Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 16 sie 2017, 17:14     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

webskitrader w realu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Deszcz

Pasjonat

Pasjonat

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post17 maja 2017, 15:22

webskitrader, przeczytałm dziennik i dobrze to wygląda.
Zastanawiam się (być może przeoczyłem to) jak definiujesz trend? Pisałeś że grasz z trendem?
--- > > Deszcz - Trading view < < ---
...................(link w profilu)

webskitrader

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post17 maja 2017, 20:06

meylo pisze:Gratuluję sukcesów. I uważaj, od zarozumialca bardzo blisko do GOD MODE.

Dobra rada. Będę ostrożny. Ale w sumie to takie pozytywne GOD MODE przydało by mi się :-) tak, żeby trochę się rozwinąć.
Zawsze wolałem trzymać się w cieniu i siedzieć cicho.

gientek pisze:A druga sprawa, że łatwiej trzymać się planu jak wychodzi a gorzej jak Tobie nie idzie :)
Także nie trać czujności. Powodzenia.

Święta racja. Na szczęście już przywykłem, że częściej nie mam racji. Więcej jest stratnych transakcji niż zyskownych. Ale w końcu w spekulacji nie chodzi o to, żeby mieć rację, ale żeby zarabiać, prawda?

Deszcz pisze:webskitrader, przeczytałm dziennik i dobrze to wygląda.
Zastanawiam się (być może przeoczyłem to) jak definiujesz trend? Pisałeś że grasz z trendem?

Tak. Wszystkie zlecenia składam zgodnie z trendem. Wyznaczam go za pomocą SMA 250. Jeżeli cena jest powyżej tej średniej, przyjmuję, że jest trend wzrostowy. Jeżeli poniżej - trend spadkowy.
Jeśli Inside bar narysuje się na SMA, wówczas patrzę na jego zamknięcie.
Od taki to prosty sposób.
"...jeśli coś stracisz, nie strać tej lekcji"

gientek

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post17 maja 2017, 23:07

webskitrader pisze:Święta racja. Na szczęście już przywykłem, że częściej nie mam racji. Więcej jest stratnych transakcji niż zyskownych. Ale w końcu w spekulacji nie chodzi o to, żeby mieć rację, ale żeby zarabiać, prawda?

Zgadzam się. Jestem z tej samej "sekty". Stawiam RR nad skutecznością.

Cblondyn

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post19 maja 2017, 09:26

gientek pisze:
webskitrader pisze:Święta racja. Na szczęście już przywykłem, że częściej nie mam racji. Więcej jest stratnych transakcji niż zyskownych. Ale w końcu w spekulacji nie chodzi o to, żeby mieć rację, ale żeby zarabiać, prawda?

Ale chyba kolega zdaje sobie sprawe, że skuteczność i RR są związani jak katar z grypa itp. Jedno ma wpływ na drugie. I nie da się tych rzeczy dowolnie rozdzielić. Czasami widze dzienniki z założeniami z "kosmosu". Np. RR5 a skuteczność np. 60%. Szkoda, że nie 90% ;)
Im wiekszy RR tym skuteczność spada i nie ma na to rady. Co nie znaczy, że nie można sobie wypracować przewagi. Bo sedno całego tego interesu to jedno słowo. "Przewaga". Nawet minimalna godna uwagi.
Awatar użytkownika

jackub

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post19 maja 2017, 09:42

Cblondyn pisze:Im wiekszy RR tym skuteczność spada i nie ma na to rady. Co nie znaczy, że nie można sobie wypracować przewagi. Bo sedno całego tego interesu to jedno słowo. "Przewaga". Nawet minimalna godna uwagi.

rękami i nogami się pod tym podpisuję....
Learn to be wrong, fast.

gientek

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post19 maja 2017, 10:00

Cblondyn pisze:
gientek pisze:

Ale chyba kolega zdaje sobie sprawe, że skuteczność i RR są związani jak katar z grypa itp. Jedno ma wpływ na drugie. I nie da się tych rzeczy dowolnie rozdzielić. Czasami widze dzienniki z założeniami z "kosmosu". Np. RR5 a skuteczność np. 60%. Szkoda, że nie 90% ;)
Im wiekszy RR tym skuteczność spada i nie ma na to rady. Co nie znaczy, że nie można sobie wypracować przewagi. Bo sedno całego tego interesu to jedno słowo. "Przewaga". Nawet minimalna godna uwagi.

Oczywiście. To są naczynia połączone. Powinno się raczej mówić o zyskowności, która wynika właśnie ze współzależności RR i skuteczności. I w dążeniu do poprawy zyskowności oraz w dopasowaniu do swojego "charakteru" można optymalizować poszczególne parametry systemu.
Chodziło mi o to, że nie dążę do tego żeby częściej mieć racje tylko żeby zarabiać.
Temat jest szeroki.
Pzdr.
Awatar użytkownika

fx-emery92

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post19 maja 2017, 10:05

A ja tam mam w dupie RR'y, łapie tylko więcej pips niż tracę. i nie interesuje mnie czy to będzie 1:1, 1:5 itp, bo nie ma to żadnego wpływu. Według mnie książki uczą głupot które zawężają percepcje, a potem inni to powielają.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 10:12 przez fx-emery92, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

gientek

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post19 maja 2017, 10:11

I o to chodzi. Ma być "przewaga", "zyskowność" czy zwał jak zwał a w co się to ubierze to już bez znaczenia. Każdy jest inny więc szuka innych rozwiązań :)
To tak jakby przerzucić skakankę przez drążek i ciągnąć za rączki..jedna z RR...druga ze skutecznością. Ściągasz jedną...druga się skraca i odwrotnie. Sprawdzasz czy to dla Ciebie działa..jak nie to korygujesz aż wiszą tak jak należy...czyli jest przewaga i jednocześnie współgra to z Twoją osobowością.
To taka uproszczona wizja :)

STUDENT

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post19 maja 2017, 10:20

fx-emery92 pisze:A ja tam mam w dupie RR'y, łapie tylko więcej pips niż tracę. i nie interesuje mnie czy to będzie 1:1, 1:5 itp, bo nie ma to żadnego wpływu. Według mnie książki uczą głupot które zawężają percepcje, a potem inni to powielają.

:!: :idea: :d
Awatar użytkownika

freakout

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post19 maja 2017, 15:36

R:R to mit - przekonałem się o tym na własnej skórze ;) mam dobry sys który przy R:R = 1:2 osiągał 20-30% skuteczności, o ile w ogóle można nazwać to skutecznością :) postanowiłem że wrócę do niegdyś ubóstwianego R:R = 1:1 i średnia skuteczność wynosi teraz 70-80% ;) cud? nie - to po prostu wysokie R:R psuje większość strategii ;) jak poszperacie w sieci i sobie co nieco poczytacie to zobaczycie że większość zajebiście zarabiających traderów ma ujemne R:R - ryzykują więcej niż biorą, a mimo to mają kosmiczne zyski :) niestety, taka jest twarda forexowa rzeczywistość, a te wszystkie banialuki opisywane w książkach, na forach, itd., to tylko piękna iluzja ;)
"Pracuj mądrze a nie ciężko..." ;) |$$$| "Gdy się trader śpieszy to się broker cieszy..." :lol:
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex Journal