Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
Głupol
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2013, 08:38

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Głupol »

Pytanie podstawowe

W załączniku jest aktualny wykres na D1 Edka na jego przykladzie chce o cos zapytac podstawowego jakby sie wydawało , ale jednak , mysle ze wielu startujacych z tym niełatwym zajeciem jak forex też czasem sie zastanawia jak to jest .

Na przykladzie tego wykresu chce zapytac
1 czy to jest trend wzrostowy w korekcie z prespektywy D1
2 jak głęboko z reguły czy z doswiadczenia trwa korekta a kiedy to już nie jest korekta tylko trend spatkowy od jakiego zakresu fibo 23,,,,,38,czy jeszcze dalej np 61.....,
Pytanie stąd ,że kiedy spojrzymy na TF 4 tego samego wykresu widzimy już tylko tą wielotygodniową cześć spadkową , która akurat w tym przypadku trwa od maja i nie wiem jak własciwie do tego podejsc , czy jestesmy w trendzie spadkowym czy nadal we wzrostowym ....
:564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fx teenager97
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2012, 07:15

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: fx teenager97 »

Witam
mam takie pytanie:
Czy są brokerzy którzy umożliwiają trzymanie pozycji latami( nie zamykają jej po 12 miesiącach)? Jak tak to podajcie nazwy.
Plis :564:

mac
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 02 lip 2014, 17:49

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: mac »

witam posiadam fvoe 1.6.3 platforma mt4 build 670 , zainstalowalem go i uruchomilem na wykresie z istniejacym zleceniem , lecz gdy chce recznie przesuwac linie tp sl one wracaja na swoje miejsce? jak to zmienic?

ok otworzylem nowe zlecenie lecz nie da sie przeciagac lini , czeba recznie wpisywac mozna to zmienic?
"IT'S NOT WHAT YOU TRADE, IT'S HOW YOU TRADE IT! " - TheRumpledOne

Awatar użytkownika
SuperFOREX
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 11 lip 2013, 16:49

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: SuperFOREX »

Akhh pisze:Tylko tak naprawdę nie ma to większego sensu.

Jeśli taka Armada ma np. 0,1% udziały w rynku brokerów detalicznych, a ci z kolei mają 8% w całości rynku to co taki wycinek Ci da? To tak jakbyś patrzył na zlecenia na giełdzie Kowalskiego z naprzeciwka, który gra 100k zł.
raposo pisze:Akhhh ma rację. Taki częściowy Market Depth, w dodatku od małego, detalicznego brokera, nie nakreśli nam nawet śladowej sytuacji z płynnością.
Pozwolę sobie wyrazić zupełnie odmienne zdanie. Co mnie (jako inwestora) obchodzi jakiej wielkości zlecenia wystawiają w danej chwili na poszczególnych poziomach cenowych "duzi gracze" (90% wolumenu FX). Po pierwsze nikt nie ma takiej pełnej informacji, a po drugie pamietajmy, że Forex to rynek OTC, więc cenna jest informacja o tym jaka jest płynność u mojego brokera - czytaj u dostawców kwotowań tegoż brokera. Bo to bezpośrednio wpływa na moje realne transakcje. Dzięki znajomosci realnego market depth mojego brokera mogę wiem jak duże zlecenie bedzie realizowane (poziomy cenowe).

Oczywiście to największe banki decydują o kierunku ruchu cen, ale wpływ ten jest pośredni - dostawcy kwotowań mojego brokera moga reagować z oprem na niektóre (szczególnie krótkoterminowe) zmiany cen w innych bankach.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

SuperFOREX mylimy pojęcia. Dostęp do płynności dostawców to jedno jeśli ma się dostęp do 80% rynku detalicznego (który ma udział 5% w całości. Ale dostęp do danych o płynności/pozycjach brokera którego możemy szacować na 0,1% to inna bajka.


A co do wolumenów to można je wyciągnąć przynajmniej od większych brokerów (nie mówię o detalu) i mieć dostęp do kilkudziesięciu procent rynku. Tyle, że to rozważania akademickie, a Ty chcesz pokazać FXCM jako brokera mające dostęp do jednych z lepszych danych. Co jest oczywiście prawdą, tyle że po co nie zgadzać się ze zdaniem, które bez wątpienia jest prawdziwe, zamiast powiedzieć - ok macie rację, ale ja mogę Wam zaproponować co innego.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 689
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Szukam wskaźnika, który by w miarę precyzyjnie określał pivota i poziomy wsparć i oporów.
Używam obecnie Pivot_AllLevels, - jego wskazania różnią się od tych na "comparicu" czy "investing" o 20-30 pips :( .
Dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

mam takie teoretyczne pytanie sytuacji która zaistniała mi na pewnym koncie :P

otóż otworzyłem sobie longa na pewnej pozycji (margin wykorzystany okolo 100 zł. ) na koncie było około 300 zł.
sesja została zamknięta a następnego dani sesja otworzyła się z taką luką w górę żeod początku byłem około 1000 zł. na ++++ ;];]

więc fajnie ;]
ale co by było gdyby było odwrotnie ??
tzn że Broker dostał po tyłku ???
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Czy możesz wejść na debet? Istnieje taka możliwość jeśli luka będzie duża przy małym stanie rachunku i wysokim wolumenie otwartej pozycji. Co dale,to już zależy od brokera. Jeden wyzeruje debet i nie będzie sprawy, a drugi będzie wymagał od Ciebie uzupełnienia depozytu.
Odpowiedzi szukaj w regulaminie/umowie, którą zaakceptowałeś w momencie zakładania u niego rachunku.
Tam powinno być opisane co się dzieje w takich przypadkach.
"Choise, the problem is choise"

Awatar użytkownika
As7
Gaduła
Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 03 sie 2014, 14:00

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: As7 »

Mój debiut, pierwszy post na forum. :569:

ruchoma średnia punktu przecięcia (moving average crossover) pod jaką nazwą, oznaczeniem znajdę w MT4 ? Podobnie wskaźnik overbought/oversold ?

Wielkie dzięki :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Pierwszy wskaźnik standardowo nie występuje w MT4 wiec ta odmianę MA musisz sciagnac sobie z sieci. Drugi natomiast wskaźnikiem nie jest. To wyprzedzanie/wykupienie, czyli sytuacja w ktorej określony wskaźnik przyjmuje skrajne wartości. Najcześciej chodzi tu o oscylatory...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ