Wielki Wybuch

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Pablo90 pisze:Odnośnie 15.01 to akurat taka sytuacja nie byłaby groźna dla skalpera, mimo większej dźwigni. Skalper bez problemu zdąży wyjść z takiej pozycji, a ktoś kto gra long term mimo mniejszej dźwigni zrobi debet...
Pablo nie pamiętasz jak to było ? Konferencja Jordan mówi, że przestają bronic franka i w tym samym momencie platformy na franku poblokowane i odblokowane po 30 minutach jak kurs był już w kosmosie. Oczywiście to sytuacja ekstremalna, ale czy mało takich ostatnio ?

Przemo mówiłeś, że C co byli po właściwej stronie mogli dobrze zarobić co też nie jest zgodne z prawdą bo nie wiem czy pamiętasz jakie się spready porobiły 15 stycznia na parach z frankiem. Na złotówce to było kilkanaście groszy. A nieszczęśnicy nie dość, że tracili na kursie to jeszcze na spreadzie. Więc podsumowując zawsze na takich ruchach można więcej stracić niż zarobić i warto mieć to w tyle głowy jak chce się pozycjami po milion złotych obracać a nie później płakać, że brok oszukał i jest ujemne saldo, które będzie się spłacało do końca życia.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

zawsze mozesz miec konto u broka MM, który Ci debet wróci na zero.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5090
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

highend pisze:zawsze mozesz miec konto u broka MM, który Ci debet wróci na zero.
Saxo Bank to boker MM i jakoś klientom pozwy sądowe powysyłał, więc nie jest tak, że każdy MM gwarantuje dla klienta wyjście z sytuacji, bo jest drugą stroną transakcji :idea:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

highend pisze:zawsze mozesz miec konto u broka MM, który Ci debet wróci na zero.
No chyba, że u jakiegoś z bananowych krajów, który i tak od Ciebie tego nie wyegzekwuje. Tak samo jak ty od niego ewentualnej wygranej ;-)

Nie wierzę, że brok sam z siebie zrezygnuje z pieniędzy. To finansjera nastawiona na zysk a MM im więcej Ty stracisz to on zarobi.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

każdy brok MM którego znam likwiduje debet do zera. nawet 'markets.com' - co sam sprawdziłem na sobie.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

No dobrze.... to żyj z tą nadzieją, że brok daruje Ci długi ;-)

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

MR. D pisze:No dobrze.... to żyj z tą nadzieją, że brok daruje Ci długi ;-)
chłopie weź się nie kompromituj. poczytaj sobie regulaminy brokerów MM, choćby XM, czy nawet markets.com
każdy debet wyrównywany jest do zera.

I to jest jedyna zaleta MM.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Ja się kompromituje.... szkoda słów....

Gdyby tak było tak każdy idiota wchodziłby na maxa przed danymi i jak trafi to na dużym plusie a jak nie trafi to strata wyrównywana do zera. Nie chce mi się tego ciągnąć żyjesz w świecie iluzji i nic z tego świata Cię nie jest w stanie wyciągnąć. Mniej niż 5% ludzi korzysta z broków ECN, ale oczywiście Ty wiesz najlepiej. Napisz może do tych co po kilkadziesiąt koła umoczyli żeby się nie kompromitowali.

Baw się dobrze...

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Niestety większość brokerów MM nie darowała ujemnych sum na koncie i dochodziła swoich roszczeń bądź w inny sposób negocjowała indywidualnie zwrot kasy (raty).

Ale czy szukanie brokera który oferuje zerowanie debetów to najlepszy sposób na sukces? Wątpię. Ja osobiście odrzuciłam wszelkie metody, systemy ustawione pod gre na danych makro. Wielu zapomniało ale pierwszy numer z frankiem to rok 2011 wrzesień. takich sytuacji zawsze będzie trochę.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

MR. D pisze:Pablo nie pamiętasz jak to było ? Konferencja Jordan mówi, że przestają bronic franka i w tym samym momencie platformy na franku poblokowane i odblokowane po 30 minutach jak kurs był już w kosmosie. Oczywiście to sytuacja ekstremalna, ale czy mało takich ostatnio ?
Pamiętam jak to było. Co więcej miałem wtedy pozycję long na EUR/CHF. Co jeszcze więcej, moja transakcja została zamknięta na SL z poślizgiem 2-3 pipsów, więc tragedii nie ma. Żadnego blokowania platformy. Jak ktoś wybiera gównianego brokera to sam jest sobie winny, bo to jest akurat jedna z najprostszych decyzji na tym rynku. Więc jak ktoś tu tego nie pamięta to chyba Ty, bo wydaje mi się, że tą sytuację znasz z opisu idiotów grających bez SL, a nie z własnego doświadczenia. Mam rację? :D I chętnie dowiem się, jaka ostatnio pojawiła się jeszcze sytuacja na miarę tej z 15.01?

ODPOWIEDZ