webskitrader w realu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Widzę, że podłapaliście wątek i temat się rozwinął. Bardzo dobrze.
Chciałbym tylko dodać, że nie zakładam z góry R:R. Wiem, że jeśli mam zarabiać to transakcje zyskowne muszą nie tylko pokryć straty, których jak dotąd jest 3 razy więcej, ale dodatkowo wypracować zysk. Zatem nie mogę ograniczać R:R stawiając TP.

Ale teraz chciałbym zmienić temat i zapytać czy ktoś z Was był na XTB Masterclass ?
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: meylo »

freakout pisze:R:R to mit - przekonałem się o tym na własnej skórze ;) mam dobry sys który przy R:R = 1:2 osiągał 20-30% skuteczności, o ile w ogóle można nazwać to skutecznością :) postanowiłem że wrócę do niegdyś ubóstwianego R:R = 1:1 i średnia skuteczność wynosi teraz 70-80% ;) cud? nie - to po prostu wysokie R:R psuje większość strategii ;) jak poszperacie w sieci i sobie co nieco poczytacie to zobaczycie że większość zajebiście zarabiających traderów ma ujemne R:R - ryzykują więcej niż biorą, a mimo to mają kosmiczne zyski :) niestety, taka jest twarda forexowa rzeczywistość, a te wszystkie banialuki opisywane w książkach, na forach, itd., to tylko piękna iluzja ;)
Szlag, miałem podobnie. I to były naprawdę niezłe zyski. Jedyne czego brakowało to wypłaty :oops:
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Chyba ktoś nie za bardzo zrozumiał to co napisałem wczesniej. Odnośnie RR i skuteczności. Ja nigdzie nie twierdziłem, że jedynie RR powyżej 1 i więcej jest jedyną metodą na skuteczne zarabianie. Każdy RR przy odpowiedniej skuteczności będzie dochodowy. Taki RR0,5 przy skuteczności pow. 70% też jak najbardziej. RR5 o którym wspomniałem było jedynie przykładem na to, że są pewne granice skuteczności przy danym RR. Tyle.
A skuteczność jest wielkością statystyczną która mówi nam ile mamy zyskownych w stosunku do otwartych. I czy się nam to podoba czy nie (możemy mieć to w doopie ;) ) te dwie wielkości czyli RR i skuteczność dla tego RR decydują o końcowym wyniku. Czyli jak to kolega "mądrze" zauważył będzie miało przełożenie na większą ilość pipsów zarobionych nad straconymi. Przy porównywalnej wartości pipsa. Jak zwał tak zwał

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Cbolndyn.... dla uściślenia porawiłbym....
"A skuteczność jest wielkością statystyczną która mówi nam ile mamy zyskownych w stosunku do otwartych."
Nie wiem czy dobrze zrozumiełem ale dla mnie to zdanie ma sens , kiedy się odnosi wyłącznie do ZAMKNIETYCH pozycji, jaki będzie outcome tych otwartych ciągle dopiero się okaże i nie musi być zgodny z dotychczasowyą wielkością skutecznośći

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

jackub pisze:Cbolndyn.... dla uściślenia porawiłbym....
"A skuteczność jest wielkością statystyczną która mówi nam ile mamy zyskownych w stosunku do otwartych."
Nie wiem czy dobrze zrozumiełem ale dla mnie to zdanie ma sens , kiedy się odnosi wyłącznie do ZAMKNIETYCH pozycji, jaki będzie outcome tych otwartych ciągle dopiero się okaże i nie musi być zgodny z dotychczasowyą wielkością skutecznośći
Słuszna uwaga. Jak najbardziej zamkniętych. Sam to później zauważyłem ale poszło.... :)

Awatar użytkownika
kosandy
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 27 wrz 2013, 11:23

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: kosandy »

webskitrader pisze:Ale teraz chciałbym zmienić temat i zapytać czy ktoś z Was był na XTB Masterclass ?
Ja byłem. Nawet mi się udało wystąpić na scenie :D Byłem w konkursie pod nickiem ~johnsonek
"Drogę wytycza się idąc..." - Paulo Coelho

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

kosandy pisze: Ja byłem. Nawet mi się udało wystąpić na scenie :D Byłem w konkursie pod nickiem ~johnsonek
Byłem od początku do końca ostatniego wykładu. O tym konkursie dowiedziałem się już na samej konferencji i na końcowe rozstrzygnięcie nie zostałem. Takie konkursy średnio mnie interesują. Dużo osób gra tam na zasadzie "all in" i patrzymy co się stanie.
Ale oczywiście gratuluję tym, którym się udało. W końcu wygrana to wygrana :564: BRAWO
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

2017_05_25 transakcja DAX.png
Wczoraj złożyłem zlecenie, a dzisiaj mnie wyrzuciło. Ewidentnie wyczyścili masę stop-losów. Tak bywa. Przyjmuję to z pokorą i czekam na kolejne sygnały.

PS. ... w końcu DAX już mi dał solidnie zarobić w tym miesiącu. A ja byłem po prostu zachłanny 8)
...AVE DLA RYNKU I SIŁ NIM KIERUJĄCYCH...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Juz się z tym systemem (lub podobnym) spotkałem. Nawet dodałem do zakładek jako temat "na przyszłość" jako godny do przeanalizowania.
http://www.robertszymaniak.pl/strategia ... -breakout/

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Swojego czasu byłem jednym z czytelników bloga pod linkiem. Jednak w pewnym momencie człowiek, przestał odpisywać na komentarze i w ogóle brak jakiegokolwiek ruchu na stronie i zrezygnowałem.

Przedstawiona strategia to jeden z wariantów wykorzystania Inside bara. Zgadzam się z tym, że IB działa najlepiej na D1. Generalnie zasada jest taka: Im niższy TF (1H, 15m, 5m, 1m) tym więcej IB okazuje się wtopą. Zgadzam się też tym, że to świetny sposób na handel, gdy ktoś pracuje na etacie.

Natomiast według mnie składanie zleceń wejścia w rynek po dwóch stronach IB, to zły pomysł. Generalnie Inside bar to nie jest formacja, która ma jakąś niesamowitą skuteczność. Trzeba przyjąć, że więcej będzie z tego strat niż zysków. Dlatego dwa zlecenia na jednego IB będzie czasem generowało dwie stratne transakcje.
Pamiętajmy, że słabym punktem IB są konsolidacje, gdzie pojawia się kilka IB. Bez wyraźnego odjazdu ceny przy dłuższej konsolidacji ten system solidnie przeora nam środki na koncie.

Wiadomo, że jest tysiąc sposobów zarabiania na spekulacji. Ja po prostu chcę oszczędzić sobie tych podwójnych wybić na jednym IB. Wole wyznaczyć trend i złożyć zlecenie w jego kierunku. Jeśli akurat cena ucieknie w drugą stronę, trudno. Nie płaczę za zyskami, które "mogłem" zdobyć. Będą inne okazje i z przyjemnością cierpliwie na nie poczekam.

To jest przecież kwintesencja pracy profesjonalnego tradera - czekanie :-)
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

ODPOWIEDZ