webskitrader w realu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Masz rację, dlatego zapytałem go czy posiada jakieś statystyki na ten temat. Przy systemie o win rate 20%, może okazać się straty potencjalnych zysków są mniejsze niż zyski z oszczędzonych SL-i. Może - nie musi.
Weź również pod uwagę filmik o analizie Monte Carlo i tabelce którą wcześniej umieściełm. Co się stanie kiedy dostanie pod rząd np 20-30 stratnych trejdów? Czy przy systemie na D1 okres testów 8 miesięcy jest wystarczającą bazą do statystyki?
Nie twierdzę że jego system jest zły tylko dopytuje się szczegółów dotyczących jak daleko analizowany i jak głeboko przemyślany jest. Znany jest system DIBIS od wielu, wielu lat, gdzie gośiu wykazał wieloeltnie zyski w momencie kiedy inni użytkownicy systemu walili w glebę. Np moje badanie pin bara pokazywało, że system w okresie pięcu lat przynosił zyski, zupełnie przyzwoite (kilka do kilknaście R), co nie zmienia faktu że pokazywał STRATNE lata. Krzywa kaptału po zastosowaniu SL=BE kiedy profit osiągał R, powodowałe że lata ze stratą znikły a krzywa kapitału się wygładzała.
Rok pracy i bycie w plecy to trudna próba dla traejdera...
Nie wiem czy analizuje poniesione straty, bo jeżeli poniesione stratne trejdy mają jakiś współny mianownik to może moznaby właśnie takie trejdy omijać?
MIłego weekendu... moja główna rozryka dziś i jutro to Silverstone

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

irmentruda pisze: ...Istotne jest, ze Webski ma jakies zasady i trzyma sie ich...
Dokładnie jackub odpuść, bo mu mieszasz w głowie. System jest prymitywny ale skuteczny, nawet po 20 stratnych trejdach 3 - 4 udane mu to odrobią. Chłopak jest na poziomie zerówki foreksowej, a Ty mu tu ładujesz całkami, to nie jest jego poziom. Niech gra, niech okrzepnie. Pamiętasz jak zobaczył wykresy z idealnym wejściem w dołek i zamknięciem na szczycie? omal się biedak we własnej ślinie nie utopił. Proponowanie bezstratnego konta jest nierealne na jego poziomie, technicznie nie jest to bardzo skomplikowane ale najpierw trzeba sobie to wyobrazić. Na pewno Webski ma wiele atutów jednak wyobraźnia do nich nie należy.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2017, 12:38 przez sardo nunspa, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Jackub, czy w testach z pin barami brałeś pod uwagę czy dają sygnał w zgodzie z trendem lub nie?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

meylo pisze:Jackub, czy w testach z pin barami brałeś pod uwagę czy dają sygnał w zgodzie z trendem lub nie?
Założenie było takie:
Analizuję każdego pin bara który spełnia podstawowe warunki bycia pin barem. Robił to wskaźnik (wyznaczał na wykresie pin bary a ja patrzyłem na reakcje ceny.
System oczekiwał RR=2. Nie pamiętam szczegółów to był plik excela ze screenami każdej rozgrywki ... sporo ponad 20 MB
Niestety nie mam już tych danych, podczas bojów z WIN 10 straciłem sporo rzeczy (2x formatowanie C;)... może ma je ciągle -rookie- bo kiedyś mu wysyłałem...
W sumie udowodniłem sobie że nie chcę tak grać, długie stringi stratnych zagrań... i nie wracam do tego.

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

sardo nunspa pisze:
irmentruda pisze: ...Istotne jest, ze Webski ma jakies zasady i trzyma sie ich...
Dokładnie jackub odpuść, bo mu mieszasz w głowie. /quote]

cholera, niespełnione marzenia bycia nauczycielem bierze nieświadomie górę..... już milczę... :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

jackub pisze:Nie znam twojej statystyki systemu, np w kwestii, jaki procent tradów które osiągnęły profit >R , jak ten na USD/JPY zakończyło się SL, a to mogłoby być wskazówką czy warto przesuwać na BE czy nie...
robiłem kiedyś proste badania gry podobnej do twojej, proste zasady ale z pin barem. BAdania obejmujące okres 5 lat i 18 instrumentów. Nawet nie wiesz jak znakomicie w tamtym przypadku poprawiły się w skali każdego roku wyniki systemu. Często podpierasz się wieloma regułami "tzw. złotymi regułami", do nich naleeży również reguła "preserv capital first".
MIłego weekendu
Na pewno przesunięcie SL na BEP ograniczyłoby drawdown i jest to modyfikacja Planu, nad którą myślę.
Mój Plan mówi, że modyfikacja jest możliwa raz na kwartał, zatem do końca sierpnia mam czas na testowanie pomysłów.
Jak dotąd nie mam takiej statystyki, o której piszesz. Planuję przejrzeć wszystkie zrobione transakcje i mieć taką wiedzę, bo - tak jak piszesz - to będzie dobra wskazówka.

Na pewno szybsze przesuwanie SL ułatwiłoby mi trading pod względem mentalnym. Kilkanaście transakcji stratnych pod rząd skłoni do myślenia każdego.
Na szczęście "wczepiłem się pazurami" w swój Plan i jak na razie udaje mi się nie robić głupot.
Na pewno poważnie wezmę pod uwagę tą modyfikację, a wszystkie "+" i "-" przedstawię tutaj, gdy skończę analizę.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

sardo nunspa pisze: Dokładnie jackub odpuść, bo mu mieszasz w głowie. System jest prymitywny ale skuteczny, nawet po 20 stratnych trejdach 3 - 4 udane mu to odrobią. Chłopak jest na poziomie zerówki foreksowej, a Ty mu tu ładujesz całkami, to nie jest jego poziom. Niech gra, niech okrzepnie. Pamiętasz jak zobaczył wykresy z idealnym wejściem w dołek i zamknięciem na szczycie? omal się biedak we własnej ślinie nie utopił. Proponowanie bezstratnego konta jest nierealne na jego poziomie, technicznie nie jest to bardzo skomplikowane ale najpierw trzeba sobie to wyobrazić. Na pewno Webski ma wiele atutów jednak wyobraźnia do nich nie należy.
:564:
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

2017_07_20 transakcja DAX.png
Następna udana, aczkolwiek stratna transakcja.

Muszę przyznać, że brakuje mi tej "poduszki" zysków ponad poziom kapitału początkowego.
Dużo łatwiej by mi było trzymać się Planu. Poprawia mi "humor" możliwość pracy nad analizami, które podpowiedział jackub.
:564:

Sprawdzam po kolei wszystkie miesiące począwszy od kwietnia 2016. Co prawda Plan jest prosty i precyzyjny, ale samo działanie jest żmudne, dlatego schodzi mi się. Któregoś wieczoru zacisnę zębiska i skończę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

sardo nunspa pisze:... Pamiętasz jak zobaczył wykresy z idealnym wejściem w dołek i zamknięciem na szczycie? omal się biedak we własnej ślinie nie utopił. Proponowanie bezstratnego konta jest nierealne na jego poziomie, technicznie nie jest to bardzo skomplikowane ale najpierw trzeba sobie to wyobrazić. Na pewno Webski ma wiele atutów jednak wyobraźnia do nich nie należy.
A mnie zainspirowałeś, nie zechciałbyś stracić trochę czasu na wytłumaczenie tego fenomenu bezstratnego konta? Wiem, że technicznie to nie skomplikowane ( ktoś kiedyś to już udowadniał) Mogę wysłać ksero karty pływackiej, jeśli masz obawy... Webski zamknie oczy...
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Po pierwsze : dotyczy to konta które nazywam old school, bo na lewarujących jeżeli mam + 2 pipsy to znaczy, że piramida się rozwaliła( a tak się najczęściej dzieje) transakcja nr 1 miała +25pips, a nr2 -23pips. Więc to nie jest bezstratne
Po drugie na koncie old school mam w tym roku 2 stratne transakcje, na sumę -0,2 pips.
Po trzecie: to dużo pisania, więc zważywszy na : "po drugie" i że mam pewne zasady tradingu, które to ułatwiają i że od 3 lat mi się jakoś tak smyra, a mogło by nie ( więc można by podciągnąć pod przypadek) to mi odpuścisz :p
Obrazek

ODPOWIEDZ