Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Thunder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 25 paź 2016, 00:27

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Thunder »

Thunder pisze:Update: zostalo okolo 650USD takze...

No masz racje, specjalnego planu nie mialem, pocwiczylem troche na demo wczesniej i stwierdzilem ze juz pora. Inna sprawa, ze brokerzy strasznie cisna na zalozenie prawdziwego konta, mialem demo u kilku i telefony, maile w kolko.

Nic, no pocwicze troche i bede sie probowal jeszcze kiedys. Strasznie podoba mi se forex i od kilku miesiecy mam wlasciwie obsesje, wszystko czytam , ogladam szkolenia na necie, ale to jeszcze malo. Pamietam jak na studiach mielismy o tym wyklad, o forexie, futuresach, funduszach hedge- myslalem wtedy ze zajmuja sie tym tylko mozgi ekonomiczne, a tu prosze, rzesze ludzi moga teraz grac online- super sprawa!

Dzieki za odpowiedz! Bede sie moze jeszcze czasami o cos pytal jesli mozna:)


No to doplacilem jeszcze 3 razy, lacznie okolo 3300USD. Po kilku wtopach zaczalem grac inaczej. Gram pozycje na max. 0,02-0,03 lota ale na wiekszym interwale. Zamiast probowac zarobic powidzmy 50USD dziennie w 10 sekund w nerwach przed wykresem, to zarabiam tyle w kilka godzin , a jak nie to stop loss zatrzyma mnie z mala strata, nieporownywalnie mniejsza niz kiedy mialem zle wejscia z 0,2-0,3 lota. No i tak pelzne powolutku do przodu:)
I take profit.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Gdzie mogę znaleźć odpowiedź na pytania typu "na jakim poziomie kurs ropy jest korzystny i dla kogo będzie on korzystny w danym przedziale cenowym, jak długo?" albo "co jest powodem że dana para walutowa stoi w miejscu przez kilka miesięcy a nawet lat po czym nabiera długoterminowego trendu.". Nie wiem, chyba właściwie zadałem te pytania. Nie bardzo wiem czego szukać, ale zastanawia mnie skąd bierze się trend, jaka jest jego przyczyna i dla kogo korzystny jest kurs danego waloru i jak długo w danym przedziale cenowym.

new7071
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 03 gru 2016, 22:31

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: new7071 »

witam
mam takie pytanie czemu jak używam buy stop na koncie demo to transakcja jest realizowana gdy najprawdopodobniej cena bid dojdzie do poziomu aktywacji a nie cena ask bo patrząc na spread by na to wychodziło?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

-rookie- pisze:Gdzie mogę znaleźć odpowiedź na pytania typu "na jakim poziomie kurs ropy jest korzystny i dla kogo będzie on korzystny w danym przedziale cenowym, jak długo?" albo "co jest powodem że dana para walutowa stoi w miejscu przez kilka miesięcy a nawet lat po czym nabiera długoterminowego trendu.". Nie wiem, chyba właściwie zadałem te pytania. Nie bardzo wiem czego szukać, ale zastanawia mnie skąd bierze się trend, jaka jest jego przyczyna i dla kogo korzystny jest kurs danego waloru i jak długo w danym przedziale cenowym.
To musiałbyś mieć chyba wujka w OPEC, aby to wiedzieć :). Widziałem raport, gdzie było zestawienie kosztów "produkcji" baryłki ropy ze względu na jej rodzaj i na tej podstawie można sobie określić próg opłacalności dla poszczególnych krajów/regionów ale to nie ma większego znaczenia. Popyt, podaż, spekulacja... I tyle.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

-rookie- pisze:Gdzie mogę znaleźć odpowiedź na pytania typu "na jakim poziomie kurs ropy jest korzystny i dla kogo będzie on korzystny w danym przedziale cenowym, jak długo?" albo "co jest powodem że dana para walutowa stoi w miejscu przez kilka miesięcy a nawet lat po czym nabiera długoterminowego trendu.". Nie wiem, chyba właściwie zadałem te pytania. Nie bardzo wiem czego szukać, ale zastanawia mnie skąd bierze się trend, jaka jest jego przyczyna i dla kogo korzystny jest kurs danego waloru i jak długo w danym przedziale cenowym.
Poszukałbym materiałów (szkoleń internetowych) na temat analizy fundamentalnej oraz raportów surowcowych u jakiegoś polskiego DM. Kiedyś moim ulubieńcem od surowców był Kordala z XTB, ale odszedł do Deloitte i consultuje tylko za grubą pęgę :lol: :lol:

Jeśli chodzi o ropę to ciekawa jest również jej korelacja z walutami wydobywców (np NOK - norweska korona). Jesli na wykresie ropy i np tego NOK'u widzisz podobne sygnały to może być dla Ciebie potwierdzenie jego wiarygodności. Sam prowadzę webinar o AF. Jak chcesz podaj mail na priv a podeślę Ci slajdy z prezentacji.

lukasz_z
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 28 sie 2016, 20:33

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: lukasz_z »

byłem na szkoleniu XTB z ekspertami i mogę spokojnie polecić, bo nie dość, że merytorycznie to jeszcze sporo czasu jest przeznaczona na pytania od uczestników

salceson
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 02 gru 2016, 02:09

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: salceson »

Co się stanie jeśli złoże zlecenie na kupno jakiegoś instrumentu za jakąś cenę już po zamknięciu rynku, a po jego otwarciu cena będzie niższa. Przykładowo cena jakiegoś instrumentu w okresie przerwy wynosi 10, ja składam zlecenie zakupu po 9,90 a cena na otwarciu rynku wynosi 9,50. Czy w takim wypadku jak ostatni frajer kupię po dużo wyższej nierynkowej cenie?

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

raposo pisze:Witaj,

Raz, że nie jest to związane z rynkiem Forex, a dwa, że czytanie prognoz analityków ws. do tego, "co będzie jeśli...", to jak oglądanie prognozy pogody na lipiec :). Niby powinno być bezchmurnie i ciepło, ale różnie bywa.

I tak też jest z reakcją rynku na dane. Można przewidywać jedno ale zawsze pojawia się magiczna fraza "rynek dyskontuje wszystko", którą można wytłumaczyć każde odchylenie od logicznych oczekiwań. I w teorii powinno być tak, jak przeczytałeś ale w praktyce może się okazać, że rynek już sobie wkalkulował tę podwyżkę stóp i spadku akcji nie będzie. Dlatego trader zajmuje się reagowaniem, a nie przewidywaniem - to zostawiamy analitykom :).

Dziękuję za odpowiedź. W sumie racja zobaczę jak będzie na wykresie. Zauważyłem, że przy ostatniej podwyżce stóp procentowych cena akcji po paru dni poleciała ostro w dół więc w sumie można by spodziewać się podobnej reakcji też teraz, tym bardziej, że jak narazie cena akcji cały czas rośnie. Jednak, tak jak napisałeś wszystko będzie widać na wykresie :)

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

Witam.

Czy w sytuacji gdy widzimy zdecydowaną korelacje na wykresach - na przykład przez kilka/kilkanaście ostatnich dni wszystkie pary z JPY szły zdecydowanie w górę - lepiej jest zainwestować więcej w jedną transakcję na jednej parze np z JPY czy lepiej mieć kilka mniejszych transakcji na kilku parach np z JPY? Czy na jedno wychodzi? Pewnie okaże się, że to zależy od mojej strategii, ale jestem ciekaw opinii osób bardziej doświadczonych.

Pozdrawiam.

jackub

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: jackub »

salceson pisze:Co się stanie jeśli złoże zlecenie na kupno jakiegoś instrumentu za jakąś cenę już po zamknięciu rynku, a po jego otwarciu cena będzie niższa. Przykładowo cena jakiegoś instrumentu w okresie przerwy wynosi 10, ja składam zlecenie zakupu po 9,90 a cena na otwarciu rynku wynosi 9,50. Czy w takim wypadku jak ostatni frajer kupię po dużo wyższej nierynkowej cenie?
Kiedy rynki są zamknięte nikt nie przyjmie twojego zlecenia

ODPOWIEDZ