Wyjątkowa strategia - potrzebna rada

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
YarekQ
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2016, 10:53

Re: Wyjątkowa strategia - potrzebna rada

Nieprzeczytany post autor: YarekQ »

jasiek pisze:Więcej a przede wszystkim szybciej zarabia się na sprzedawaniu systemu niż na jego pracy jesli mowa o tak malych kwotach jak 10kpln. Wystarczy sprzedac 10 kopii po 250$ i juz masz 10kPLN.
Zeby sprzedac system trzeba miec realne konto do pokazania chocby 500$ plus 6 miesiecy z pozytywnym wynikiem np. 100/200% i akceptowalnym DD np. max 25/35%.
Ale jeszcze łatwiej chyba znaleźć jelenia...
Spróbuj sprzedać system...zobaczysz, że dobrego systemu (podwaja kapitał co 10miesięcy) nie kupuje praktycznie nikt.
Traderzy chcą grać osobiście. To jest wprawdzie ich problem, ale dość dobrze pokazuje, że na sprzedaży systemów kokosów się nie zarabia.

Ja mam więcej (dużo więcej) z działającego EA niż ze sprzedaży/wynajmu.

Druga rzecz jest taka, ze ludzie nie potrafią pisać dobrych robotów nie dlatego, że nie znają się na MQLu tylko dlatego, że nie znają absolutnych podstaw dobrego systemu. Piszą jakiś kod, optymalizują go na historycznych danych i zakładają, że w przyszłości też będzie dobrze działał.

Ale tak nie jest.

Zamiast zmienić założenia, zmieniają kod, optymalizują...i znowu myślą, że tym razem będzie ok.

Znowu nie jest...i tak w kółko...

Ten system podwoi kapitał do czerwca 2017 (najpóźniej) https://www.fxstat.com/en/performances/ ... ekVG-59971
(jest do wynajęcia), ale oczekiwania są wygórowane i nikt go nie chce, podczas gdy 95% traderów którzy go odrzucą w tym czasie zbankrutuje...

Swoją drogą ciekawe dlaczego tak się demonizuje znaczenie DD na kopiowanych kontach - jak kopiarka ma 10% zasobów to 100% DD daje stratę 10% kapitału...

ODPOWIEDZ