Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

@ gracz
oanda 1 lot minimalnie, co się przekłada na np 0,83 funta spread 2. skalping :nie handluję dax, ale chyba spoko
@ raposo dzięki za tłumaczenie z angielskiego na ludzki :564: .
Niestety znów potrzebuję ( ech gdzie te czsasy, że tylko greetigs na nowy rok przysyłali)

Please be advised that OANDA Europe Limited has made changes to our fxTrade Customer Agreement effective June 21st, 2016. These changes are designed to provide all clients with clear and transparent details pertaining to opening and maintaining an OANDA fxTrade account.

The material changes made in our client agreement are:

12. Reversing and Amending Trades or Making Account Adjustments for Invalid Transactions.

(a) OANDA reserves the right to take corrective action for Invalid Transactions as permitted by law or regulation, including, without limitation, the right to reverse or amend:

i) any Trade constituting an Invalid Transaction; or

ii) any or all Trades executed subsequent to the execution of an Invalid Transaction and prior to OANDA’s corrective action.

Alternatively, in the event that OANDA does not reverse or amend any such Trade(s), OANDA reserves the right to credit your Account for the portion of the realized loss, or debit the Account for the portion of the realized profit, in each case attributable to any such Trade(s). Any Open Positions that, due to such Trade(s), are either reduced or closed shall remain reduced or closed. It shall be your sole responsibility to monitor the remaining Open Positions in your Account and take any action you deem prudent with respect thereto. The fact that OANDA has confirmed any Trade(s) pursuant to Section 11(a), 11(b) or otherwise, shall not act as a bar to prevent OANDA from taking corrective action to reverse or amend such Trade(s), or alternatively apply such credits or debits to the Account in order to reimburse the Account for any invalid loss or recoup from the Account any invalid profit resulting from such Trade(s), as permitted by law or regulation and type of Account.
Please find the revised fxTrade Customer Agreement for full details regarding the changes.
You will have 10 business days effective from June 21st, 2016 to reject the changes under the revised agreement. If you do reject the terms of the revised fxTrade Customer Agreement you can do so by contacting our Customer Support Team. OANDA Europe Limited will complete all transactions under the existing terms of the Agreement and will permit you, the customer, to close your account without detriment or raising any charges for closure of the fxTrade account. If such notification is not received, you are deemed to accept the changes under the revised fxTrade Customer Agreement.
Thank you for trading with us.

Też poproszę na ludzki, jeśli łaska
najbardziej mi chodzi o to, co to jest ten invalid transaction?
Obrazek

gekon78
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2016, 11:06

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: gekon78 »

dobrze by było gdyby pytania było trochę bardziej precyzyjne, rozbudowane

damianlxlx5
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 23 cze 2016, 16:45

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: damianlxlx5 »

Witam, z racji tego że jestem jeszcze dość początkujący mam kilka pytań:

1. Co to są akcje i indeksy oraz czym się różnią?
2. Czy nasza polska GPW polega na podobnych zasadach gry jak na forex. Tzn. handluje się tam takimi samymi instrumentami i w ten sam sposób z możliwością kupna i sprzedaży?
3. Czy kontrakty Futures od Forexa różnią się głównie tym iż ustalamy z góry z danym graczem na rynku za jaką cenę od niego kupimy w ustalonym terminie jego towar?

Kicu96
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2016, 13:20

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Kicu96 »

Witam.

Mam dość dziwne pytanie. :)
Chciałbym odtworzyć sobie micro konto na XM.com
Sprawa wygląda tak że muszą mi uwierzytelnić konto po przez skanu np. dowodu i skanu jakiegoś rachunku za media. Problem w tym że rachunki nie są na mnie. Oprócz skanu dowodu co może mi posłużyć zamiast rachunku za media ? :D
Może głupie pytanie no ale mnie dręczy.

psk89
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 21 cze 2016, 07:39

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: psk89 »

Witam,

Czy konto na XM oferujące spread 1 pips oznacza, że między kupnem, a sprzedażą będzie różnica 1 pipsa to znaczy dla przykładu na poniższym obrazku wartości na tych guzikach w lewym górnym roku będą różne od siebie tylko o jednego pipsa?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

damianlxlx5 pisze:Witam, z racji tego że jestem jeszcze dość początkujący mam kilka pytań:

1. Co to są akcje i indeksy oraz czym się różnią?
2. Czy nasza polska GPW polega na podobnych zasadach gry jak na forex. Tzn. handluje się tam takimi samymi instrumentami i w ten sam sposób z możliwością kupna i sprzedaży?
3. Czy kontrakty Futures od Forexa różnią się głównie tym iż ustalamy z góry z danym graczem na rynku za jaką cenę od niego kupimy w ustalonym terminie jego towar?
1) nie wiem jak Ci to wytłumaczyć... :) Wikipedia?
2) nie, FX to rynek walutowy (rozszerzony o inne instrumenty pochodne) ale jest zdecentralizowany.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Forex
https://pl.wikipedia.org/wiki/Giełda_Pa ... _Warszawie
3) można to tak ująć ale to tylko teoria. W praktyce nigdzie nie musisz czekać na daną datę i Twój zysk/strata polega na róznicy w cenie kupna/sprzedaży.
Kicu96 pisze:Witam.

Mam dość dziwne pytanie. :)
Chciałbym odtworzyć sobie micro konto na XM.com
Sprawa wygląda tak że muszą mi uwierzytelnić konto po przez skanu np. dowodu i skanu jakiegoś rachunku za media. Problem w tym że rachunki nie są na mnie. Oprócz skanu dowodu co może mi posłużyć zamiast rachunku za media ? :D
Może głupie pytanie no ale mnie dręczy.
Zazwyczaj najlepiej skorzystać z wyciągu bankowego lub potwierdzenia transakcji bankowej. Niektórzy brokerzy nie akceptują tych w PDFie i wymagają dokumentu wystawionego w placówce. Jak było w XM nie pamiętam, bo już dawno zakładałem tam konto. Spróbuj z PDFem i najwyżej odrzucą to będziesz kombinować dalej.
psk89 pisze:Witam,

Czy konto na XM oferujące spread 1 pips oznacza, że między kupnem, a sprzedażą będzie różnica 1 pipsa to znaczy dla przykładu na poniższym obrazku wartości na tych guzikach w lewym górnym roku będą różne od siebie tylko o jednego pipsa?
Tak, ta różnica to właśnie spread... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Online
Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Jeśli spread jest stały - tak. Może być też "od 1 pipsa". W okienku OCT powinna być wartość właściwa dla ustaleń brokera. Oczywiście godziny nocne będą wyglądały inaczej ze względu na, zazwyczaj, mniejszą zmienność.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

mam taki problem, bo przeciągnąłem w dół na wykres z pasku narzędzi pasek z TF'ami, tak że wydzielił się jako odrębny. Zamknąłem platformę. Po włączeniu już go nie było i nie wiem gdzie jest. Problem w tym że jest aktywny ten pasek bo sprawdziłem po ścieżce: widok->narzędzia->Okresowość (jest odhaczony), a paska nigdzie nie widać.
Ktoś ma jakiś pomysł na to?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

forexsowicz91 pisze:mam taki problem, bo przeciągnąłem w dół na wykres z pasku narzędzi pasek z TF'ami, tak że wydzielił się jako odrębny. Zamknąłem platformę. Po włączeniu już go nie było i nie wiem gdzie jest. Problem w tym że jest aktywny ten pasek bo sprawdziłem po ścieżce: widok->narzędzia->Okresowość (jest odhaczony), a paska nigdzie nie widać.
Ktoś ma jakiś pomysł na to?
Zmniejsz okno MT4 i poprzesuwaj je na wszystkie strony, może gdzieś się znajdzie ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

Zmniejsz okno MT4 i poprzesuwaj je na wszystkie strony, może gdzieś się znajdzie ;).
dzięki, jednak to nie pomogło. nadal nigdzie nie było...

Popróbowałem różnymi sposobami przywrócić ten utracony pasek. Pojawił się nie wiadomo skąd po tym jak przeciągnąłem inny z pasków, wyłączyłem platformę i ponownie włączyłem, poprzełączałem po różnych wykresach i nagle jest na pasku narzędzi z innymi paskami. Dziwne czary mary, może jakiś błąd platformy...

ODPOWIEDZ