Wybór pierwszego brokera

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
signal

Re: Wybór pierwszego brokera

Nieprzeczytany post autor: signal »

Szwajcar pisze: Platforma Mt4 to nadal lider na rynku. Nikt nie wypuścił lepszej platformy do tej pory do detalicznego FX. Ustawić 20-40 zleceń oczekujących co równe odstępy w ciągu 2 minut to tylko na platformie mt4 możliwe. Dodatkowo na mt4 wiadomo, co dzieje się ze zleceniem i platforma nie wymaga żadnych dodatkowych instalacji NET.Framework czy przeglądarek internetowych.
MT4 dobrą platfomą?

- Czy można edytować wielkość już wrzuconego zlecenia?
- Czy można zdefiniować własne pulpity?
- Czy można pisać algorytmy/wskaźniki w normalnym, asynchronicznym języku programowania?
- Czy można w łatwy sposób dowiedzieć się: wielkość wymaganego depozytu, wartość pipsa?
- Czy można składać zaawansowane zlecenia?
- Czy można dynamicznie zmieniać walor na wykresie z zachowaniem analizy?
- Czy można swobodnie definiować wygląd wykresów?

Na te pytania i wiele innych odpowiedź brzmi: nie. Z darmowych platform w tej chwili to wszystko (oraz znacznie więcej) oferuje ProTrader, z płatnych NinjaTrader oraz MultiCharts.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wybór pierwszego brokera

Nieprzeczytany post autor: raposo »

signal

pytania są bardzo subiektywne. Patrzysz na to przez pryzmat własnych potrzeb - to dobrze. Natomiast w kontekście tego tematu to już niezbyt ;).

1) nie można ale nie jest wielkim wysiłkiem usunięcie zlecenia oczekującego i dodanie nowego. Osobiście nie mam takiej potrzeby, aby edytować coś co już wrzuciłem, o ile zrobiłem to przemyślanie i bez błędu.
2) Nie
3) Początkujących raczej to nie interesuje... Mnie też nie. Natomiast bardzo dużą zaletą jest popularność języka MQL i bogata baza narzędzi, które są dostępne całkowicie za darmo w sieci.
4) Jak najbardziej. Wystarczy do tego prosty wskaźnik dostępny za darmo w sieci (jest wiele odpowiedników). Choć wyznaję zasadę, że każdy kto poważnie myśli o FX powinien umieć sobie obliczyć te wartości w biegu w pamięci ;).
5) Tu masz rację. Bolączka MT4. Na szczęście niektórzy brokerzy przychodzą z pomocą i udostępniają narzędzia, które to umożliwiają np. mForex i Smart Orders.
6) Nie rozumiem co kryje się pod słowem "dynamicznie" natomiast można wrzucić inną parę walutową na wykres, a wszystkie naniesione wskaźniki i obiekty zostają na swoim miejscu. Na swoim miejscu, czyli na cenach ustalonych na poprzedniej parze - to wg mnie akurat słuszne rozwiązanie.
7) Wg mnie jest to duża swoboda. Chyba wszystkie kolorki można edytować. Przydałoby się więcej opcji z edycją wyglądu poszczególnych elementów ale nie ma tragedii.

MT4 było bodajże pierwszą tak rozbudowaną i względnie niezawodną platformą na rynku, stąd jej duża popularność. Osobiście nie przepadam za nią, bo po 8 latach gapienia się na tę samą aplikację może ona obrzydnąć ale faktem jest, że to dobra platforma na początek. A później, jak już odkryjemy, czego naprawdę potrzebujemy i w jakim kierunku chcemy podążać to weryfikacja nastąpi samoistnie czy jesteśmy zmuszeni poszukać czegoś innego czy też MT4 będzie nam w zupełności wystarczać.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

signal

Re: Wybór pierwszego brokera

Nieprzeczytany post autor: signal »

raposo pisze: 1) nie można ale nie jest wielkim wysiłkiem usunięcie zlecenia oczekującego i dodanie nowego. Osobiście nie mam takiej potrzeby, aby edytować coś co już wrzuciłem, o ile zrobiłem to przemyślanie i bez błędu.
Gratuluje w takim razie cierpliwości. Dla mnie usunięcie zlecenia, otworzenie nowego okna i ponownie wypełnienie tego formularza jest bardzo niewygodne.
raposo pisze:6) Nie rozumiem co kryje się pod słowem "dynamicznie" natomiast można wrzucić inną parę walutową na wykres, a wszystkie naniesione wskaźniki i obiekty zostają na swoim miejscu. Na swoim miejscu, czyli na cenach ustalonych na poprzedniej parze - to wg mnie akurat słuszne rozwiązanie.
W innych programach wystarczy zmienić symbol na wykresie (nie trzeba przełączać okna) - analiza zostanie zachowana i będzie wczytana po ponownej zmianie symbolu.
raposo pisze:MT4 było bodajże pierwszą tak rozbudowaną i względnie niezawodną platformą na rynku, stąd jej duża popularność.
Moim zdaniem jej popularność wynika z tego, że (chyba) była to pierwsza darmowa platforma detaliczna i jakby to nie brzmiało zdemokratyzowała rynki. Zgadzam się - jest niezawodna ale niestety tempo jej rozwoju jest bardzo wolne. Jeszcze niedawno, żeby zmienić SL/TP trzeba było robić to za pomocą formularza przy edycji zlecenia.

rybus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 28 paź 2014, 20:03

Re: Wybór pierwszego brokera

Nieprzeczytany post autor: rybus »

Witam,

jestem nowy na forum i dopiero zaczynam je zgłębiać, ale od razu trafiłem na temat wyboru pierwszego brokera :) Mam niewielkie doświadczenie z forexem (z 4-5 lat temu przez krótki czas gra na rachunku real) i chciałbym wrócić teraz małymi krokami do tematu. Ogólnie jakieś podstawy rynkowe znam i analize techniczną w stopniu pozwalającym określić trend też :D

Szukam jakiegoś brokera, która ma niskie spready i niewielki, a nawet zerowy depozyt początkowy. Kiedyś korzystałem z TMS ale widzę, że mają rachunki od 3 tys PLN teraz. Znalazłem też ofertę Hotforex gdzie są od 50 USD (chyba) i mają fajne spready. Czy na pierwszy rzut aby powiedzmy 500 zł micro lotami zacząć powoli rozgrzewkę będzie ok?

ODPOWIEDZ