Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Baton »

raposo pisze:
Baton pisze:Takie trochę głupie pytanie ;-)

Przy wypłacie środków z rachunku, saldo dostępne do wypłaty to jest pokazywane equity czy balance?
Balance, a nawet powiedziałbym, że Free Margin. Nie możesz wypłacać z "equity", bo w nim zawiera się bilans cały czas otwartych pozycji. Więc jakbyś chciał wypłacić zysk z Equity to w tym samym czasie musiałyby zostać zamknięte pozycje. A Free Margin to wolne środki, które możesz wykorzystać na handel (czyli też i wypłacić bez żadnych perturbacji).
No właśnie, free margin, bo przecież może być sytuacja że balance jest powiedzmy 1000, a equity 30 (przed SO), czyli mamy 0 free margin i nie można nic wypłacić, tak?

Jest jakiś wzór na wyliczenie free margin?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Baton pisze:
raposo pisze:
Baton pisze:Takie trochę głupie pytanie ;-)

Przy wypłacie środków z rachunku, saldo dostępne do wypłaty to jest pokazywane equity czy balance?
Balance, a nawet powiedziałbym, że Free Margin. Nie możesz wypłacać z "equity", bo w nim zawiera się bilans cały czas otwartych pozycji. Więc jakbyś chciał wypłacić zysk z Equity to w tym samym czasie musiałyby zostać zamknięte pozycje. A Free Margin to wolne środki, które możesz wykorzystać na handel (czyli też i wypłacić bez żadnych perturbacji).
No właśnie, free margin, bo przecież może być sytuacja że balance jest powiedzmy 1000, a equity 30 (przed SO), czyli mamy 0 free margin i nie można nic wypłacić, tak?

Jest jakiś wzór na wyliczenie free margin?
No tak by wychodziło, bo balance to wartość rachunku przed otwarciem pozycji :).
Tyle, że niektórzy brokerzy umożliwiają otwieranie transakcji z wykorzystaniem niezrealizowanego zysku z pozycji więc on też czasem może wejść w skład free marginu.

Free margin = balance - użyty margin
lub
= equity - użyty margin
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

3one
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2017, 16:49

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: 3one »

Witam

Jakies 4-5 lat temu interesowalem sie forex jako totalny amator. I tak zostalo do dzis :)
Robie nastepne podejscie bo mam troche wolnego czasu i zdecydowalem sie sprobowac ponownie z inna strategia.
Ale najpierw trzeba zrozumiec podstawy. Mam pytanie odnosnie kupowania akcji typu Facebook, ES 35, DE 30.
Aktualnie gram na demo na plus500 i niestety mi przydzielaja 20 000€ - takiej kwoty na koncie real na pewno nie bede inwestowal. Jest jakies demo na ktorym mozemy wybrac ilosc pieniedzy wirtualnych?
Nastepne pytanie: Owy plus500 na demo ma limit minimalny ilosci akcji jakie musze kupic (wartosc mniej wiecej 5000€) - czy w koncie real bede mial mozliwosc kupna mniejszej ilosci akcji? (to samo w przypadku walut - limit 5000€)
Jakiego europejskiego brookera polecacie (najmniejsze spready)
Dzis sledzilem od rana forum "day" i glosowanie w parze eur/usd pokazuje 6/1 na wzrost. Ktos mi wytlumaczy dlaczego - ja widze tam tylko mozliwosc spadku w najblizszych 48h.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

To od początku. Skoro jesteś na amatorskim poziomie ale planujesz inwestować realną gotówkę to myślę, że dobrym pomysłem byłoby najpierw wejść na poziom co najmniej "lekko zaawansowany" :).

"Akcje" na platformach Forex nie występują. Zazwyczaj mamy do czynienia z CFD na akcje.
ES35 i DE30 to indeksy giełdowe, a dokładniej CFD na nie.

Czym są CFD:
https://forexclub.pl/kontrakty-cfd/

Na Plus500 nie gram, nie znam ich oferty ale... Niektórzy brokerzy ustalają limit transakcji dla CFD na akcje - i tego nie przeskoczysz. Limity mogą być różne ale zazwyczaj jest to dużo mniej niż równowartość 5000 EUR. Chyba, że mowa o niezlewarowanej wartości transakcji ale zapewne na to pytanie mi nie odpowiesz ;). Tak czy inaczej, nie musisz na pewno inwestować realnych 5000 EUR na jedną transakcję.

Co do wyboru brokera. W Twojej sytuacji wybrałbym polskiego z dobrym zapleczem edukacyjnym, na czym na pewno skorzystasz, np. XTB, a jak otworzysz konto przez Forex Club to otrzymasz jeszcze pakiet książek edukacyjnych na start:
https://forexclub.pl/xtb/
To ile masz na koncie demo nie ma większego znaczenia.
Dzis sledzilem od rana forum "day" i glosowanie w parze eur/usd pokazuje 6/1 na wzrost. Ktos mi wytlumaczy dlaczego - ja widze tam tylko mozliwosc spadku w najblizszych 48h.
Na sali może być 5 traderów, każdy będzie miał inne zdanie na temat rynku, a może się okazać, że wszyscy zarobią ;). Tyle w teorii. A w praktyce - to nie ilość osób decyduje o tym, gdzie pójdzie kurs, tylko ilość pieniędzy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

3one
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2017, 16:49

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: 3one »

Dzieki za szybka odpowiedz. Dalbym pochwale ale chyba jeszcze nie mam praw nabytych do tego :P
Co do brookera wybiore prawdopodobnie XM. Nie mieszkam w Polsce i wydaje mi sie ze XTB mogloby robic problem z wyplatami a napewno przelicznikiem depozytu.
Co do poziomu srednio-zaawansowanego pracuje nad tym ale raczej jestem praktycznym samoukiem niz zwolennikiem teorii i "systemow".
Posiedze... popatrze.... zrozumiem wiecej :) :) :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

XM jest raczej przeciwieństwem niskich spreadów ;). Ale mają parę zalet jak np. bonusy od wpłat.

XTB problemów z wypłatami robić Ci nie będzie, podobnie jak z przeliczaniem depozytów (wszędzie wygląda to tak samo). Mają też konta w USD i EUR + opcję zasilania kartą, a jak nie mieszkasz na Cyprze (odnośnie XM) to niezależnie gdzie byś nie przelewał to i tak będzie to przelew zagraniczny ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

3one
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2017, 16:49

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: 3one »

heheh na stronie pisze "spread juz OD 0pips) - dobrze ze zrociles mi uwage na to OD :)
Ale mimo wszysto jesli wrzuce 500€ to te 250€ z bonusu 50% robi swoje hehehe - chyba nawet troche wiekszy spread na pipsach tego nie przebje :)

Nie rozumiem do konca tematu dzwigni - to znaczy rozumiem zalozenie ale z tego co widze tez wiaze sie to z ryzykiem. Mianowicie jak bede gral przy uzyciu dzwigni mam wieksze zabezpieczenie przed tym zeby brooker nie zlikwidowal pozycji przed czasem ale z drugiej strony tez jesli juz mi zlikwiduje taka pozycje to poza dostepnymi srodkami na koncie bede winny dodatkowe pieniadze (w przypadku jakbym poplynal ostro), dobrze rozumiem?
Nie lepiej jest poprostu kupowac mniejsze loty (czy ich czesci) i tym samym zwiekszac margen przed zamknieciem?

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: meylo »

W XM nie jest tak źle. Porównaj sam :
http://www.myfxbook.com/forex-broker-spreads
Poza tym spready nie są najważniejsze. Skupiłbym się najpierw na nie traceniu, potem na zarabianiu a na koniec pilnowanie kosztów.
Powodzenia :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

meylo pisze:W XM nie jest tak źle. Porównaj sam :
http://www.myfxbook.com/forex-broker-spreads
Poza tym spready nie są najważniejsze. Skupiłbym się najpierw na nie traceniu, potem na zarabianiu a na koniec pilnowanie kosztów.
Powodzenia :)
Ale w tym zestawieniu są podane spready z konta "Zero account". Do nich należy doliczyć prowizję 5 USD x 2 (otwarcie i zamknięcie) za każdy 1.0 lot. Czyli masz jedną z najwyższych prowizji na rynku wynoszącą ok. 0,0050%. Nie mówię, że XM jest złym brokerem, bo bez wątpienia ma swoje zalety ale na pewno nie należy do tych najtańszych :).

-- Dodano: wt 07-03-2017, 21:23 --
3one pisze:heheh na stronie pisze "spread juz OD 0pips) - dobrze ze zrociles mi uwage na to OD :)
Ale mimo wszysto jesli wrzuce 500€ to te 250€ z bonusu 50% robi swoje hehehe - chyba nawet troche wiekszy spread na pipsach tego nie przebje :)
Zanim zaczniesz się tak cieszyć to przeczytaj regulamin promocji :). Nie możesz sobie tego ot tak wypłacić.
Zdecydowanie polecam Ci przeczytać:
Bonusy brokerów - uważaj na promocje: https://forexclub.pl/bonusy-brokerow-uw ... -promocje/
3one pisze:Nie rozumiem do konca tematu dzwigni - to znaczy rozumiem zalozenie ale z tego co widze tez wiaze sie to z ryzykiem. Mianowicie jak bede gral przy uzyciu dzwigni mam wieksze zabezpieczenie przed tym zeby brooker nie zlikwidowal pozycji przed czasem ale z drugiej strony tez jesli juz mi zlikwiduje taka pozycje to poza dostepnymi srodkami na koncie bede winny dodatkowe pieniadze (w przypadku jakbym poplynal ostro), dobrze rozumiem?
Nie lepiej jest poprostu kupowac mniejsze loty (czy ich czesci) i tym samym zwiekszac margen przed zamknieciem?
Widzę, że wiesz, że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele :). To pozwól, że ponownie odpowiem Ci linkiem zamiast przepisywać samego siebie.
Na początek: Czy można stracić wszystko: https://forexclub.pl/czy-mozna-stracic-wszystko/
Częste błędy traderów: https://forexclub.pl/stracic-wiecej-niz ... -czwartku/
Jak działają mechanizmy zabezpieczające: https://forexclub.pl/od-czego-zalezy-ma ... -stop-out/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

3one
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2017, 16:49

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: 3one »

Nastepne pytanie:
Tym razem praktyczne. Gram na dzwigni 1:10 i zakupilem 0.01 lota powiedzmy EUR USD.
Wiec: 100 000 x 0.01 /10 = 100 - dobrze glowkuje?? :)
Gram na demo z 1000€ i probowalem zakupic 0.1 ale chyba wlasnie ze wzgledu na dzwignie mi nie pozwala.
I tez chcialbym wiedziec zakladajac ze przegram cale 1000€ przy takiej dzwigni - to znaczy ze brookerowi bede winny 10 razy tyle?

ODPOWIEDZ