Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Możliwe jest, że konto po dłuższym czasie zostanie dezaktywowane ale środki powinny mimo wszystko pozostać lub muszą być wypłacone. Proponuję kontakt z brokerem w celu wyjaśnienia - na pewno więcej Ci to da niż zadanie pytania na forum ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Erykos
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 19 lis 2011, 11:17

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Erykos »

No właśnie, tam na koncie była podpięta karta, która wygasła, chciałem podpiąć nową kartę i wypłacić środki, a tu takie coś.

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Czytałem ostatnio art.o arbitrażucytuje"Pamiętajmy że muszą to być dokładnie te same walory-np akcje vs kontrakty na akcje,akcje vs CFD,cfd vs kontrakty itp." ale czy można przeprowadzi arbitraż na kontrakty terminowe vs opcje?

Awatar użytkownika
thias
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 20 lis 2013, 11:04

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: thias »

Witam wszystkich,
naczytałem się trochę dziś o wskaźnikach EMA i RSI ... kombinuje i próbuje szukać jakiś zależności na wykresie miesięcznym złota.

Może ktoś się wypowiedzieć na temat tego wykresu? Czy jest sens rozmieszczenie w ten sposób wskaźników? Szczególnie chodzi o EMA(5) EMA(30) Mogę założyć że nastąpi odwrócenie trendu który trwa od 2001 roku ?


http://scr.hu/29jf/sdlgc
Jeśli chcesz – znajdziesz sposób.

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: personov »

Przecież ten trend odwrócił się już dwa lata temu.
Solą życia jest kasa.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Masz dwa sposoby interpretacji EMA - sygnałem odwrócenia jest przecięcie EMA przez kurs lub przecięcie wolniejszej EMA od góry przez szybszą (sell - analogicznie buy). Jak widać, obie te rzeczy nastąpiły już dużo wcześniej.
Jeśli wykorzystujesz RSI jako potwierdzenie tego sygnału to powinno znajdować się w strefie wykupienia (górnej), a tutaj w momencie przecięcia EMA (bo rozumiem, że skoro korzystasz z dwóch EMA to stosujesz ten drugi sposób interpretacji) tego nie widać.

Ale to TYLKO wskaźniki... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
thias
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 20 lis 2013, 11:04

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: thias »

dziękuje za odpowiedź, tak to tylko wskaźniki ale od czegoś trzeba zacząć skoro jak widzę każdy z nich korzysta :)

Raposo więc czy dobrym jakimś wstępnym krokiem będzie wsteczna analiza wykresu oraz próba ustawienia w mojej strategii dwóch EMA tak aby spróbować potwierdzić to co już się wydarzyło? Czy to złe podejście do wskaźników?
Jeśli chcesz – znajdziesz sposób.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

thias pisze:dziękuje za odpowiedź, tak to tylko wskaźniki ale od czegoś trzeba zacząć skoro jak widzę każdy z nich korzysta :)

Raposo więc czy dobrym jakimś wstępnym krokiem będzie wsteczna analiza wykresu oraz próba ustawienia w mojej strategii dwóch EMA tak aby spróbować potwierdzić to co już się wydarzyło? Czy to złe podejście do wskaźników?
Każdy? Skąd te dane? ;) I nawet jeśli każdy z nich korzysta, a większość na FX traci to czy aby na pewno to dobry pomysł? ;)

Jak będziesz konfigurował ustawienia wskaźników i dopasowywał je do przeszłości tak, aby wszystko ładnie się tam spasowało to nic z tego nie wyjdzie. Zacznij od zrozumienia tego na czym bazują, jak są wyliczane, co właściwie Ci pokazują, poznaj ich mocne i słabe strony, a przede wszystkim zadaj sobie pytanie czemu chcesz korzystać akurat z tych, a nie innych.

Nikt za rączkę Cię prowadzić nie będzie - to żmudna i ciężka robota. Trzeba cały czas myśleć i analizować co, jak i dlaczego :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

byq69
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 31 sie 2014, 14:19

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: byq69 »

Witam
mam szybkie pytanko - czy istnieje skrypt za pomocą którego można ustawić jednakowy take profit dla wielu pozycji?
High Leverage Overtrading 8)

Awatar użytkownika
thias
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 20 lis 2013, 11:04

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: thias »

Dzien dobry! :)
Kontynuując przygode z analizą techniczną natrafiłem na wątek "trójkątów" :) Czy ktoś z doświadczonych graczy może ocenić czy to coś narysowane przezemnie może być jakąkolwiek podstawą do analizy? Pod koniec widać że ostatnie świeczki uciekają nieśmiało w dół - można powiedzieć że to było do przewidzenia?

Być może pytanie głupie - ale chce potwierdzić chociaż czy kierunek mojego myślenia jest dobry
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli chcesz – znajdziesz sposób.

ODPOWIEDZ