Wydruki wykresów

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Wydruki wykresów

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

Mam takie małe marzenie. Być może ktoś z Was robił coś podobnego, każda wskazówka jest cenna. Chciałbym wydrukować wykres.

...Tylko trochę nietypowo. Wiem, że mogę załadować papier do drukarki i screen po screenie drukować, ale zależy mi na czymś innym. Kojarzycie pewnie drukarki igłowe z takimi dziurkami na krawędzi stron i "niekończący się papier", tak żeby można było na jednym wydruku polecieć np. 5 lat wykresu m1. Być może mam chorą fantazję, ale przydałaby mi się taka możliwość. Jeśli ktoś zna:
1. Soft, który potrafi tak drukować wykresy.
2. Jakiś alternatywny sposób na dojście do tego, jak sobie zrobić takie wykresy.
Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Acha - nie będę tym tapetował mieszkania, zwyczajnie lubię wykresy na papierze ;-)
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

ploter Ci coś takiego wydrukuje, bo do plotera można kupić papier tez w podobnych wstęgach co do igłówek- tylko trzeba wybrać odpowiedni ploter, bo nie każdy obsługuje papier we "wstęgach". Nowy ploter to spory koszt, ale zawsze można poszukać jakiś używek, albo wziąć w leasing na firmę.

goose
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:10

Nieprzeczytany post autor: goose »

FX TEAM pisze: żeby można było na jednym wydruku polecieć np. 5 lat wykresu m1.
Wydaje mi sie, ze ciezko bedzie ze wzgledu na skale ceny. Wykres musialby byc w roznych skalach (proporcjach) aby sie zmiescil na szerokosc papieru. Gdyby byl w jednej skali to czesc wykresu bedzie wychodzila poza obszar papieru. Trzeba byloby strasznie sciesnic wszystko ale pewnie nieczytelne to by bylo.

Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

ploter Ci coś takiego wydrukuje
Ploter byłby okej.
goose pisze:Wydaje mi sie, ze ciezko bedzie ze wzgledu na skale ceny. Wykres musialby byc w roznych skalach (proporcjach) aby sie zmiescil na szerokosc papieru.
Chwilę po klepnięciu wpisu o tym pomyślałem :D Żaden program do AT ze znanych mi nie wydrukuje takiego cuda. Dodatkowo skalowanie, o którym pierwotnie nie pomyślałem. Żeby chociaż chciało w takim razie wykres ciągły na kolejnych stronach z oddzielnymi skalami drukować, byłoby super. Ale czegoś takiego też nie namierzyłem, wszystko chce drukować aktywny obszar. A przy 5 latach wykresu, to będzie 2 dni roboty, żeby przygotować pliki do wydruku - i chyba tak będzie najszybciej niestety.
Dzięki za sugestie.
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

dhoom
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2014, 05:52

Re: Wydruki wykresów

Nieprzeczytany post autor: dhoom »

Gdyby byl w jednej skali to czesc wykresu bedzie wychodzila poza obszar papieru. Trzeba byloby strasznie sciesnic wszystko ale pewnie nieczytelne to by bylo.
Sign up with Brain Dumps.com for getting incredible online wikipedia

ODPOWIEDZ