Wielki Wybuch

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Bravo w końcu się odważyłeś. Już sam fakt, że zacząłeś świadczy o tym, że metodę masz i chcesz się nią podzielić. Czy jest dobra czas pokaże, ale szacun za próbę. Przyznam się, że ja też jestem w końcowej fazie testów pewnej metody i wyniki są bardzo obiecujące. Zwykła strategia żółwi, którą się fascynuje ze względu na jej prostotę, ale od jakiegoś czasu zacząłem podejrzewać, że to co czytamy w necie, książkach itp to nie jest metoda w jej oryginalnej postaci. Podobno uczestnicy mieli zakaz mówienia o niej przez 20 lat, a ja uważam, że pewne aspekty do dziś są pilnie strzeżone. Nie chce robić off topa, ale pracuje od dwóch lat nad wyeliminowaniem 3 głównych wad tej metody, którymi według mnie są: 1. złe zarządzanie wielkością pozycji prowadzące do dużych obsunięć nawet 45%, 2. piramidowanie pozycji co samo w sobie jest logiczne, ale klasyczna piramida powoduje, że podstawa jest za duża a to w powiązaniu z niezbyt wysoka skutecznością przekłada się na duże obsuwy w przypadku kilku nietrafionych setupów pod rząd. 3. bardzo odległe sl, które nie bazują na zmienności tylko konkretnych punktach z góry określonych. Sama metoda ma skuteczność 40% więc poprawienie trzech powyższych punktów zminimalizuje stratę w tych 60% i pozwoli wycisnąć wszystkie pipsy z tych 40% trafionych. Niech chce robić off topa. Trzymam kciuki i kibicuje a swojego jurnala za kilka tygodni też odpalę ;-)

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

FxTag pisze:Przeczytaj swoje posty w dzienniku Niemiaszka. Tam znajdziesz swoje trzymanie złotego do [onad 4zł za dolara i inne wróżby
Ach już wiem gdzie :)
Wróżby wróżbami, a dostosowanie się do aktualnej sytuacji na rynku i tego co się dzieje.... to inna sprawa :)
Nikt nie jest doskonały, a te poziomy powyżej 4.00 PLN na USD/PLN wychodziły z ... DSWS co tam pokazałem.
Widać zabrałem złą świecę skoro się nie sprawdziło. No chyba, że wszystko dopiero przed nami,
ale ja jednak jestem na obecną chwilę bardziej przekonany,że ta para zmierza na 3.60... i dopiero tam nastąpi odbicie i decyzja czy RGR czy nowe maxy. Nikt nie jest wróżką :) Natomiast zerknij na okolice 20 marca i mój wykres opisany, że "miałem sen" ;)

Poza tym gdy "akcja się dzieje" trzeba mieć naprawdę jasny umysł i warunki na to by odpowiednio zareagować i nie popełnić błędu.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Wiesz apropo tych prognoz to wydaje mi się, że błędem jest to że starasz się w długim terminie przewidzieć rzeczywistość. Dlatego raz piszesz o 4 pln a innym razem 3,60 w dodatku prognozowanie na EM to jazda bez trzymanki bo wystarczy jedno kichnięcie i domek z kart się rozpada. Ja nie wierzę w coś głębszego w pojęciu trend. Według mnie trend to obraz skali ludzkiego szaleństwa. Trend nabiera tempa kiedy coraz więcej osób kupuje a kolejni dołączają się w owczym pędzie nie patrząc, że cena jest nieadekwatna. W pewnym momencie ostatni kupujący złoży zlecenie kupna a pozostali zaczynają się zastanawiać czy przypadkiem cena nie jest za wysoko. Tak trafiają pierwsze zlecenia sprzedaży i analogicznie kolejne aż do momentu gdy zabraknie chętnych do sprzedaży. Ludzkie szaleństwo decyduje o tym ile płacimy chociażby za srebro, złoto, platynę czy chociażby w przeszłości nasiona tulipanów ;-) nie ma w tym żadnej magii wystarczy patrzeć i przewidywać. A jak wszyscy łącznie z taksiarzam na postoju mówią, że dolary to taka super inwestycja to trzeba mocno zastanowić się czy to już nie moment kiedy ludzkie szaleństwo osiągnęło ekstremum.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

Mr. D - zakładaj! :)
myślę, że tydzień zacznę od.... systemu Niemiaszka. Napisał wszystko na jednej stronie czytelnie i jasno i nic tam nie ma skomplikowanego. Wymaga to siedzenia przed wykresami i czekania na setup. Obserwacji wielu par naraz.... bo na każdej może to zaistnieć. Fajnie gdyby to jakiś robot mógł robić :)

Moje wejścia też zależą od tego co mi się namaluje - raz, że czytam wykres (wywaliłem wszystkie RSI, stochy itp) - patrząc na świce japońskie i polecam to każdemu :), dwa - korzystając z fibo staram się ustawić tak by mi weszło po mojemu. Jak widzę, że jednak jest nie halo - ucinam stratę i trudno.
Ostatni tydzień przed świętami zaczął się kiepsko: poniedziałek i wtorek to były dwie dniówki... ale w plecy - zamykane z palca.
Środa nic bo nie miałem czasu. Natomiast czwartek i piątek były świetne - zrobiły mi na plus dwie..tygodniówki (mam pewne kwoty wyznaczone, które nazywam dniówką, a 5x dniówka = tygodniówka). Wiszą mi procenty - liczą się konkretne kwoty.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

MR. D pisze:Trend nabiera tempa kiedy coraz więcej osób kupuje a kolejni dołączają się w owczym pędzie nie patrząc, że cena jest nieadekwatna. W pewnym momencie ostatni kupujący złoży zlecenie kupna a pozostali zaczynają się zastanawiać czy przypadkiem cena nie jest za wysoko. Tak trafiają pierwsze zlecenia sprzedaży i analogicznie kolejne aż do momentu gdy zabraknie chętnych do sprzedaży. Ludzkie szaleństwo decyduje o tym ile płacimy chociażby za srebro, złoto, platynę czy chociażby w przeszłości nasiona tulipanów ;-) nie ma w tym żadnej magii wystarczy patrzeć i przewidywać. A jak wszyscy łącznie z taksiarzam na postoju mówią, że dolary to taka super inwestycja to trzeba mocno zastanowić się czy to już nie moment kiedy ludzkie szaleństwo osiągnęło ekstremum.
:564:
Tak jest !

A ludzkie szaleństwo zaczyna się od Fibo 261 (czasem już od 161) i trwa do Fibo 423 :d (trend pod koniec przyspiesza!)
I nie ma w tym magii - tak jest skonstruowany wszechświat, fraktale i Fibonacci to odkrył ;)
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2015, 22:25 przez highend, łącznie zmieniany 1 raz.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

FxTag
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 496
Rejestracja: 09 gru 2012, 16:42

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: FxTag »

highend pisze:
FxTag pisze:Przeczytaj swoje posty w dzienniku Niemiaszka. Tam znajdziesz swoje trzymanie złotego do [onad 4zł za dolara i inne wróżby
Ach już wiem gdzie :)
Wróżby wróżbami, a dostosowanie się do aktualnej sytuacji na rynku i tego co się dzieje.... to inna sprawa :)
Nikt nie jest doskonały, a te poziomy powyżej 4.00 PLN na USD/PLN wychodziły z ... DSWS co tam pokazałem.
Widać zabrałem złą świecę skoro się nie sprawdziło. No chyba, że wszystko dopiero przed nami,
ale ja jednak jestem na obecną chwilę bardziej przekonany,że ta para zmierza na 3.60... i dopiero tam nastąpi odbicie i decyzja czy RGR czy nowe maxy. Nikt nie jest wróżką :) Natomiast zerknij na okolice 20 marca i mój wykres opisany, że "miałem sen" ;)

Poza tym gdy "akcja się dzieje" trzeba mieć naprawdę jasny umysł i warunki na to by odpowiednio zareagować i nie popełnić błędu.
Plkaż na demo jeśli chesz coś pokazać.

jackub

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: jackub »

highend pisze: Wymaga to siedzenia przed wykresami i czekania na setup. Obserwacji wielu par naraz.... bo na każdej może to zaistnieć. Fajnie gdyby to jakiś robot mógł robić :)
Highend, no chyba nie dokońca to jest możliwe... wbrew pozorom system Niemiaszka nie jest czysto mechanicznym systemem, moim zdaniem jest w znacznej mierze uznaniowym i tylko w rękach sprawnego tradera może przynościć dobre rezultaty :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kusus
Maniak
Maniak
Posty: 3081
Rejestracja: 15 maja 2011, 09:59

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: Kusus »

Highend:

1. Czemu jeszcze nic nie pokazales? Dawaj czekamy. Wejscia maja byc live z opisem na realnym koncie.
2. Czemu zaczynasz od systemu niemiaszka skoro znalazles grala na zarabianie kasy fibo skillerze?

Nie musisz mi nawet odpowiadac na to. Brak twojej odpowiedzi bedzie oznaczal to co i tak kazdy juz wie na tym forum. Heheheh.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

jackub pisze: Highend, no chyba nie dokońca to jest możliwe... wbrew pozorom system Niemiaszka nie jest czysto mechanicznym systemem, moim zdaniem jest w znacznej mierze uznaniowym i tylko w rękach sprawnego tradera może przynościć dobre rezultaty :mrgreen:
Od jutra zapinam kreski Niemiaszkowe na jedno konto i zobaczymy.
Ty już obyty jesteś więc pewnie wiesz lepiej :564:

Generalnie ja potrzebuję systemu gdzie cena będzie reagować na wyznaczone wczesniej poziomy.
Na pivoty reaguje chyba zawsze (monthly, weekly i z dnia poprzedniego) - na podobnej zasadzie działają zniesienia fibo.

To, że ja się uparłem na fibo od 161 wzwyż nie znaczy, że nie można stosować fibo 0-100 w formie klasycznej.
Przecież jak się narysuje fibo 0 - 423, a potem nałoży na całą długość fibo 0-100 - to wszystkie poziomy sie pokryją :)

co do pytania Kususa - naprawdę nie zamierzam dyskutować z kimś kto mi ubliża i publicznie obraża. Jak się zreflektuje i przeprosi - to zapraszam.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

jackub pisze:Prosze nie zrazaj sie "dziwnymi" komentarzami i kontynuj, chetnie sie dowiem sie czgos nowego..
korzystasz z systemu Niemiaszka :D

spróbuj zawiesić fibo tak jak opisałem - 0 dołek/szczyt, a fibo 100 polecam poeksperymentować ze wskaźnikiem pivotpointsmultiframe. I narysować dwa fiba tak, aby fibo-100 było zawieszone na W_pivot, a drugie na M_pivot.

np na przykladzie EURGBP:

F0 - dołek
F100 - retest poziomu startowego wyznaczony tak jakbym to robił zazwyczaj, tutaj widać, że prawie pokrywa się z M_pivotem :idea:

aktualnie cena siedzi na F161 i na D_pivocie. Zgodnie z sysem Niemiaszka nie ma podstaw do zajęcia pozycji, bo średnie nie pasują (na M5 i H1). zielona to SMA21, fioletowa SMA200

W_R3 = M_R2 = Fibo261 (wszystkie punkty prawie w jednym miejscu).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

ODPOWIEDZ