Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
flogum
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 02 lis 2013, 15:21

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: flogum »

Ładna analiza :) Właśnie zastanawiałem się nad tymi SL, że czasem te prostokąty są bardzo wysokie. Chciałbym przetestować tą strategię z różnymi założeniami również ze sztywnym SL np max 30-40 pips jeżeli prostokąt jest większy. Co do wyjść też się zastanawiałem. Na początku chciałbym przetestować też wyjścia pod pivoty. Przeglądałem trochę wykresy i wydają się bardzo ładnie wpasowywać. Wydaje mi się (na razie tylko mi się wydaje :) ) że w miarę łatwo można przesuwać SL a potencjalna wygrana nie jest ograniczona. Bo tam przeglądając ten temat to już później różnie ludzie z tymi wyjściami kombinują :) Chyba że pivoty to zły pomysł? :) Jak ktoś tak uważa to chętnie usłyszę jakieś argumenty :) Na pewno dam znać co tam wykombinuję :p

Pozdrawiam

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

@Flogum - to jest wlasnie pytanie godne trejdera.
Ja zalozylem sztywno 40 pips i widze, ze na funcie czesto ten poziom jest dotykany. W tym indykatorze, ktorym posluzylem sie, autor zalozyl TP1 jako wysokosc konsoli, TP2 jako polowe odleglosci miedzy TP1 a TP3, TP3 to TP1*wspolczynnik fibo, itd.
Osobiscie mysle, ze pivoty bylyby tu lepszym pomyslem.

Rynek i tak pokaze nam swoje.

edit:
w US zmienił się czas na letni (wcześniej niż u nas) więc wydaje mi się, że na 2 tyg. trzeba zmienić ustawienia tej strategii (o jedną godzinę wcześniej).

flogum
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 02 lis 2013, 15:21

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: flogum »

No więc na pierwsze testy przyjąłem sobie założenie sztywnego małego SL w wysokości 20p licząc się z tym, że może wykres może często w niego uderzać ale przy trafieniu na bardzo korzystne R:R. Niestety takie założenie SL dzisiaj się w ogóle nie sprawdziło.

Zaczynając od GBPUSD.
Cena przebiła w dół i doszła do M2 co można zobaczyć na wykresie. Może się pośpieszyłem bo przestawiłem wtedy SL 3p nad ceną transakcji. Niestety cena nie przebiła wtedy M2 wróciła i aktywowała mojego SL. A później znowu zawróciła i zrobiła to co miała zrobić :p

EURUSD
Tu nie ma co się rozpisywać lekkie przebicie i szybki powrót realizujący SL.

USDJPY
To już ostatnie co grałem. Tu też lipa najpierw delikatne przebicie na dole, powrót realizacja SL a później aktywacja przeciwnego. Dalej jest otwarte ale nie wróży na razie nic dobrego :)

Wnioski to chyba tylko tyle, że 20p to chyba zdecydowanie za mało na SL :) Ale przynajmniej tydzień będę się trzymał tej zasady bo jeden dzień to za mała próbka :)

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

flogum
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 02 lis 2013, 15:21

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: flogum »

Jednak muszę trochę zmienić zasady bo mam małe problemy z prowadzeniem pozycji :) SL ustalę na poziome maksymalnym 30p chyba że prostokąt jest mniejszy a TP to będzie wysokość prostokąta i wtedy najbliższe wsparcie lub opór odczytany z pivotów. Tak chyba będzie nieźle :)

Pozdrawiam

flogum
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 02 lis 2013, 15:21

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: flogum »

Cóż moje kombinowania na razie kończyły się tragicznie :p ale się nie poddaję :) Jednak chyba kluczowy w tym systemie jest SL więc znowu został powiększony tym razem do max 50p :) Wyniki z mniejszymi są zdecydowanie złe: -20p, -3p, -20p, -21p, -30p, -30p, -30p i na koniec aby nie było tak monotonnie i na zachętę +42p :)

Suma po dwóch dniach: -112 pips

Dzisiaj oprócz SL zwiększyłem też odległość w jakiej wystawiam pozycję bo zauważyłem, że w miarę filtruje to niektóre mikro przebicia. Czyli na razie nic ciekawego :)

Pozdrawiam

flogum
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 02 lis 2013, 15:21

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: flogum »

Dzisiaj to chyba ciężko było nie trafić czegokolwiek :) Można było dużo więcej ale nie miałem jak na żywo prowadzić pozycji :( No cóż narzekał nie będę przynajmniej się odkułem za wcześniej :) Przesunięcie odległości ustawiania zlecenia się już opłaciło :)

USDJPY: +59p
USDCAD: +48p
GBPUSD: +60p

Suma po trzech dniach: +55 pips :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

flogum
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 02 lis 2013, 15:21

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: flogum »

Witam.

Tak krótko. Tygodniowa zabawa skończyła się na poziomie -110 pips :) Trochę słabo ale składa się też na to fakt, że moment w którym zagrywa się pozycje schodzi się z tym że jestem w tym momencie w pracy. Musze to robić na szybko bo właśnie kończę. Później nie mogę prowadzić pozycji bo jestem pomiędzy pracą a sklepem, domem itp itd. Więc może to po prostu metoda nie dla mnie :( Po przemyśleniu sprawy pomyślałem że potrzebuję innej metody najlepiej takiej która nie będzie absorbować mnie w czasie pracy (pracodawca mógłby nie być zadowolony :p ) Więc stwierdziłem, że najlepszym rozwiązaniem byłoby grać na świecach dziennych ale do tego był mi potrzebny jakiś inny system. Poszukałem trochę na ForexFactory co by tu przetestować i zdecydowałem się na to ze zmianą że nie będę grał na H4 tylko na świecach dziennych. Jest to dla mnie idealna pora :) To znowu tak w ramach informacyjnych :p

Pozdrawiam

EDIT: Ma ktoś może jakiś dobry skrypt który otwiera pozycję ustawiając SL i TP o podaną liczbę pipsów bo wpisywanie wartości w okienku MT4 jest strasznie irytujące :? Kiedyś gdzieś widziałem taki panel co się wyświetlał na wykresie i tam były jakieś ciekawe opcje chociaż w sumie nie pamiętam czy tam to było.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

doszedłeś do tego samego wniosku co ja, godziny przy tej (tej starej) strategii są wybitnie niesprzyjające.
Ostatnio ze względu na różne rzeczy nawet na H4 nie mam kiedy spojrzeć, inna sprawa, że czegoś tam nie potrafię i wiele razy pchałem się na siłę.
Daily wydają się być idealne, trzeba jeszxze tylko wymyśleć jak i kiedy otwierać pozycję.

Tą strategię co znalazłeś to nie wiem czy opanujesz. Jakies tajemnicze wskaźniki i sztuka ich interpretacji. Zainteresuj się czymś powtarzalnym, sprawdzonym i prostym, choćby Ichimoku przy którym i ja siedzę. Albo klasyczna AT czyli wszelkiej maści trójkąty, LT, do tego S/D.

flogum
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 02 lis 2013, 15:21

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: flogum »

irmentruda pisze:Tą strategię co znalazłeś to nie wiem czy opanujesz. Jakies tajemnicze wskaźniki i sztuka ich interpretacji. Zainteresuj się czymś powtarzalnym, sprawdzonym i prostym, choćby Ichimoku przy którym i ja siedzę. Albo klasyczna AT czyli wszelkiej maści trójkąty, LT, do tego S/D.
Testuję teraz tą strategię bo już włożyłem trochę swojego czasu na zapoznanie się z zasadami i analizą wykresów :) Jeżeli nie wyjdzie a polecasz to następnie zainteresuję się Ichimoku :)

Muszę tu jeszcze podsumować jedną stratną transakcję z wcześniej testowanego systemu -50p bo jakoś ją przegapiłem :( Później źle zagrałem pozycję na podstawie nowej strategii bo za bardzo na siłę. W niedzielę po otwarciu nie było żadnego idealnego sygnału i za bardzo chciałem wejść w cokolwiek. Mój błąd :p To dało -100p.

Teraz mam otwarte wg nowej strategi od poniedziałku:

Buy: USDCAD +153p
Sell: EURUSD +63p

Są już jak coś na BE w razie co :)

Zobaczymy czy dzisiaj po nowej świecy będzie sygnał zamknięcia czy nie. Na razie wiszą :)

Pozdrawiam

11 dzień pamiętnika: -260 pips

flogum
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 02 lis 2013, 15:21

Re: Wszyscy mają pamiętniki mam i ja

Nieprzeczytany post autor: flogum »

No ok nic nie zamknąłem. Pozycja EURUSD jest na granicy więc przesunąłem SL na +45p i dorzuciłem longa na EURJPY (tak trochę na granicy znowu :/ jakoś nie mogłem się powstrzymać :p )

Sytuacja wygląda tak:

EURUSD (sell) +62p
USDCAD (buy) +144p
EURJPY (buy) -5p

ODPOWIEDZ