Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Na MT4 można nawet i 30 wykresów mieć w jednym oknie.
Jest wskaźnik do tego już wiele lat.
pipware-minichart-v3.0.ex4
I jest jeszcze nowszy podobny w bazie kodów MQL4.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

FreeWay pisze:"W nowym oknie przy zachowaniu układu 4 na jednym ekranie?" Tak , chce po prostu na 1 wykresie np EUR/USD obserwować 4tf H4 D1 W1 M1 i kolejne pary walutowe tak samo , niestety na większości platform nie wyskakuje kolejne okno tylko jest zastępowane jedno z tych czterech , na tradingvive jest taka opcja ale chcą za to 39$ na miesiąc
No to na MT4 możesz pokombinować z profilami, lub właśnie ze wskaźnikiem podanym przez fxtechnik (tyle, że jak masz słabszego kompa to możesz odczuć spowolnioną pracę platformy).

Na JForex Dukascopy i na CMC Markets możesz tworzyć sobie grupy wg poszczególnych typów.

JForex, przykładowo.
Masz otwarte 4 wykresy w dowolnym układzie. Grupujesz je wg instrumentu -> zmiana instrumentu na 1 wykresie powoduje zmianę instrumentu na pozostałych trzech (oczywiście na ten sam ;) ).
-> zmiana wg TF powoduje, że na wszystkich 4-rech zmieni się TF na identyczny.
itd. itp.

Można utworzyć sobie bodajże 4 różne grupy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Profile w MT4 nie są dobrym rozwiązaniem, bo każda zmiana jest automatycznie zapisywana.
To by trzeba zawsze 2 robić, żeby coś przywrócić.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

mirek92m
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2018, 19:03

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: mirek92m »

Cześć,

Zacząłem się interesować trochę zarabianiem na swapie i podejrzewam, że jest jakiś haczyk, ale jeszcze go nie znalazłem.
Otworzyłem rachunek demo w domu maklerskim Alior Banku i przykładowo dla pary walutowej USD/CHF mamy dodatni swap 17,72 dla 1 lota. Czyli inwestując 10 lotów, potrzebuję minimum około 40 tysięcy złotych własnego depozytu (dźwignia to 1:100). Oczywiście warto mieć większy margines błędu, ale załóżmy optymistyczny scenariusz, że kurs waluty nie zmienia się przez rok. Wtedy kupując 10 lotów otrzymuję z samego swapu 177 PLN dziennie (zakładając oczywiście stały swap). Mnożąc to przez 365 dni daje to 64.678 PLN rocznie z samego swapu! Nie znalazłem w regulaminie jakiegoś limitu czasowego dla otwartej pozycji, a samo prowadzenie rachunku również jest darmowe. Pytanie brzmi - gdzie jest haczyk?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Haczyków jest conajmniej kilka.
1) dźwignia zmniejszy się jakoś w lipcu. Maks będzie wynosić 1:33, więc wymagany depozyt pomnóż x3.
2) brak zmiany kursu przez rok - jak oceniasz możliwość zrealizowania takiego scenariusza? ;) Oczywiście, trzeba brać pod uwagę amplitudę wahań przez ten czas, a nie tylko szansę na to, że kurs za rok będzie taki sam jak dziś.
3) bodajże limit czasu u wszystkich polskich brokerów wynosi 365 dni. Czyżby Alior był jedynym wyjątkiem? Dopytaj obsługi na wszelki wypadek.
4) swapy mogą zmienić się każdego dnia - także na Twoją niekorzyść.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

mirek92m
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2018, 19:03

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: mirek92m »

Dzięki za odpowiedź,

Oczywiście, przypadek czysto teoretyczny :) Natomiast zastanawia mnie opcja dania np. inwestowania 20% na parę z dużym swapem dodatnim, a resztę na krótkoterminowy obrót innymi parami. Dopytałem i twierdzą, że nie ma ograniczeń czasowych.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

mirek92m pisze:Cześć,

Zacząłem się interesować trochę zarabianiem na swapie i podejrzewam, że jest jakiś haczyk, ale jeszcze go nie znalazłem.
Otworzyłem rachunek demo w domu maklerskim Alior Banku i przykładowo dla pary walutowej USD/CHF mamy dodatni swap 17,72 dla 1 lota. Czyli inwestując 10 lotów, potrzebuję minimum około 40 tysięcy złotych własnego depozytu (dźwignia to 1:100). Oczywiście warto mieć większy margines błędu, ale załóżmy optymistyczny scenariusz, że kurs waluty nie zmienia się przez rok. Wtedy kupując 10 lotów otrzymuję z samego swapu 177 PLN dziennie (zakładając oczywiście stały swap). Mnożąc to przez 365 dni daje to 64.678 PLN rocznie z samego swapu! Nie znalazłem w regulaminie jakiegoś limitu czasowego dla otwartej pozycji, a samo prowadzenie rachunku również jest darmowe. Pytanie brzmi - gdzie jest haczyk?
Oprócz haczyków wymienionych przez raposo, dorzucę Ci mega wielki czarny hak:
czarny-czwartek-na-franku-15-01-2015-a- ... 20czwartek
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Świeczki Y1.
USDCHFMonthly.png
Kurs się nie zmienia???
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

mirek92m pisze:Dzięki za odpowiedź,

Oczywiście, przypadek czysto teoretyczny :) Natomiast zastanawia mnie opcja dania np. inwestowania 20% na parę z dużym swapem dodatnim, a resztę na krótkoterminowy obrót innymi parami. Dopytałem i twierdzą, że nie ma ograniczeń czasowych.
Jak nie mają ograniczeń czasowych, to jeden haczyk Ci odpada ;).

Zostaje jeszcze punkt 1, 2, 4 i dorzucony przez Anomalię przypadek ekstremalny.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nawet abstrahując od przypadków ekstremalnych, to swap nie pokryje strat.
Chyba, żeby znaleźć dwa identyczne swapy na pozycjach przeciwstawnych i się hedżować na zysku.
Ale, to nadal niczego nie gwarantuje.

Skąd u ludzi takie przekonanie, że broker jest mniej inteligentny od nich i rozdaje prezenty???
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ