webskitrader w realu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Dzisiaj dowiedziałem się co się stało przy transakcjach, które otworzyły się luką. Otóż przedstawiciel brokera wyjaśnił mi, że w sytuacji gdy, np.: złożę zlecenie oczekujące BUY STOP a rynek otworzy się luką wzrostową (w kierunku zlecenia) to zlecenie zostanie zrealizowane zaraz po otwarciu rynku, ale nie po pierwotnej jego wartości, ale po najlepszej cenie jaka będzie dla mnie dostępna uwzględniając wartość luki.

Sytuacja jest o tyle niebezpieczna dla konta, że wartość SL pozostaje na pierwotnym poziomie zlecenia oczekującego. Zatem nasz SL, a co za tym idzie ryzyko w jednej transakcji, rośnie kilkukrotnie w zależności od luki.

Jeżeli w porę nie zauważymy sytuacji, wówczas może się okazać, że transakcja zostanie zamknięta z dużo większą stratą niż początkowo zakładał nasz Plan.

Nie przewidziałem takiej sytuacji. Na szczęście w porę się zorientowałem i pozamykałem transakcje "z ręki".
Wiedza techniczna, wiedzą techniczną, ale także trzeba być zorientowanym w tym, co się dzieje na świecie.

Może ta wiedza o zachowaniu się MT4 ustrzeże kogoś przed stratą.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

Buy stop, buy market i stop loss dla pozycji short to identyczne zlecenia. To jest podstawowa wiedza. Pozdro

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

To nie jest cecha MT4, to cecha rynku, gap jest gap, brak drugiej strony do twojej transakcji

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

jackub pisze:To nie jest cecha MT4, to cecha rynku, gap jest gap, brak drugiej strony do twojej transakcji
Tutaj się mylisz.
To jest cecha MT4. (działania FX na podobnych programach).Wynika to wprost z zasady działania tego programu.
Dokładnie z założeń działania tego programu.
Pisałem już o tym.
Brak drugiej strony jest prawdą ale to rzecz wtórna.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

dokładnie, to cecha MT4, jeśli rynek jest zamknięty to bez problemu platforma transakcyjna powinna umożliwiać stawianie i likwidowanie zleceń oczekujących ale tak nie jest. dlaczego? bo brokerzy traciliby na tym. a tak to tracą handlujący/obstawiający kurs.
Ale rynek tak naprawdę nie jest zamknięty. Jest tak mocno zdecentralizowany, że ciężko tu mówić o jego zamknięciu. A gapy są u tych co mają wtedy zamknięte platformy transakcyjne (mam na myśli tu liquid providerów i brokerów a nie użytkowników domowych komputerów). Bo skoro cena po weekendzie jest 300 pipsów wyżej to coś musiało ją tam wywindować i nie są to zlecenia, które utknęły w zamkniętych systemach transakcyjnych.

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Biję się w piersi, tego nie wiedziałem, a teraz wynika też że nie zrozumiałem do końca o czym mówi łebski...
sorry :oops:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

irmentruda pisze:dokładnie, to cecha MT4, jeśli rynek jest zamknięty to bez problemu platforma transakcyjna powinna umożliwiać stawianie i likwidowanie zleceń oczekujących ale tak nie jest. dlaczego? bo brokerzy traciliby na tym. a tak to tracą handlujący/obstawiający kurs.
Ale rynek tak naprawdę nie jest zamknięty. Jest tak mocno zdecentralizowany, że ciężko tu mówić o jego zamknięciu. A gapy są u tych co mają wtedy zamknięte platformy transakcyjne (mam na myśli tu liquid providerów i brokerów a nie użytkowników domowych komputerów). Bo skoro cena po weekendzie jest 300 pipsów wyżej to coś musiało ją tam wywindować i nie są to zlecenia, które utknęły w zamkniętych systemach transakcyjnych.
Akurat niekoniecznie. Podobna sytuacja jest na GPW gdzie luki cenowe sa rzeczą normalną. Każdego nastepnego dnia. Wynika to z koszyka zleceń. Jeśli pary zleceń kupno/sprzedaż zostaną skojarzone następuje transakcja. Uważam, że w przypadku platform forexowych otwarcie po innej cenie niż złozonej cenie nie powinno być zrealizowane. Na giełdzie jest warunek kupna "nie drożej niż" podanej ceny. Kupno taniej jest możliwe jak najbardziej drożej już nie. Powinno być podobnie w przypadku forexu.
A luka po weekendzie nie musi byc efektem transakcji zawartych w weekend. Nowy tydzień, nowe rozdanie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

W jforex istnieje możliwość ustawienia wielkości "slippage" gdzie po przekroczeniu tej wartości zlecenie nie zostanie aktywowane przez system nie wiem jak jest z tym w MT4 ale niestety jeśli SL był ustawiony na luce ( np podczas danych ) to tylko go aktywuje w tym miejscu ale zrealizuje dopiero kiedy wróci "płynność".

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

W zeszły czwartek byłem na darmowym szkoleniu w XTB. Koleżanka z grupy mastermind zaprosiła na swój wykład. Co tydzień tam występują różni spece i opowiadają o swoich doświadczeniach.
Poszedłem tam m.in dlatego, że liczyłem na kontakt z jakimś fachmanem z XTB jesli chodzi o ich MT4.
Na kartce rozrysowałem mu jedną z transakcji, które miałem i zapytałem, czy to normalne zachowanie platformy.
Przy otwarciu rynku luką powyżej BUY STOP lub poniżej SELL STOP, zlecenie oczekujące zostanie zrealizowane po najlepszej dostępnej cenie. Czyli na otwarciu luki.
Czyli bez różnicy jaki broker. Wszędzie by było to samo.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

webskitrader pisze:W zeszły czwartek byłem na darmowym szkoleniu w XTB. Koleżanka z grupy mastermind zaprosiła na swój wykład. Co tydzień tam występują różni spece i opowiadają o swoich doświadczeniach.
Poszedłem tam m.in dlatego, że liczyłem na kontakt z jakimś fachmanem z XTB jesli chodzi o ich MT4.
Na kartce rozrysowałem mu jedną z transakcji, które miałem i zapytałem, czy to normalne zachowanie platformy.
Przy otwarciu rynku luką powyżej BUY STOP lub poniżej SELL STOP, zlecenie oczekujące zostanie zrealizowane po najlepszej dostępnej cenie. Czyli na otwarciu luki.
Czyli bez różnicy jaki broker. Wszędzie by było to samo.
To nie kwestia platformy. Kto by chciał na siebie brać koszty tego skoro wszyscy mają to samo na wykresie, wszyscy mają te same luki... Ktoś sobie ustawi SL a tu luka i co? Mają pokryć strate bo ktoś tam miał SL? Właśnie dlatego jest to ostrzeżenie o ryzyku m.in.

ODPOWIEDZ