Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
m4tt
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 12 kwie 2015, 16:57

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: m4tt »

Dzięki za odpowiedź!

Jasne, wiem, że pewności nigdy mieć nie będę, należy obserwować rynek i uczyć się na błędach. Bardziej chodziło mi o to, czy tak właśnie rysuje się ekspansję fibo. ;-)

Zauważam dość dużo podobieństw pomiędzy pokerem i forexem. Szczególnie jeśli chodzi o zarządzanie ryzykiem i kapitałem, psychologię itd. W przypadku pokera, podobnie jak tutaj, należy analizować zagrania z przeszłości i bardzo pomagają w tym fora, gdzie doświadczeni gracze oceniają rozdanie bez jego wyniku, jedynie pod kątem słuszności podjętej decyzji w danym czasie. Zastanawiałem się czy taki dział / wątek nie pomógłby początkującym? Wrzucając własne zagrania, bez wyniku (np. to co stało się po wejściu w pozycję zasłonięte), bardziej doświadczeni użytkownicy mogliby podpowiedzieć co ich zdaniem było dobre / złe, czy opory/wsparcia były dobrze wyznaczone, wskaźniki poprawnie zinterpretowane itd. Widzę namiastkę tego w tematach Daytrading, aczkolwiek jako osobie początkującej czasem ciężko jest mi się połapać na screenach osób, które siedzą w tym x czasu, stąd też pomysł na wątek dedykowany początkującym, o ile oczywiście byłoby zainteresowanie.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

m4tt pisze:Dzięki za odpowiedź!

Jasne, wiem, że pewności nigdy mieć nie będę, należy obserwować rynek i uczyć się na błędach. Bardziej chodziło mi o to, czy tak właśnie rysuje się ekspansję fibo
Dokładnie tak. Od konca (szczytu w tym przypadku) odmierzasz Fibo, ktore wyznaczyło jej zasięg.

Jesli jeszcze nie czytałeś to polecam lekturę Pawła Danielewicza o Harmonic Tradingu i Fibo. Masa przykładów, ktora rozwieje Twoje watpliwosci.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
m4tt
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 12 kwie 2015, 16:57

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: m4tt »

raposo pisze: Jesli jeszcze nie czytałeś to polecam lekturę Pawła Danielewicza o Harmonic Tradingu i Fibo. Masa przykładów, ktora rozwieje Twoje watpliwosci.
Dzięki, na pewno się zapoznam.

SuGeM
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2015, 18:12

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: SuGeM »

Witam,
miałem otwarta pozycje na shorta na AUD/JPY i ustawiony S/L....dzisiaj wywaliło mi S/L ale znacznie wiekszy niż miałe załozyny, juz któryś raz mam podobną sytuacje ze nie realizuje mi S/L na poziomie który założe, wczesniej broker odpowiadał że kwestie płynności itp...ale ile mozna, trace na tym pieniądze i nie mam do konca pojecia czy czegoś nie rozumiem czy ktoś mnie robi w balona.

Obrazek

na screennie zaznaczyłem moja pozycje S/L oraz poziom zrealizowany

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Rozszeszył się spread na skutek małej płynności na otwarciu rynków. Normalna rzecz. Do tego weekendowa luka cenowa i realizacja zlecenia po pierwszej rynkowej cenie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

monte
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2015, 18:56

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: monte »

Witajcie,

Mam pytanie odnośnie różnic na różnych platformach. Ostatnio zainteresowałem się platformą tradingview.com, zarejestrowałem się i mam dostęp do jakiegoś podstawowego trybu, który rzekomo jest realtime, jednak jak porównuje kursy, które są tam rysowane z kursami na metatrader 4, to świeczki są zupełnie inne i również poziomy na których one się kończą różnią się o 2,3 pipsy na interwale 1-minutowym.

Poniżej zamieszczam screeny z tych dobrodziejstw:
Metatrader 4:
Obrazek

tradingview:
Obrazek


Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje? Skąd taka rozbieżność?

fuxio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:47

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: fuxio »

Pytanie odnośnie dźwigni i spreadu - czy są one od siebie zależne?
Wiem, że spread zależy od sytuacji na rynku oraz prowizji brokera, a także od pipsów - wielkości pozycji jaką otwieram, ale czy na spread ma wpływ także dźwignia finansowa, mam np. 1:200, płącę 10 zł za otwarcie pozycji, czy zmniejszając dźwignię do 1:100 opłata za otwarcie pozycji pozostaje taka sama czy jednak zapłacę 5 zł?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie sa zalezne. Dźwignia wpływa na wielkość depozytu zabezpieczajacego (blokada środków do otwarcia pozycji), a spread od stawek brokera lub aktualnej płynności na rynku (w zależności od modelu w jakim działa broker) i jest Twoim kosztem.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

santo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 717
Rejestracja: 27 lip 2014, 06:37

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: santo »

monte pisze:Witajcie,

Mam pytanie odnośnie różnic na różnych platformach. Ostatnio zainteresowałem się platformą tradingview.com, zarejestrowałem się i mam dostęp do jakiegoś podstawowego trybu, który rzekomo jest realtime, jednak jak porównuje kursy, które są tam rysowane z kursami na metatrader 4, to świeczki są zupełnie inne i również poziomy na których one się kończą różnią się o 2,3 pipsy na interwale 1-minutowym.

Poniżej zamieszczam screeny z tych dobrodziejstw:
Metatrader 4:
Obrazek

tradingview:
Obrazek


Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje? Skąd taka rozbieżność?
Kwotowania twojego broka zależą od jego dostępności do rynku i jakie on ceny dostaje. Masz nawet różnice pomiędzy brokerami. Na Tradingview i kilku innych portalach masz cenę bodajże średnią, w moim przypadku pokrywa się z ceną ask u broka plus minus. świeczki 4h mogą się różnic w zależności od strefy czasowej brokera a strony.

Jeżeli coś namieszałem to proszę o poprawę
Nauka nauka nauka....... :564:

fuxio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:47

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: fuxio »

raposo pisze:Nie sa zalezne. Dźwignia wpływa na wielkość depozytu zabezpieczajacego (blokada środków do otwarcia pozycji), a spread od stawek brokera lub aktualnej płynności na rynku (w zależności od modelu w jakim działa broker) i jest Twoim kosztem.
Czyli restrykcje, które mają wejść w tym roku, zmieniające dźwignie do maks 1-100 są tak naprawdę uderzeniem w klientów, a zarobią na tym tylko brokerzy, gdyż żeby obracać taką samą pozycją (w sensie liczyć na taki sam zysk/stratę wyrażoną w kwocie) trzeba będzie otwierać większe pozycje, co za tym idzie będziemy płacić większe prowizje LOL.

Nie mówiąc już o tym, że gotówkę, którą teraz można trzymać w banku na lokacie grając dźwignia 1-500, będę musiał trzymać u brokera, aby zabezpieczać swoje pozycje. A wiadomo, że broker jest obciążony większym ryzykiem upadłości niż duży bank, chory kraj - ciekawe czy ktoś kto zmieniał te przepisy brał w/w argumenty pod uwagę.

Czy założenie konta u zagranicznego brokera pozwoli ominąć restrykcje dźwigni 1-100 ?

ODPOWIEDZ