Where is the money -S/D by kamilussss

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
kamilussss
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 30 sie 2014, 11:33

Re: Where is the money -S/D by kamilussss

Nieprzeczytany post autor: kamilussss »

Dzięki panowie za cenne rady, próbuję się w tym jakoś odnaleźć metodą prób i błędów, co do takiej suchej teorii jak powyżej to znam ją na pamięć ale w praktyce trzeba sobie poradzić jeszcze z emocjami i innymi sprawami, teraz myślę rysuje trochę lepiej może od jutra coś powrzucam to będzie porównanie, ogólnie jak spojrzeć na to co robiłem miesiąc dwa temu to jest niebo a ziemia.
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.

jarfx05
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 06 mar 2013, 01:27

Re: Where is the money -S/D by kamilussss

Nieprzeczytany post autor: jarfx05 »

Starasz sie kombinowac z SD na M1 co dobrze nie wrozy bo ta tachnika jest dedykowana pod wieksze interwaly D1-H4, H4-H1, H1-M15 w zwziazku z tym ilosc setupow jest dosc ograniczona. Zidentyfikowac strefe z ciasnym stopem to sztuka. Ale dobrze Ci idzie z zaznaczaniem SR-ow. Tym da sie dobrze grac na M1 z ciasnym stopem i dobrym RR.

duzo pipsow zycze

Awatar użytkownika
kamilussss
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 30 sie 2014, 11:33

Re: Where is the money -S/D by kamilussss

Nieprzeczytany post autor: kamilussss »

M1 już odpuściłem kilka tygodni temu trochę mnie to kosztowało na depo ale wiele się nauczyłem, teraz gram głównie H4, H1, M15, EURUSD na chwilę obecną szukam longów.
ejdbhij.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.

jarfx05
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 06 mar 2013, 01:27

Re: Where is the money -S/D by kamilussss

Nieprzeczytany post autor: jarfx05 »

Dlaczego szukasz longow skoro cena mocno spada? Masz napisany plan ktory scisle okresla momenty wejscia, wyjscia i prowadzenia tranazkcji? Jesli nie to zrob to!!! M1 nie jest zlym TF-m wbrew obiegowej opini. Tylko do rysowania stref SD kiepsko sie nadaje :)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Where is the money -S/D by kamilussss

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

zanim bym sobie wyrysowal na m1 strefy i potencjalne targety to cena by juz byla calkiem w innym miejscu i moje analizy bylyby juz historyczne :D
nie twierdze ze to jest zla metoda ale napewno nie jest łatwa ;) pozdrawiam
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
kamilussss
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 30 sie 2014, 11:33

Re: Where is the money -S/D by kamilussss

Nieprzeczytany post autor: kamilussss »

jarfx05 pisze:Dlaczego szukasz longow skoro cena mocno spada? Masz napisany plan ktory scisle okresla momenty wejscia, wyjscia i prowadzenia tranazkcji? Jesli nie to zrob to!!! M1 nie jest zlym TF-m wbrew obiegowej opini. Tylko do rysowania stref SD kiepsko sie nadaje :)

pozdrawiam
bo nie lubię gonić za ceną

PS: To że cena mocno spada nie jest dla mnie żadnym argumentem żeby grać S, chyba raczej odwrotnie ale to inna para kaloszy trzeba wiedzieć czy rynek jest wyprzedany/wykupiony żeby łapać noża.
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.

jarfx05
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 06 mar 2013, 01:27

Re: Where is the money -S/D by kamilussss

Nieprzeczytany post autor: jarfx05 »

michal_fun pisze:zanim bym sobie wyrysowal na m1 strefy i potencjalne targety to cena by juz byla calkiem w innym miejscu i moje analizy bylyby juz historyczne :D
nie twierdze ze to jest zla metoda ale napewno nie jest łatwa ;) pozdrawiam

Dokladnie tak jest..nie jest latwa. Zwlaszcza ze powstala w czasach kiedy rynek zachowywal sie inaczej jak dzis. Ale sa "guru" ktorzy dzis jeszcze czetnie sprzedadza jakis kurs opowiadajac jak to cudowna metoda to SD ze swietnym RR i wspanialych zyskach. Super sprawa zeby pohandlowac na wakacjach :)

jarfx05
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 06 mar 2013, 01:27

Re: Where is the money -S/D by kamilussss

Nieprzeczytany post autor: jarfx05 »

kamilussss pisze:
jarfx05 pisze:Dlaczego szukasz longow skoro cena mocno spada? Masz napisany plan ktory scisle okresla momenty wejscia, wyjscia i prowadzenia tranazkcji? Jesli nie to zrob to!!! M1 nie jest zlym TF-m wbrew obiegowej opini. Tylko do rysowania stref SD kiepsko sie nadaje :)

pozdrawiam
bo nie lubię gonić za ceną

PS: To że cena mocno spada nie jest dla mnie żadnym argumentem żeby grać S, chyba raczej odwrotnie ale to inna para kaloszy trzeba wiedzieć czy rynek jest wyprzedany/wykupiony żeby łapać noża.
Nie gon za cena ona sama do Ciebie przyjdzie i zawola kuku.

A tak powaznie jesli cena respektuje dosc charakterystyczny poziom a sam mozesz sprawdzic jaki, ktory do tego jest pivotem ta dla mnie jest to argument do sprzedazy z targetem na lini pivota.

duzo pipsow zycze

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Where is the money -S/D by kamilussss

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

sama metoda wejsc za pomoca SD jest bardzo dobra ale bardziej mi chodzilo o to ze na m1 mi nie pasuje bo nie zdaze wyrysowac i przemyslec, po prostu rynek za szybko chodzi jak dla mnie ;)
Myśleć i działać jak Goldman !

jarfx05
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 06 mar 2013, 01:27

Re: Where is the money -S/D by kamilussss

Nieprzeczytany post autor: jarfx05 »

Metoda jak metoda. Kiedys moze byla i dobra jak rynek robil setki pipsow dziennie na jednym instrumencie ale dzis sie rynek mocno zmienil. Osbiscie nie znam nikogo kto osiaga stale i stabilne zyski grajac tylko SD. Zglos sie do guru PA na kurs SD to bedziesz tak samo madry jak i przed. A grajac tylko na edku H4-H1 ile bedziesz mial dobrych straf w miesiacu ktore dadza zarobi? Ale to tylko moje zdanie.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ