webskitrader w realu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Skoro mamy weekend i już na pewno nic się nie przydarzy na rynkach do końca kwietnia - zrobiłem podsumowanie.
Podsumowanie kwietnia 2017 z arkusza.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

rookie, chyba nie do końca zrozumiałeś co napisałem. W tym przypadku nie ma mowy o SL. Rynki pootwierały się lukami realizując zlecenia oczekujące po najlepszej dostępnej cenie. Nie miałem dotąd takie sytuacji. Jestem zaskoczony, ale potraktuję to jako nowe doświadczenie.
Masz rację, że to nie kwestia platformy, ale tu nie chodzi o koszty, tylko po prostu druga strona transakcji okazała się tym raz dużo wyżej niż zakładałem.
Cóż...ryzyko zawodowe i całe piękno tradingu. Zawsze oczekuj nieoczekiwanego.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

webskitrader pisze:Skoro mamy weekend i już na pewno nic się nie przydarzy na rynkach do końca kwietnia - zrobiłem podsumowanie.
Podsumowanie kwietnia 2017 z arkusza.jpg
Cześć łebski, dzięki za wyniki ... zastanawiają mnie dwie rzeczy, jeśli możesz odpowiedzieć....
widzę 6 tradów
widzę 1 winner
widzę 5 loosery .... i Most consec WIns: 1 ... i Most Consec Loss: 1;
czy nie powinno być most cosec loss: 5...?

I mam pytanie, nie bardzo dokładnie śłedzę wejścia, bierzesz wszystkie sygnały jakie pojawiają się ?, czy powtarzasz sygnały pojawiające się na rynkach mocno skorelowanych?
Miłego Weekendu...

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Masz rację. Powinno być 5. Nie zauważyłem tego. Sprawdzę arkusz.

Nie patrzę na korelacje rynków. Nie biorę tego pod uwagę.

Mam tylko jeden filtr. Interesują mnie IB które są najmniejsze z 4 ostatnich barów.

Również życzę spokojnej reszty weekendu
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

gientek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 08 maja 2012, 09:59

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: gientek »

jackub pisze:
webskitrader pisze:Skoro mamy weekend i już na pewno nic się nie przydarzy na rynkach do końca kwietnia - zrobiłem podsumowanie.
Podsumowanie kwietnia 2017 z arkusza.jpg
Cześć łebski, dzięki za wyniki ... zastanawiają mnie dwie rzeczy, jeśli możesz odpowiedzieć....
widzę 6 tradów
widzę 1 winner
widzę 5 loosery .... i Most consec WIns: 1 ... i Most Consec Loss: 1;
czy nie powinno być most cosec loss: 5...?
Mogą być 5, 4 lub 3 kolejne przegrane wg mnie dla tych danych.

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

gientek pisze:
jackub pisze:
webskitrader pisze:Skoro mamy weekend i już na pewno nic się nie przydarzy na rynkach do końca kwietnia - zrobiłem podsumowanie.
Podsumowanie kwietnia 2017 z arkusza.jpg
Cześć łebski, dzięki za wyniki ... zastanawiają mnie dwie rzeczy, jeśli możesz odpowiedzieć....
widzę 6 tradów
widzę 1 winner
widzę 5 loosery .... i Most consec WIns: 1 ... i Most Consec Loss: 1;
czy nie powinno być most cosec loss: 5...?
Mogą być 5, 4 lub 3 kolejne przegrane wg mnie dla tych danych.
oczywiście że mogą stąd moje pytanie i stąd znak zapytania na końcu

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

webskitrader pisze:rookie, chyba nie do końca zrozumiałeś co napisałem. W tym przypadku nie ma mowy o SL. Rynki pootwierały się lukami realizując zlecenia oczekujące po najlepszej dostępnej cenie. Nie miałem dotąd takie sytuacji. Jestem zaskoczony, ale potraktuję to jako nowe doświadczenie.
Masz rację, że to nie kwestia platformy, ale tu nie chodzi o koszty, tylko po prostu druga strona transakcji okazała się tym raz dużo wyżej niż zakładałem.
Cóż...ryzyko zawodowe i całe piękno tradingu. Zawsze oczekuj nieoczekiwanego.
Wydaje mi się, że tu chodzi o coś innego. Otwarcie pozycji po innej cenie można by przyrównać do PKC dla rynku akcji. Czyli sprzedaż/kupno po cenie dostępnej w danej chwili. Ale jest to świadoma decyzja inwestora który decyduje się na to bo zależy mu na zawarciu transakcji (najczęściej pozbycie się akcji). Są to sytuacje extremalne.
Trudno sobie wyobrazić, że klient GPW ustawia zlecenie na zakup KGHM po cenie 100,00 pln i następnego dnia jest realizacja zlecenia po....120,00. To po prostu chore i się nie zdarza.
Wydaje mi się, że otwieranie pozycji po innej cenie jest dokonywane niejako na "siłe" przez brokera. I to pewnie od niego zależy w dużej mierze, czy taki fakt będzie miał miejsce. A jak wiadomo, każdemu brokerowi zależy, by klient był jak najczęściej na rynku. Bo swoje i tak zarobi. I kolejna rzecz. Skoro moje zlecenie jest niejako na "siłe" kojarzone z innym dlaczego nie działa to w druga strone. Czemu czyjeś zlecenie nie jest kojarzone z moim po mojej cenie?

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

2017_05_01 transakcja GOLD.png
2017_05_01 transakcja SOYBEAN.png
Oto dwie transakcje zakończone już w maju.

Cały czas wszystko zgodnie z Planem i tym razem święta mnie nie pokonały:-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Zbliża się druga tura wyborów prezydenckich we Francji. 7-go maja czyli ta niedziele o ile się nie mylę. Obecnie mam dwie pracujące transakcje: USDJPY od 6 dni i DAX od 11 dni. Oba te rynki pną się do góry jak szalone, bo wszystkie sondaże pokazują miażdżącą przewagę Marcon'a nad Le Pen.
Inne rynki też mają duże ruchy, ale mój Plan spowodował, że jestem tylko w tych dwóch. Wszystko zgodnie z założeniami.

Piszę to wszystko po to, aby zapytać co Waszym zdaniem może się stać w poniedziałek, gdy nie zamknę transakcji w piątek? Jeżeli w niedzielę wygra Marcon, to w poniedziałek będę jeszcze bardziej, czy broker może coś wymyślić?
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

To co zwykle. Już zmniejszyli dźwignię a potem rozszerzą spread i wytną tym sposobem stopy.

ODPOWIEDZ