bez doświadczenia.
Najważniejsze - należy łapać korekty, które występują w owym trendzie.
highend pisze: A co zrobic jak zmieni sie trend? No cóż - trzeba nauczyc sie zamykac pozycje ze stratą, odwrócic się i zamknąć DZIEŃ na zysku ("nigdy nie trac pieniedzy"). Ale mam na mysli trendy od TFu dziennego wzwyż.
Chyba lepiej nie odwracać za szybko pozycji by "zamknąć DZIEŃ na zysku" (bo zmienił się trend), a zlikwidować złą i zrobić sobie przerwę - z oddali lepiej ocenimy sytuację.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2014, 23:48 przez xlusiv, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

W związku z tym, że podłaczone on-line konto wywiera na mnie dodatkową presję (której nie chcę), gdy zacznę grać na nowo, konto nie będzie uaktualniane (gdy było podpięte na początku, to jednak w tle o tym myślałem).
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Zakończyłem właśnie granie w tym roku :) .

Stan po 51 dniach gry:
Gain: +572.45%, Abs. Gain: +69.82%, Drawdown: 31.96%, Trades: 99, Winning Trades: 98, Losing Trades: 1, Open Trades: 0.

Życzę wszystkim udanego Nowego Roku i wspaniałej zabawy w Sylwestra :D
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

ODPOWIEDZ