webskitrader w realu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

2017_06_13 transakcja AUDUSD.png
2017_06_12 transakcja NATGAZ.png
Na tą chwilę tyle. W tym momencie mam jedną transakcję na SOYBEAN. Już trzy dni cena oscyluje w jednym rejonie, ale pozwala przesuwać trailing-stop, więc ewentualny SL z każdym dniem będzie mniejszy:-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

webskitrader pisze:Transakcje czerwcowe, które jak dotąd kończą się na SL.

Jedyne co mi pozostaje to trzymać się Planu. Zawsze było ok, to teraz też będzie.
2017_06_12 transakcja DAX.png
2017_06_06 transakcja NATGAZ.png
2017_06_02 transakcja USDJPY.png
Duży udział w reakcji rynków miała Jeleń z FED. Niestety. Ale nie ma na to rady. Albo inwestować również na instrumentach nieskorelowanych z $

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Po takim czasie grania na Inside bary, mam coś w rodzaju przeczucia (intuicji), że np.: dany IB na pewno nie będzie zyskowny. Jednak z Planu wynika, że zlecenie należy złożyć więc to robię...i bam - SL po jednym dniu.

Na szczęście Plan przewiduje, że co 3 miesiące można dokonać jego modyfikacji. Mam kilka pomysłów. Skłaniam się ku wprowadzeniu kolejnego filtra, a mianowicie zlecenie tylko na IB, który:
1) jest najmniejszy z 4 ostatnich barów (obowiązuje obecnie)
2) narysował się na ważnym poziomie horyzontalnym. (price action)

Na pewno ograniczy to ilość transakcji. Jednak ja czekam na 1-2 transakcje, które zrobią mi wynik roczny i wprowadzenie kolejnego filtra może spowodować, że wytnie mi taką transakcję. A tego bym nie chciał.

Zobaczę jeszcze. Na razie status qvo i konsekwentna realizacja Planu.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Mam ciekawostkę, którą chciałbym się podzielić.
Zauważyłem po sobie, że negatywne emocje wywołały u mnie pozytywne działanie.

Wykorzystuję system podążania za trendem. Z założenia taki system ma więcej wejść stratnych niż zyskownych.

Ja to wiem, pamiętam o tym fakcie i świadomie wybrałem taki system.
A jednak gdy wczoraj zobaczyłem w statystykach ogólnych, że w tym momencie mam już 9 transakcji stratnych pod rząd :shock: :shock: :shock:

szok, przerażenie, złość, zawód, smutek, żal, litość, zwątpienie... Można by tak wymieniać... Jednym słowem M A S A K R A

Lampka mi się włączyła :?

:roll: Co tu robić? Pierwsza myśl: "zadzwonić do mentora", ale po chwili zastanowienia stwierdziłem: "ale po co... przecież doskonale wiem co mi powie".

Byłoby: "PAWEŁ, TRZYMAJ SIĘ PLANU". Jak zwykle krótko, zwięźle i na temat.

Nie pozostało mi nic innego jak tylko posłuchać tej myśli. Na szczęście Plan daje możliwość modyfikacji w określonym terminie. U mnie to jest co kwartał. Akurat na koniec czerwca. Zacząłem poszukiwać rozwiązania i mam kilka ciekawych pomysłów.

Co chciałem przez to napisać?
Negatywne emocje wywołały pozytywną reakcję jaką niewątpliwie jest działanie. Nie pod kontem dodatkowych, chaotycznych poczynań na rynku, ale analitycznego myślenia.

Fakt, że okieuznałem emocje i świadomość, że jest możliwość działania aby poprawić sytuację, natychmiast poprawiły mi humor. Świadomość, że nie jestem bezsilny w tej sytuacji napełniła mnie optymizmem i dała kopa do działania. Nawet teraz, pisząc to czuję się lepiej i jakoś podświadomie wiem, że jest dobrze.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Nie pamiętam czy już tej tabelki nie wklejałem wcześniej, ale ona jest wyjaśnieniem dlaczego wolę systemy mające jak największość skuteczność .... ale nie każdy musi lubieć to samo co ja...
pradopodobieństwo 500 trejdów.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

webskitrader pisze: Ja to wiem, pamiętam o tym fakcie i świadomie wybrałem taki system.
A jednak gdy wczoraj zobaczyłem w statystykach ogólnych, że w tym momencie mam już 9 transakcji stratnych pod rząd :shock: :shock: :shock:



Byłoby: "PAWEŁ, TRZYMAJ SIĘ PLANU". Jak zwykle krótko, zwięźle i na temat.
Ale przy takiej liczbie stratnych to już zapala się czerwona lampka i rodzi sie nieufność do systemu. Czy aby na pewno jest zyskowny. Bo czasami założenia mogą jedynie pozostać założeniami a życie sobie

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Po chwilowych (na szczęście szybko rozwiązanych) problemach osobistych przyszedł czas na podsumowanie czerwca.
Podsumowanie czerwca 2017.png
Podsumowanie czerwca 2017 z arkusza.jpg
Niestety wyniki mówią same za siebie. Plan w tym miesiącu solidnie przetestował moją wytrwałość.
Na szczęście w dalszym ciągu trzymam się założeń i staram się podchodzić do tego na chłodno.
Choć skłamałbym, gdybym napisał, że głupoty nie przychodzą mi do głowy. Na szczęście nie robię ich na rynku.

W tym momencie jedyne co mi pozostaje to dalej wierzyć w Plan. Na tą chwilę na rynku są trzy transakcje z których na dwóch trailing-stop jest już daleko poza BEP.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Na CORN i S&P500 zakończyły się złożone przeze mnie zlecenia.
2017_07_06 transakcja S&P500.png
2017_07_06 transakcja CORN.png
Nareszcie coś zyskownego się przytrafiło.
Na rynku obecnie działają dwa zlecenia, z których na jednym na pewno zarobię.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: meylo »

webskitrader pisze:...
Na rynku obecnie działają dwa zlecenia, z których na jednym na pewno zarobię.
Gdybym dostawał dolara za każdym razem gdy byłem na rynku pewien czegoś na 100%...
;)
wyluzuj
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

JA , jak zwykle sieję niepewność.... proponuję ci obejrzeć ten krótki filmik o zasadach analizy Monte Carlo w tradingu..... wnioski pozostawiam tobie
https://www.youtube.com/watch?v=MFDRBxkIRKU
miłego oglądania...

ODPOWIEDZ