Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

3one pisze:Nastepne pytanie:
Tym razem praktyczne. Gram na dzwigni 1:10 i zakupilem 0.01 lota powiedzmy EUR USD.
Wiec: 100 000 x 0.01 /10 = 100 - dobrze glowkuje?? :)
Gram na demo z 1000€ i probowalem zakupic 0.1 ale chyba wlasnie ze wzgledu na dzwignie mi nie pozwala.
I tez chcialbym wiedziec zakladajac ze przegram cale 1000€ przy takiej dzwigni - to znaczy ze brookerowi bede winny 10 razy tyle?
Zajedziesz raposo tymi pytaniami. Masz na forex club w dziale edukacji o tym. Na stronie brokera jest kilka kalkulatorów m.in http://www.xm.com/pl/forex-calculators/ ... calculator kalkulator użycia dźwigni. Gdybyś miał tylko dźwignie 1:1 to depozyt zabezpieczający na EURUSD wynosiłby 10.000 euro, dzięki dźwigni 1:10 ten depozyt wynosi tylko 1000 euro. Gdybyś ustawił dźwignie na 1:100 wtedy depozyt wymagany dla otwarcia 0.1 wynosiłby tylko 100 euro i otworzyłbyś pozycje za 0.1 lota. Tak to działa. Dla najmniejszej pozycji na EURUSD potrzeba depozytu zabezpieczające w wysokości 10 euro. Brokerzy mają te zabezpieczenia a dźwignia działa jak wirtualny kredyt stąd nie potrzebujesz 10.000 tylko 100 euro żeby otworzyć 0.1 na EURUSD przy koncie na 1000 euro. Pobaw się demo, od tego jest. W MT4 masz na dole pasek equity / free margin. Zmień ustawienia dźwigni i zobacz jakie masz użycie kapitału na koncie, itd.

3one
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2017, 16:49

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: 3one »

Obliczanie wartosc pips na OIL, CAFE i innych
Nie rozumiem jak jest liczona wartos pipsa. To znaczy zakupuje 1 lot (bo mniej nie moge) CAFE za 1.4140. Od kopa mam jakies -10€. Dlaczego mam tak duza roznice zarobku/straty porownujac z EUR/DOL - tu kupujac 0.01 lota mam jakies 0.10€ straty na start.
Rozumialbym to gdybym mogl kupic 1 lot Eur/dol ale wyskakuje komunikat ze nie mam srodkow nawet na zakup 0.1. Ale 1lot cafe moge kupic mimo ze roznica w cenie jest dosc niska... WTF:...

Ten sam problem mam z przykladowym porownaniem facebooka. Tam wartosc na wykresie jest 137.90 - i tez moge kupic nawet i 5 lotow....

PLease jakos jasno ktos to wyjasnic moze- szukalem na forum ale jest tylko objasnienie jak liczyc pips dla par walutowych...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie rozumiesz, bo nie czytasz... :)

Wejdź na ForexClub.pl -> dział Edukacja -> Dla początkujących i jedź od ostatniej strony. Będzie opisany mechanizm wyliczania wymaganego depozytu zabezpieczającego, ile wart jest jeden pips oraz wyjaśniony mechanizm dźwigni finansowej. Wydaje mi się bez sensu żeby przepisywać na nowo to, co tam nabazgrałem :).

Wszystko rozchodzi się o wolumen, jego specyfikację oraz wartość transakcji.

Przeczytaj, wtedy daj znać i zrobię Ci egzamin :P
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Dokładnie. Po za walutami gdzie jeden lot to zawsze 100.000 waluty bazowej (czyli pierwszej w parze) , w przypadku innych instrumentów lot lotowi nie równy. Każdy broker ustala sobie swoją specyfikację instrumentów, bo jest to rynek OTC, czyli nieregulowany i nie ma obowiązku standaryzowania swoich instrumentów. Dlatego zawsze warto sprawdzać specyfikację, a niektórzy mają też na stronie kalkulator pozycji, który ułatwia liczenie depo, pipsów etc.

sawa102
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2013, 14:52

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: sawa102 »

Witam, mam pytanie o ostatnie wydarzenia ze stopami USA, czemu po podniesieniu stop procentowych, waluta - dolar oslabil sie w stosunku do innnych walut? Troche to przeczy prawom ekonomii
Z gory dziękuję

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

sawa102 pisze:Witam, mam pytanie o ostatnie wydarzenia ze stopami USA, czemu po podniesieniu stop procentowych, waluta - dolar oslabil sie w stosunku do innnych walut? Troche to przeczy prawom ekonomii
Z gory dziękuję
"Rynek dyskontuje wszystko". Gracze giełdowi nie handlują pod fakty tylko pod przyszłe oczekiwania.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Piwko777

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Piwko777 »

Jak obliczcie S/L T/P przy ciągle zmieniających się kursach ? kiedy chce coś kupić otwieram strone z kalkulatorem i zanim powpisuje wszystkie dane i o trzymam wyniki (a mam z tym problemy) kurs jest na zupełnie innym poziom a moje dane nieaktualne... ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Piwko777 pisze:Jak obliczcie S/L T/P przy ciągle zmieniających się kursach ? kiedy chce coś kupić otwieram strone z kalkulatorem i zanim powpisuje wszystkie dane i o trzymam wyniki (a mam z tym problemy) kurs jest na zupełnie innym poziom a moje dane nieaktualne... ?
To najpierw otwórz pozycję, a potem w oparciu o kurs otwarcia, który już jest wiadomy, ustal SL i TP. W przypadku, gdy chcesz handlować z wąskimi SL/TP to musisz wyposażyć się w jakiś automat, który będzie je ustawiał wraz z otwarciem pozycji (lub wybrać platformę, która ma taką funkcję).

Możesz też ściągnąć sobie wskaźnik a'la kalkulator, który będzie widoczny na wykresie platformy. A z czasem nic takiego nie będzie CI potrzebne i wszystko obliczać będziesz w głowie :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Blackhole
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 30 lis 2007, 08:06

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Blackhole »

Hej!
W strategii, którą sobie piszę, korzystam z iHigh, iLow, iClose, iOpen. Teraz funkcje te zwracają mi 0. W dokumentacji piszę, że jak lokalna historia jest pusta, to tak właśnie się dzieje.
Wszedłem więc do "Centrum historii", a tam wszędzie brak danych. Wybrałem więc EURUSD i kliknąłem "Pobierz". Niestety nadal żadnych danych nie ma. Co może być nie tak? Mój broker to Admiral Markets UK.

Dodatkowe pytanie: czy dane w tej lokalnej historii dodają się na bieżąco?

Pozdrawiam.
"W Bogu wszelkie nasze bogactwo."

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Okej, a same wykresy widzisz na wybranych interwałach? :) Dane, które pobierasz z centrum historii są zaciągane z serwera MetaQuotes ale po dwukrotnym kliku na sam TF po chwili powinny się włączyć. Jak coś to wrzuć screena to będzie łatwiej zdiagnozować o co może chodzić.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ