Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Spread to 500 punktów, czyli DAX jest kwotowany w formacie xxxxx.xx, co potwierdza pozycja Accuracy. Więc 500 punktów = 5.00.
Min. zmiana kursu to 0.50, a ile jest wart 1.00 pips? Najlepiej otwórz dowolną pozycję na demie i zobacz.

Już nie mówiąc, że 5.00 pips spreadu na DAXie to jakaś masakra :D.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
mrspinek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 05 maja 2011, 07:11

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: mrspinek »

Dziękuję

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

mrspinek pisze:Witam wszystkich serdecznie. Czy ktoś mógłby pomóc mi z następującym problemem:

Sprawa dotyczy CFD na futures, a precyzując DAXa.

Informacja o aktywie:
Calculation type : CFD on futures
Execution : Instant Execution
Margin currency : EUR
Accuracy (number of digits) : 2
Stop level : 500 points
Freeze level : 500 points
Calculation Contract Size : 25
Hedge margin : 1 000
Percentage : 100 %
Spread: 500.

Teraz moje pytanie, mam nadzieję, że ktoś zrozumie o co mi chodzi. Czy spread jest faktycznie 500? Jak to liczyć. Aktywo zmienia się co 0,5. Ile zapłacę prowizji wchodząc na rynek.

Przykładowo na EUR/USD jak mam spread równy 1 to wiem, że zapłacę spredu tyle co zmiana o 0,0001 a tutaj?
Żeby wiedzieć ile zapłacisz prowizji trzeba wiedzieć jak dużą pozycje otworzyłeś. Generalnie w BM jednostką CFD jest 1 kontrakt. U brokerów MM i STP dla wartości jednego lota przypisano liczbe kontraktów. W przypadku tego brokera 1 lot=25 kontraktów. Nie każdy może wie ale 1 kontrakt jest wart tyle ile jego aktualna wartość. Czyli na daną chwilę 1 kontrakt dla DAX jest wart
http://imagizer.imageshack.com/img922/3976/lJ51En.png
euro. A spread wyniósł 1,1 punktu
A jeden pkt jest wart=1euro.
U tego brokera 0,1 lota ma wartość 2,5 kontraktu (1 pkt=2,5 euro) i jesli jest 0,01lota to wartość pozycji 25x0,01=0,25 kontraktu (1 pkt=0,25 euro). Co do spreadu to nie bardzo mi sie chce wierzyc, żeby był taki duży czyli 500. Wrzuć fotke to się oceni. Teraz sprawa prowizji. Decyduje wielkość pozycji i wartość depozytu zabezpieczającego jaki pobiera broker. Najczęściej podawane jest w %. Czyli np. 2%, 3% albo 5%. Musisz to na ich stronce sprawdzić. Najczęściej są to wartości jw. Przykład. Jeśli otworzysz pozycje 0,1 lota DAX to wartość pozycji 9800x2,5=24500 euro. 24500x2%=490 euro. Tyle broker zabezpieczy dla tej otwartej pozycji. Podobnie dla 3% czy 5%. Czysta matematyka. Mam nadzieje, że opisałem zrozumiale.

gracz
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2015, 23:43

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: gracz »

Witam.

Czy jest jakieś zestawienie dotyczące DAX, gdzie będą dane dotyczące minimalnej wartości jednego lota w PLN.
Lub może mi ktoś podpowie który broker na najmniejszą wartość 1 lota na DAX, z niskim spredem.

Dziękuję

-- Dodano: 20 maja 2016, 23:13 --

Witam ponownie,

Założyłem konto demo i idzie tak ekstra, że aż za dobrze z 10k na 25k.
15k w tydzień, ale widzę że na koncie demo jest dźwignia 1-100.
Czy mam rozumieć że na rzeczywistym koncie 1:1, prawdziwy zarobek to będzie nie 150% ale 1,5%.

Nie bardzo to rozumiem.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

gracz pisze:Witam.

Czy jest jakieś zestawienie dotyczące DAX, gdzie będą dane dotyczące minimalnej wartości jednego lota w PLN.
Lub może mi ktoś podpowie który broker na najmniejszą wartość 1 lota na DAX, z niskim spredem.

Dziękuję

-- Dodano: 20 maja 2016, 23:13 --

Witam ponownie,

Założyłem konto demo i idzie tak ekstra, że aż za dobrze z 10k na 25k.
15k w tydzień, ale widzę że na koncie demo jest dźwignia 1-100.
Czy mam rozumieć że na rzeczywistym koncie 1:1, prawdziwy zarobek to będzie nie 150% ale 1,5%.

Nie bardzo to rozumiem.
Warunki transakcyjne na koncie demo sa takie same jak na real. Czyli nic się nie zmienia. W TMS w tej chwili DAX 1 lot = 5 kontraktów. Nie wiem czy ktoś inny ma możliwość otwarcia mniejszej pozycji. Co do dźwigni to na CFD jest inna niż w przypadku forex. Trzeba to sprawdzić w specyfikacji na stronie brokera.

daderga
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2014, 15:23

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: daderga »

Panowie, moje pytanie brzmi jako że dopiero zaczynam przygodę z rynkiem. Czy warto uczyć się wszystkich tych wskaźników, czytać dużo książek, czy po prostu analizować czysty wykres na podstawie oporów wsparć, formacji ?
BO w w wielu wypowiedziach doświadczonych osób, dowiaduje się że w sumie to teraz nie stosują więcej niż 1 wskaźnik, albo grają na czystym wykresie.
Bo wydaję mi się że natłok tych informacji jest tak ogromny, że nie sposób to wszystko użyć i spamiętać.

Drugie pytanie to na jakich instrumentach uczyć się At, gdzie będzie najłatwiej na początku. ?

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Dla każdego coś innego. Warto uczyć się i czytać by dowiedzieć się co Tobie pasuje. Z drugiej strony masz rację, że zbyt dużo informacji przeszkadza. Najlepszą metodą na poznanie swoich preferencji co do sposobu handlu oraz instrumentów jest handel :)
Żeby nauczyć się jeździć na rowerze, po prostu wsiadasz i jedziesz.
Powodzenia :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
ConsiliumFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 21 lip 2015, 13:14

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: ConsiliumFX »

daderga pisze:Panowie, moje pytanie brzmi jako że dopiero zaczynam przygodę z rynkiem. Czy warto uczyć się wszystkich tych wskaźników, czytać dużo książek, czy po prostu analizować czysty wykres na podstawie oporów wsparć, formacji ?
BO w w wielu wypowiedziach doświadczonych osób, dowiaduje się że w sumie to teraz nie stosują więcej niż 1 wskaźnik, albo grają na czystym wykresie.
Bo wydaję mi się że natłok tych informacji jest tak ogromny, że nie sposób to wszystko użyć i spamiętać.

Drugie pytanie to na jakich instrumentach uczyć się At, gdzie będzie najłatwiej na początku. ?

1. Niestety ale forex jest ciężką dziedziną i zapewne przejdziesz przez wszystko z nim związane. Z biegiem czasu zmodyfikujesz strategie i znajdziesz swoje miejsce w nim.

2. Spróbuj na najpopularniejszych ze względu na koszty, oraz w miarę przejrzystość. Jeśli będziesz grał swing i long term to możesz spróbować indeksów oraz surowce ze względu na dość trendowe ruchy. A gdzie będzie najłatwiej to ciężkie pytanie i złożone bo to zależy od Ciebie i twoich preferencji. Pamiętaj również o zarządzaniu kapitałem, graj za bardzo małe stawki na początku ( nie zwracaj uwagi na zyski, nie przeliczaj wszystkiego co by było ;), z biegiem czasu dasz radę ;)

jackub

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Dagera, forex to bardzo cięzkie studia z minimalna szansą na absolutorium....

gracz
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2015, 23:43

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: gracz »

Proszę o pomoc,
szukam brokera który daje najniższą wartość dla 1lota na DAX i skalping
TMS ma 109zł
XM ma 33zł ale tu jest problem ze skalingiem

ODPOWIEDZ