Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
hed1
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:47

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: hed1 »

Jestem zupelnie zielony i stad moje pytanie o depozyt minimalny.
Zalozmy ze broker wymaga 1000 PLN wkladu aby otworzyc konto. Jak to wyglada pozniej.. czy po zarobieniu np. 100 PLN moge juz owe 1000 PLN wyplacic czy moze jest to minimum ktore musi byc non stop dostepne na rachunku aby konto bylo aktywne? Tak samo ze strata, jak wplace 1000, strace 900 to czy bede mogl 100 wyplacic?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

hed1 pisze:Jestem zupelnie zielony i stad moje pytanie o depozyt minimalny.
Zalozmy ze broker wymaga 1000 PLN wkladu aby otworzyc konto. Jak to wyglada pozniej.. czy po zarobieniu np. 100 PLN moge juz owe 1000 PLN wyplacic czy moze jest to minimum ktore musi byc non stop dostepne na rachunku aby konto bylo aktywne? Tak samo ze strata, jak wplace 1000, strace 900 to czy bede mogl 100 wyplacic?
Minimalny depozyt nie ma na celu ograniczania klienta w handlu/wypłatach swoich środków ale segregacji klientów, czyli ukierunkowania swojej oferty dla wybranej grupy inwestorów. Dlatego też warunek minimalnego depozytu musi być spełniony przy pierwszej wpłacie. Potem możesz już robić ze środkami wszystko, co Ci się podoba, czyli nawet bez dokonania ani jednej transakcji możesz wycofać wszystko.

Oczywiście cwaniakowanie w postaci wpłata 1000 PLN i wypłata 900 zł od razu po aktywacji rachunku tylko po to, aby obejść warunek min. depozytu może czasem zakończyć się także dezaktywacją rachunku ale jest to rzadkość ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

raposo pisze: Oczywiście cwaniakowanie w postaci wpłata 1000 PLN i wypłata 900 zł od razu po aktywacji rachunku tylko po to, aby obejść warunek min. depozytu może czasem zakończyć się także dezaktywacją rachunku ale jest to rzadkość ;).
Dokładnie. U mojego obecnego pracodawcy mamy 1000 PLN jako warunek aktywujący rachunek. Nie dezaktywujemy go po wypłacie, ale biorąc pod uwagę min. wysokość transakcji 0.05 lota oraz dźwigni 1:100 (Polski DM) przy 100 PLN nie da się otworzyć transakcji.

Maciej_W
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 20 cze 2015, 08:05

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Maciej_W »

Witam. Mam takie pytanko czy przy grze na niższych TF (M15, M30) rysowanie lini S/R na wykresie dziennym lub H4 ale oddalonych o kilka miesięcy i kilka tysięcy pipsów jest konieczne czy lepiej skupić się na wsparciach i oporach z ostatnich dwóch trzech miesięcy i na nich bazować.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Maciej_W pisze:Witam. Mam takie pytanko czy przy grze na niższych TF (M15, M30) rysowanie lini S/R na wykresie dziennym lub H4 ale oddalonych o kilka miesięcy i kilka tysięcy pipsów jest konieczne czy lepiej skupić się na wsparciach i oporach z ostatnich dwóch trzech miesięcy i na nich bazować.
Konieczne nic nie jest ;). Ale może okazać się, że jakiś poziom z przed kilku miesięcy, a nawet lat, będzie nadal istotny. Dokonując analizy zawsze warto szukać najbliższych wsparć/oporów, a jeśli nie widzimy ich na danym interwale to warto wejść na wyższy i przeanalizować dalej historię. A dopiero czas pokaże czy rynek je zrespektuje czy nie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

PrinceFlejm
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 02 wrz 2016, 13:02

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: PrinceFlejm »

Witam, Jestem początkujący i nie do końca rozumiem Stosunek ilości do ceny.
Zarejestrowałem konto Demo w aplikacji Trading 212 i przykładowo cena kupna złota to 1311 zł
1. Interesuje mnie za jaką ilość jest to cena 1 gram 10 gram czy 1 uncje (oczywiście wiem że uncja jest warta więcej ale podaje przykład bo chodzi mi o jednostkę wagi :) )
2. W aplikacji jestem w stanie ustalić ilość i tu też mam problem ponieważ w ilości wpisuję 5 i dokonuję zakupu złota z kąta pobiera mi nieco ponad 256 zł nie mam pojęcia czemu skoro myśląc jak (laik) 5*1311 to na pewno nie jest 256 :)

Z góry dzięki za odpowiedź mam nadzieje że ktoś mi wyjaśni o co chodzi z ilością i za jaką jednostkę jest cena :)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Po pierwsze, nie kupujesz fizycznie złota tylko obstawiasz jego kurs. Dosłownie obstawiasz, ponieważ "grając" u brokera MM handlujesz tak na prawdę z nim, na jego warunkach i nie masz dostępu do prawdziwego rynku gdzie możesz swoimi transakcjami wpływać na kurs. Ty tylko obstawiasz kurs - albo pójdzie w górę, albo w dół. Nie kupujesz złota fizycznie przez forex, tak samo jak nie kupujesz innych walut. Obstawiasz tylko ich kurs, a kiedy masz większy kapitał i masz konto u poczciwego brokera to twoje zlecenie faktycznie może trafić na rynek i możesz wpływać na kurs.

Po drugie. Twój broker nie ma jak większość standardowego kwotowania w USD, tylko XAU/RON, XAU/RUB. Walutą kwotowaną jest rosyjski rubel oraz leja rumuńska. Jeśli otwierasz pozycje na instrumencie XAU/RUB to RUB jest walutą w której się rozliczasz. Waluta bazowa czyli XAU to tak jakby nazwa instrumentu na którym otwierasz pozycji, a RUB w tym przypadku będzie walutą w której się będziesz rozliczał w tej transakcji. Tak samo XAU/USD. Tutaj będziesz rozliczony w dolarach amerykańskich i jeśli masz konto w polskim złotym to zostanie to przeliczone po kursie na złotówki. Nie wiem jakie są u ciebie warunki ale u mojego brokera wartość jednego pkt ( 1 pkt = 10 pips ) to 0.04 PLN. Jeśli spread w środku dnia jest w granicy 30 pkt to 30 * 0.04 = 1,2 PLN. Takie jest przeliczenie u mojego brokera gdzie mogę otworzyć pozycje na XAU/USD i przy jednym kontrakcie koszt 1 pkt to 0.04 PLN. Jeśli otworzę więc pozycję długą na poziomie 1,328.528 i zamknę ją z niewielkim zyskiem na poziomie 1,329180 to różnica wynosi 0,000652 co na wykresie oznacza 65.2 pkt lub 652 pips, czyli 2.59 PLN. Do tego dochodzi jeszcze koszt prowizji za otwarcie i zamknięcie tej pozycji 2 x -0.12 PLN co składa się na łączny koszt całej transakcji wynoszący 2.35 PLN. Dla 2 kontraktów ( dwóch kontraktów ) będzie to zysk z transakcji: 4.22 PLN koszt prowizji 2 x -0.24 PLN, czyli -0.048 PLN co daje łączny zysk 3.74 PLN. Jak wcześniej wspomniałem spread wynosi średnio 30pkt co stanowi koszt. Przy otwarciu pozycji już na samym początku jesteś w plecy ponieważ ponosisz koszty spreadu. Żeby wyjść na zero musisz odrobić spread. Kupujesz po cenie ASK, sprzedajesz po cenie BID. ASK to górna wartość spreadu, BID dolna. Jeśli kupujesz to kupujesz po cenie ASK, żeby wyjść na zero kurs musi wzrosnąć i cena BID musi być równa lub wyższa od poziomu wejścia, ponieważ możesz sprzedać dopiero po cenie BID. Pewnie tego nie wiesz ale zamykanie pozycji, Stop Loss i inne zabezpieczenia to nic innego jak kolejne oferty kupna lub sprzedaży, dlatego piszę też o cenie BID i ASK. Na twoje pytanie dlaczego przy 5 kontraktach pobrało Ci 256 zł nie potrafię odpowiedzieć ponieważ nie znam współczynników. Takie uroki brokerów MM. Nie mam tam konta więc nie pomogę bardziej, poza tym nie wiem czy straciłeś na tym czy to koszt zaraz po otwarciu pozycji. Jeśli otworzyłeś i zamknąłeś to oznacza to że spread był kolosalny. Jeśli trzymałeś pozycję i strata urosła do takich rozmiarów... - za mało szczegółów podałeś. Tak jak napisałem wyżej. U mnie koszt samego spreadu przy 1 kontrakcie to 1.2 PLN, dla 5 kontraktów byłoby to 6 PLN, ponieważ znam współczynnik dla 1 pipsa na wykresie, który wynosi 0.04 PLN. Podsumowując. Ta liczba, którą wpisałeś 1311 to kurs 1 uncji w przeliczeniu na dolary amerykańskie http://www.gold.org/investment/interact ... rice-chart tutaj masz wykres i możesz sobie zobaczyć kurs w przeliczeniu na kilka najważniejszych walut. Tak samo liczy się instrumenty na których inwestujesz np. XAU/RUB. Pierwsza część nazwy XAU oznacza instrument bazowy, a w drugiej się rozliczasz z transakcji na nim. Tak jak w tym linku, który podałem. Zmieniasz walutę i widzisz cenę w przeliczeniu na USD, GBP, EUR. Nie patrz na to przez pryzmat inwestowania w fizyczne złota i przeliczania tego na gramy. Tutaj to tak nie działa.

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Baton »

-rookie- pisze:Po pierwsze, nie kupujesz fizycznie złota tylko obstawiasz jego kurs. Dosłownie obstawiasz, ponieważ "grając" u brokera MM handlujesz tak na prawdę z nim, na jego warunkach i nie masz dostępu do prawdziwego rynku gdzie możesz swoimi transakcjami wpływać na kurs. Ty tylko obstawiasz kurs - albo pójdzie w górę, albo w dół. Nie kupujesz złota fizycznie przez forex, tak samo jak nie kupujesz innych walut. Obstawiasz tylko ich kurs, a kiedy masz większy kapitał i masz konto u poczciwego brokera to twoje zlecenie faktycznie może trafić na rynek i możesz wpływać na kurs.
Tak, z pewnością większość wpływa na kurs, sami następcy Sorosa. Każdy (no może 99,9%) obstawia kurs, a nie ma zamiaru fizycznie nic kupić.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Zastanawiałem się przez chwilę czy odpisywać na twój prowokacyjny wpis, Baton. Ty oczywiście od urodzenia już to wszystko wiesz, prawda?! Od zawsze wiesz czym jest forex i jak on działa. Ech... Niektórzy początkujący myślą, że jak inwestują w złoto, to gdzieś fizycznie oni to złoto faktycznie nabywają. Gdzieś jest magazyn i oni tam będą mieli złote sztabki. Początkujący zadają takie pytania, być może głupie pytania dla niektórych, ale to wynika po prostu z ich niewiedzy i po to jest ten temat chyba, żeby nawet na te głupie pytanie w miarę możliwości odpowiedzieć. Pytania PrinceFlejm'a odebrałem tak jakby myślał właśnie w ten sposób, że tutaj dochodzi do fizycznego zakupu złota, dlatego odpowiedziałem na te pytania w ten sposób. Rozmowa z Tobą Baton nie sprawia mi przyjemności, więc to pierwszy i ostatni wpis pod Twoim adresem.

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Zastanawiałem się przez chwilę czy odpisywać na twój prowokacyjny wpis, Baton. Ty oczywiście od urodzenia już to wszystko wiesz, prawda?! Od zawsze wiesz czym jest forex i jak on działa. Ech... Niektórzy początkujący myślą, że jak inwestują w złoto, to gdzieś fizycznie oni to złoto faktycznie nabywają.
Nie nikt tak nie myśli. 99% jak kupuje to tylko z myślą o zarobku na długiej pozycji. Oczywiście są też brokerzy z dostawią fizyczną. Mój wpis, jak go nazywasz prowokacyjny dotyczył bredni jakie napisałeś o rzekomym wpływie jaki mamy na rynek kupując czy sprzedając cokolwiek, otóż nie mamy żadnego wpływu i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

ODPOWIEDZ