Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Oczywiście, że najbardziej istotne jest to, żeby zamykać z zyskiem.
Inaczej, żeby zysk był zawsze większy od straty - to jest najważniejsze.
Natomiast, zasada jest taka sama, jak w każdym handlu:
Kupuj po cenach hurtowych, sprzedawaj po cenach detalicznych.
Dlatego jest bardzo istotne kiedy otwierasz pozycje.
Jeżeli potrafisz odczytać z wykresu, kiedy ceny są "hurtowe", a kiedy "detaliczne",
to jesteś "w domu" i możesz zarabiać, chociaż człowiek z różnych względów jest
podatny na błędy i odchylenia od założonego algorytmu, a też czasem rynki zareagują totalnie chaotycznie.
Dlatego straty nie unikniemy i dlatego jest instytucja Stop Loss.

Im taniej kupisz, tym masz więcej miejsca na ucieczkę z zyskiem, lub Break Even.
Im drożej sprzedasz, tym masz więcej miejsca na ucieczkę z zyskiem, lub Break Even.

A liczy się tylko i wyłącznie Zysk >> Strata!

A istota tego polega na tym, żeby trader zrozumiał, że to on decyduje.
Że nie ma żadnej ustalonej zasady, albo taktyki, która przyniesie zysk.
Jest tylko trader i wykres, i decyzje tradera.
Lampienie się w wykres z nadzieją, że cena wróci i da zarobić, to jest błąd,
to jest złuda, to jest to, co prawie wszyscy robią na początkach swojej przygody z Fx.
Lampić się w wykresy trzeba tak długo, aż człowiek nauczy się ich mechaniki i typowych,
powtarzalnych schematów zachowań.
Potem trzeba się nauczyć reagować.
A, co najważniejsze, to trzeba się nauczyć NIE REAGOWAĆ, kiedy
wykres nie rysuje tego, co powinniśmy zobaczyć, żeby zawrzeć transakcję.

-- Dodano: 02 wrz 2017, 11:59 --

Natomiast, zdecydowanie odradzam inspirowanie się grą tradera, który podejmuje decyzje na
podstawie jednej linii trendu, a potem pozwala cenie odejść 300 pips w przeciwnym kierunku,
ponieważ z jego linii wynika, że trend jest taki, a taki.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Ceronik90
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2017, 10:02

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Ceronik90 »

Witam, szukam narzędzia do MT4 takiego które pokazało by mi ilość otwartych longów na danej pozycji i shortów ( np. 3 loty L na e/u i 2.1 Lota Shortów )
Pracowałem jako księgowy, prowadziłem 2 biura rachunkowe. Obecnie zmiana branży na bankowość. umowa kupna sprzedaży

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ceronik90 pisze:Witam, szukam narzędzia do MT4 takiego które pokazało by mi ilość otwartych longów na danej pozycji i shortów ( np. 3 loty L na e/u i 2.1 Lota Shortów )
Cześć,

FxCraft Pipsometer:
http://fxcraft.biz/produkt/fxcraft-pipsometer/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Panowie, naspamowaliście postami w wątku z pytaniami dla początkujących. Przejdźcie sobie na PW ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

raposo pisze:Panowie, naspamowaliście postami w wątku z pytaniami dla początkujących. Przejdźcie sobie na PW ;)
Wiesz, niektórzy mają misję, żeby coś udowodnić, co wielokrotnie, zresztą zgłaszałem.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Oski
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2016, 17:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Oski »

Witam wszystkich serdecznie pierwszym postem na tym forum. Powodem dla którego zdecydowałem się napisać jest fakt, iż czuję lekki zastój w mojej nauce. Z rynkiem forex mam do czynienia ponad 2 lata, po dwukrotnej utracie kapitału zachowałem naukę w formie handlu niskimi kwotami (nadal realnymi). Podstaw nauczyłem się w pewnej firmie traderskiej, jednakże interesuje mnie handel solo. Od mniej więcej pół roku bardzo wolno odpycham się z pozycji minusowej na saldzie. Czytałem kilka interesujących książek i materiałów, bazując na uzyskanej wiedzy skłaniam się ku prostocie handlu w wersji Price Action z poziomami i trendami. Z powodu emigracji utraciłem dostęp do kilku pozycji książkowych które musiałem zostawić w domu. Stąd pytanie, niestety mało konkretne - czy możecie wskazać mi jakiekolwiek porady, materiały online lub strategie do rozważenia które mogłyby pomóc mi się rozwinąć?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Mogę, ale nie wiem czy mi wolno publicznie...

Apropos handlu z trendem, to kłopot polega na tym, że najpierw potrzebujesz
zdefiniować trend, który pasuje do twojego stylu, który to styl musi pasować do twojego charakteru.
Ponieważ, trendów jest mnóstwo.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Oski pisze:Witam wszystkich serdecznie pierwszym postem na tym forum. Powodem dla którego zdecydowałem się napisać jest fakt, iż czuję lekki zastój w mojej nauce. Z rynkiem forex mam do czynienia ponad 2 lata, po dwukrotnej utracie kapitału zachowałem naukę w formie handlu niskimi kwotami (nadal realnymi). Podstaw nauczyłem się w pewnej firmie traderskiej, jednakże interesuje mnie handel solo. Od mniej więcej pół roku bardzo wolno odpycham się z pozycji minusowej na saldzie. Czytałem kilka interesujących książek i materiałów, bazując na uzyskanej wiedzy skłaniam się ku prostocie handlu w wersji Price Action z poziomami i trendami. Z powodu emigracji utraciłem dostęp do kilku pozycji książkowych które musiałem zostawić w domu. Stąd pytanie, niestety mało konkretne - czy możecie wskazać mi jakiekolwiek porady, materiały online lub strategie do rozważenia które mogłyby pomóc mi się rozwinąć?

Pozdrawiam
Cześć,

Materiałów jest cała masa - nie to co kiedyś kiedy ja zaczynałem... :) Wszystko jednak rozbija się o to czego chcesz się uczyć, bo w gąszczu informacji zamiast klepać wszystko po kolei warto skupić się na tym co Cię interesuje. Książki, artykuły... To dobry wstęp ale musisz mieć na to pomysł. Z doświadczenia wiem, że najlepsza wiedza wypływa na różnego rodzaju konferencjach - i co ciekawe, nie zawsze na prelekcjach - często to właśnie rozmowy kuluarowe z traderami potrafią otworzyć oczy i olśnić ;). Fora swoją drogą (szczególnie np. ForexFactory.com) ale to bywa droga przez mękę - masa postów, z czego większość nie dotyczy tematu dyskusji... Sporo czasu i energii ucieka.

Tylko, że potem i tak musimy zmierzyć się sami z sobą i cały czas kombinować ;). O tym fajnie mówił Tomek Piwoński tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=uPoj36klujw&t
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

fx-technik pisze:Mogę, ale nie wiem czy mi wolno publicznie...

Apropos handlu z trendem, to kłopot polega na tym, że najpierw potrzebujesz
zdefiniować trend, który pasuje do twojego stylu, który to styl musi pasować do twojego charakteru.
Ponieważ, trendów jest mnóstwo.
Zresztą, trendy to raczej handlują długoterminowcy.
Ja traduję prawdopodobieństwo wystąpienia określonej zmiany ceny w danym okresie czasu.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Oski
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2016, 17:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Oski »

Dziękuje za odpowiedzi. Myślę, że w kwestii trendów nie mam większych kłopotów bo bazuje głównie na odbiciach od poziomów. Co do materiałów - jest ich teraz masa, problem w ich wartości, większość jej nie posiada, stąd moje pytanie.
Po dniu dzisiejszym dochodzę do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie dalsza praktyka z odrobinę większą dozą odwagi, zbyt często zdarzało mi się robić zbyt ciasny SL po czym wykres i tak kierował się w stronę którą zakładałem. Doprecyzować miejsce wejścia a w wolnym czasie po prostu korzystać ze znalezionych materiałów i sprawdzać je samemu pod kątem użyteczności - w końcu dla każdego inna wiedza jest wartościowa.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ