Wielki Wybuch

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Fajnie, że są te jurnale:-)

Co do surowców to prawda, że są namacalne, ale ich cena zależy tylko i wyłącznie od popytu. Popyt na energię w firmie masz względnie stały przy innych czynnikach nie zmieniony. Nie ma znaczenia ile kosztuje kw. Paradoksalnie dla gospodarki takie schłodzenie raz na jakiś czas jest o niebo lepsze niż pompowanie sztuczne indeksów w nieskończoność. Drukują kasę którą pompują w spółki tylko te spółki żeby mieć wyniki muszą coraz więcej produkować tylko nabywców brakuje bo ci, których na te dobra stać je mają od dawna a całej reszty na nie nie stać. Więc jak zwiększać produkcję jeśli konsumpcji już się nie da ? Najłatwiej zrobić mały pożar na rynku wtedy słabsi się wykruszą a w ich miejsce więksi wejdą ze swoimi produktami. Wolny rynek teoretycznie powinien się sam regulować tylko w postaci takiej jak mamy w tej chwili wolny rynek prowadzi do monopolu lub oligopolu gdzie duże rybki pozjadają mniejsze i będą same pływały w oceanie.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

O światowy popyt na ropę chyba nie ma się co martwić?
Ale dobrze gadasz... tylko czemu zakładałeś wzrost daxa i spadek edka, a tu się stało odwrotnie?
jak indeksy walnęły to... wszędzie. Chiny, USA, Europa, Polska też.... czemu miałoby daxa ominąć?
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Ciekawe czy zrobimy dzisiaj 8% na DAx :-)

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

Mowilem zamykac Longi edka na 1.169? ;)
Jazda taka ze nie da sie nie pisac ;)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Zmienność jest nie ma co ;-) Jak się wydaje, że ktoś interweniuje to chwila konsoli i znowu dół jak szalony. SNB interweniuje na milion procent. Dax poleciał na pysk żeby w ciągu kilku minut odrobić 150 punktów. Gdzie ten dołek bo mi wychodził 9500 a już na 9350 byliśmy.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

nie wiem czy dolek, ja patrze na surowce
kiwi i kangur tymi szpilami prawdopodobnie odwrocily trend. Głowy za to nie daję, ale tak to wygląda.

z indeksami niby jest niezły bounce back ale bym uważał. Poczekam co Karnak wklei - jak popuscily wsparcia, to retest i jazda w dół.

Mój Natural Gas nieźle pocisnął w górę.... :)

Ja nie wiem, moze zboczony z tymi surowcami jestem, ale to dla mnie coś realnego. A akcje już nie.
Wierzę, że świat finansjery kiedyś sie zawali (ciągłe dodruki, QE itp).... a surowce będą kosztowały kosmos.
Może myślę naiwnie.... więc zobaczymy.

patrzac na akcje: Apple $92, Tesla $190 około miało dolki i na obu widac bardzo ładne odbicia. Czy trwałe? :)
Apple miało iść na 87, tesla moze nawet na 150, ale zawsze mogłem się pomylić - w koncu na złocie i platynie się pomyliłem.... niewiele, ale jednak.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Ogotai
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2015, 14:49

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: Ogotai »

Jak powiedziałem już drzwiej, Twoja metoda działa i jako wsparcie do analizy przynosi ciekawe rezultaty. Pipsów natłukłem już sporo. Ja rozszerzyłem spektrum fibo o poziom 685,40%, bo po prostu działa w takim zasięgu.
:564:
Post proszę traktować jako merytoryczny wkład do wątku ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Jak już wcześniej pisałem inne spojrzenie na fibo autorstwa mości highenda przynosi zaskakujące rezultaty. Ja rozciągnąłem spektrum o poziom 685,40%, bo po prostu w takim zasięgu też mi działa.
:564:
Proszę potraktować niniejszy post jako wkład merytoryczny do wątku ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli czegoś nie możesz albo Ci się nie chce - obejrzyj to koniecznie.....

Przeczytaj opis zanim zaczniesz:
http://www.youtube.com/watch?v=l6-bGtW83vA

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

Sildra pisze:Ja rozciągnąłem spektrum o poziom 685,40%, bo po prostu w takim zasięgu też mi działa.
Życzę więc koledze 685,4% DEPO na plus w krótkim czasie i cieszę się, że są osoby które zajarzyły o co chodzi i widzą jak wykres pomyka między liniami. :mrgreen: :564:

Żeby mieć kolejny poziom fibo wystarczy je rozciągnąć tak, że na poprzednim F100 zrobimy aktualne F61.8
Dlatego nieraz na jednej swiecy jest malunek od F0 do F61.8
:)

Każdy kolejny poziom Fibo zadziała z uwagi na fraktalną budowę wykresów.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Wielki Wybuch

Nieprzeczytany post autor: highend »

Zerknijcie moi mili na to:

http://www.analizy.pl/fundusze/ubezpiec ... y-UFK.html

to samo tutaj:

http://stooq.pl/q/?s=2481.n

Moim zdaniem dobre do kupowania ;) W sensie rynek surowcow.
A czemu pokazuje fundusz generali? bo mam tam polise na emeryture od 2008 roku, pomimo zlodziejskich prowizji to nadal ją mam i zamierzam na niej zarobic. 80% jednostek uczestnictwa przewaliłem niedawno na ten fundusz surowcowy.
To jest long term (emerytura), więc.....? ;)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

ODPOWIEDZ