XlusiV - Journal 1

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

xlusiv pisze:Udostępniłem konto ponownie na chwilę. Jesteś online to mam nadzieję, że widziałeś.
Z zagrań pokazanych na myfxbook samemu można wyciągać wnioski.
Akurat mnie nie było :), ale dzięki za chęci.
A mi nie chodzi o twoje pozycje i udostępnianie konta, bo to twoja prywatna spraw czy chcesz % pokazywać, ale chociaż byś w tym journalu pokazał metodę oraz momenty wejść i wyjść z pozycji.

50+ bez strat to jest bardzo wysoka skuteczność, Być może ktoś by się czegoś od ciebie nauczył.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

W skrócie:
1.Nie ważne jaką metodą, ale musisz określić główny trend na instrumencie (to jest dodatkowa ochrona przy pomyłce).
2.Czekasz na korektę.
3.Otwierasz pozycję.
4a.Inkasujesz zysk.
4b.Jeśli jest strata czekasz - "trend is your friend". Jeśli wszedłeś za dużą pozycją zawsze przegrasz.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

xlusiv pisze:W skrócie:
1.Nie ważne jaką metodą, ale musisz określić główny trend na instrumencie (to jest dodatkowa ochrona przy pomyłce).
2.Czekasz na korektę.
3.Otwierasz pozycję.
4a.Inkasujesz zysk.
4b.Jeśli jest strata czekasz - "trend is your friend". Jeśli wszedłeś za dużą pozycją zawsze przegrasz.
Mądre ale jak określasz który trend jest główny przecież to co na M15 jest trendem, na H4 może być korektą to samo z H1 czy D1, one z kolei mogą być korektą tygodnia i tak dalej trend z małego tf może być korektą większego więc jak grać?
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Są różne narzędzia i metody wyznaczania trendu na różnych TF. Dlatego należy samemu wypracować możliwie dobrą metodę.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

silverarrow pisze: Mądre ale jak określasz który trend jest główny przecież to co na M15 jest trendem, na H4 może być korektą to samo z H1 czy D1, one z kolei mogą być korektą tygodnia i tak dalej trend z małego tf może być korektą większego więc jak grać?
Trend oglądasz na wyższych interwałach, a nie na niższych. W przybliżeniu wygląda to tak, że jak patrzysz na D1 i tam masz trend, to to co jest na niższym interwale np. H1 jest korektą tego głównego trendu.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nesses
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 18 kwie 2012, 18:07

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: Nesses »

A jaką metodą wyznaczasz trend? Na jakim TF są wejścia? Jeśli to nie jest żadną tajemnicą prośba o wklejenie kilku screnów z wejściami. Z góry serdeczne dzięki :)

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Jest to kwestia doświadczenia. Z przerwami interesuję się rynkami lewarowanym ponad 10 lat (hobbystycznie-nie gram za duże sumy). Z tej perspektywy, skłamałbym jak bym powiedział rób tak i tak to na pewno będzie sukces. U mnie też zagrania wyglądają różnie w zależności od warunków.
Doświadczenie się przydaje. Na przykład to, że warto ustawiać TP, a raczej nie SL:
Wchodzisz za bardzo małą kasę na rynek który mocno wariuje raz w górę raz w dół i tak z 10 razy. Jak masz SL, a chcesz zabrać mały zysk jest już 50% szansy, że się załapiesz na niego w 1 ruchu. Gdy masz TP i cierpliwość szansa, że się na zysk załapiesz też jest w 1 ruchu 50%, ale potem masz jeszcze dodatkowych 9 szans.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nesses
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 18 kwie 2012, 18:07

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: Nesses »

Jak znaleźć miejsca, w których potencjalnie zakończy się korekta i cena utrzyma obrany trend ? Co brać pod uwagę?

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Możesz kierować się kanałem wzrostowym/spadkowym. Jak cena dojdzie zbliża się do minimum dla k.wzrostowego i maksimum dla spadkowego zawierasz transakcje. Jak nabędziesz większego doświadczenia nie będziesz nawet na to patrzył :)
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

mac
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 02 lip 2014, 17:49

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: mac »

Mądre ale jak określasz który trend jest główny przecież to co na M15 jest trendem, na H4 może być korektą to samo z H1 czy D1, one z kolei mogą być korektą tygodnia i tak dalej trend z małego tf może być korektą większego więc jak grać?



Kiedys czytalem wypowiedz TRO ze cena jest taka sama na kazdym interwale , wlacz dwa wykresy w mt4 (przepuszam ze gracie na nim, ja tez :( ) wykres np no nie wiem h4 i m15 , ustalcie sobie np 5 dni wstecz po lewej stronie na h4 oraz oddalcie wykres na m15 zeby obejmowal rowniez te piec dni, czy jest roznica? mysle ze nie lecz widzimy duzo wiecej jak cena reaguje na odpowiednie poziomy oraz imulsy ekonomiczne gdzie mocno wybija przebija itp itd , jesli sie myle to poprawcie, ciezko jest wedlug mnie patrzenie na wykres do ktorego nas zmusza mt4 nie oferuja wykresy tikowe, ......... jesli sie myle to mnie poprawcie
"IT'S NOT WHAT YOU TRADE, IT'S HOW YOU TRADE IT! " - TheRumpledOne

ODPOWIEDZ