Wielki Wybuch

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

highend pisze:
MR. D pisze:Cztery strony zapisane a gdzie jurnal? Liczyłem na relacje live a nie na info po fakcie.
Nie zapominaj, ze mamy swieta jeszcze :)
A tu juz marudza, ze zle fibo. Przeciez pisalem jak je wyznaczam i dlaczego. Na platynie w ten sposob zrobionej wpadlo fajnie wiec? Pokazany jest moment wyjscia z pozycji czyli max wyznaczony na f423.

Jesli uwazacie zw dzienniki sa po to by poczatkujacy sie uczyli i zarabiali to chyba cos nie halo? Wiekszosc dziennikow konczyla na MC ;) super wzor.
No na tym polega dziennik jak sama nazwa wskazuje. Piszesz jakie masz założenia jaka metodę a pózniej opisujesz każde wejście i wyjście. Pózniej wspólnie analizujemy co mozna poprawić. Jak metoda jest ok to sukces jak do bani to mc. Liczyłem na ten dziennik mam nadzieje, ze nie skończy na etapie ogólników i pokażesz kilka wejść.

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

MR. D pisze:
highend pisze:
MR. D pisze:Cztery strony zapisane a gdzie jurnal? Liczyłem na relacje live a nie na info po fakcie.
Nie zapominaj, ze mamy swieta jeszcze :)
A tu juz marudza, ze zle fibo. Przeciez pisalem jak je wyznaczam i dlaczego. Na platynie w ten sposob zrobionej wpadlo fajnie wiec? Pokazany jest moment wyjscia z pozycji czyli max wyznaczony na f423.

Jesli uwazacie zw dzienniki sa po to by poczatkujacy sie uczyli i zarabiali to chyba cos nie halo? Wiekszosc dziennikow konczyla na MC ;) super wzor.
No na tym polega dziennik jak sama nazwa wskazuje. Piszesz jakie masz założenia jaka metodę a pózniej opisujesz każde wejście i wyjście. Pózniej wspólnie analizujemy co mozna poprawić. Jak metoda jest ok to sukces jak do bani to mc. Liczyłem na ten dziennik mam nadzieje, ze nie skończy na etapie ogólników i pokażesz kilka wejść.

Co do samego dziennika się nie wypowiadam, bo pierwszy raz widzę takie wyznaczanie fibo. Ale co do tego... Z tego co wiem, nie ma zasad jak mają wyglądać dzienniki, a tym bardziej nie ma zasady że największy krzykacz decyduje jak autor ma prowadzić dziennik. Skoro Cie interesuje co highend tutaj pokaże, to przestań spamować i czekaj cierpliwie. Pisał, że zacznie od jutra więc wrzuć trochę na luz.

jackub

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: jackub »

No chyba cos nie tak.......dziennik prowadzi sie dla siebie a nie dla jakis misji ....
Dzienniki prowadzi sie jak sie chce, tak aby realizowac swoje cele......
Pisanie dziennika moze pomoc traderowi, moze mu zaszkodzic.....
Cierpliwosc jest najwieksza cnota.....
Ludzie na ogol sa inni niz my sami....
Z wiekim zainteresowaniem oczekiwac bede dziennika MR.D ..... Moze zobaczymy nowa jakosc....
Ja sam w zyciu nie napisze zadnego swojego dziennika .... Przynajmniej na moj stan umyslu dzisiaj
Pozdrawiam
:564:

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

W sumie chyba macie rację niepotrzebnie się podniecam. Namawiałem Highenda do założenia dziennika więc nie będę się wtrącał do tego jak chce go prowadzić. Mam tylko nadzieję, że będzie do czegoś prowadził bo ten dzisiejszy wykres na platynie wyglądał tak jakby zaznaczył zero na dole i 423 na szczycie a to co pokazało pomiędzy zawsze da się jakoś wytłumaczyć. Wydawało mi się, że dzienniki dla siebie pisze się w zaciszu gabinetu a nie na publicznym forum. Widocznie byłem w błędzie. Dobra będę cierpliwie czekał..... nie sądziłem, że jestem największym krzykaczem ;-) czyżby ktoś miał tutaj L na edku ?

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

Proszę platyna jeszcze raz i nałożone dwa fibo:

- jedno fibo to 0-423 już widzieliście

- drugie fibo klasyczne - książkowe (żółte)

czym się różnią?
Proszę o odpowiedź. Szczególnie usera, który "nie poleca dziennika" choć jeszcze nic nie pokazałem :d

Jutro napiszę o co chodzi i jeszcze raz wyjaśnię czemu tak śmiesznie namalowałem to pierwsze fibo. Postaram się prościej.
Co do sposobu - to moje śmieszne pierwsze fibo zahaczyłem w ten sposób, że Fibo 0 = dołek wykresu, a Fibo 100 = dołek kolejnej świeczki na dziennym (chyba widać?) - ponieważ uznałem iż jest to miejsce "retestu" startu danego trendu (tutaj mamy trend wzrostowy). Platyna ma owszem spadkowy na weekly, ale na dziennym obecnie niekoniecznie ;)

W wolnej chwili popatrzcie na wykres platinum2daily.png - gdzie zostawiłem moje "smieszne" fibo, natomiast usunąłem wykres (czyli tak jakby go jeszcze nie było). Wiadomo już o co chodzi? I po co te poziomy 161, 261 i 423?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Pierwszy raz widzę rysowanie fibo po dołkach. Ale jeżeli zarabiasz w ten sposób, to gitara. Pytanie, czy gdybyś rysował fibo jak inni, czy Twój wynik nie byłby lepszy?

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

Mój sposób nie pokazuje w jakim kierunku zawierać transakcję. Taką decyzję musi podjąć trader - od tego ma wykres, umiejętność czytania świec (tutaj była świeca trendowa na UP na platynie).... ewentualnie średnie, które pokazują kierunek. Niemiaszek u siebie napisał, że transakcję zawieramy tylko zgodnie z kierunkiem _aktualnie_ obowiązującego trendu. Tutaj jest tak samo.

natomiast przy pomocy "kosmicznego" fibo wyznaczam sobie zasięg - zmuszam się niejako do dociągnięcia pozycji do TP, ponadto WIEM gdzie ustawić SL i potem ten SL mogę przesuwać na kolejne poziomy zabezpieczając pozycję, ale jej nie zamykając. Zgodnie z założeniem przy prawidłowym wyznaczeniu F0-F100, poziom F423 wyznaczy nam koniec aktualnego trendu i niejako idealne miejsce na TP. Potem może cena iść dalej w naszym kierunku(!), a może iść w drugą stronę, wtedy rozpatrujemy kolejną sytuację.
Czyli z jednej praktycznie świecy mamy Wielki Wybuch, którego odłamki lecą aż do F423. I dlatego maluję je w ten sposób.

Gdybym malował w sposób klasyczny. No dobra - mamy jakiś ruch (falę) i malujemy na niej fibo 0-100. Widzimy, ze cena reaguje na F50... F61 itp...
No i co z tego? To już jest musztarda po obiedzie (gotowy wykres), a ja niejako chcę zdążyć przed musztardą ;)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

Songo89K pisze:Pierwszy raz widzę rysowanie fibo po dołkach. Ale jeżeli zarabiasz w ten sposób, to gitara. Pytanie, czy gdybyś rysował fibo jak inni, czy Twój wynik nie byłby lepszy?
akurat tutaj tak to wygląda - ten drugi dołek (gdzie jest fibo 100) jest moim zdaniem retestem świecy trendowej).
najczęściej takie miejsce to góra świecy trendowej, lub góra korpusu tej świecy.
Na interwale dziennym tego nie widać - ale może na innym by było widać? :) tego nie wiem.

Gdybym rysował fibo jak inni to.... również widział bym miejsca reakcji, a one są takie same. Zauważ że:

fibo 261 = fibo 61
fibo 161 = fibo 38
fibo 100 = fibo 23

nic tutaj nie jest innego - a widać to na wykresie platyny gdzie nałożyłem oba fiba na siebie :)
wolę miejsca reakcji widzieć wtedy gdy ich... nie widzę - ale przypuszczam, że tam mogą być :)
Potrzeba do tego wyobraźni sporej :) Bo zawsze na tych poziomach jest reakcja ;)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

testując sobie to fibo z nałożonymi pivotami z indyka pivots_multiframe z sysa Niemiaszka to... widzę, że cała układanka pasuje w całość.
i kolejne poziomy fibo (F161, F261, f423) w danym trendzie są.... na przykład kolejnymi Pivotami np (d_pivot S1, d_pivot_S2)... zazębiają się (tutaj akurat na kangura patrzyłem).

Myślę, że pivoty bardzo pomagają w wyznaczeniu punktu FIBO-100. A mając prawidłowy punkt fibo-100, to gwarantuję, że cena doleci do F423. Zawsze i wszędzie i na każdym instrumencie. Wystarczy go znaleźć.
Może nazwa dziennika powinna brzmieć "Szukanie punktu G" ;) Znaczy "F100" ;) haha.
:)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Sądzę, że więcej byś wyjaśnił, pokazując jak wyznaczyłeś fibo 0-100. Wydaje mi się, że tak jak pisałeś wcześniej, zaczęło się to na niższym interwale, później wyżej i wyżej. 0-100 to coś jakby pierwsza fala? Jakiś czas temu testowałem krótko Twoją "propozycję" fibo 168. Ciekawie się działo, choć często nie miałem odwagi na duży SL.
Trzymaj się swojego kursu :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ