Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 26 cze 2017, 00:25     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

webskitrader w realu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość

webskitrader

Gaduła

Gaduła

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post15 cze 2017, 10:49

2017_06_13 transakcja AUDUSD.png

2017_06_12 transakcja NATGAZ.png

Na tą chwilę tyle. W tym momencie mam jedną transakcję na SOYBEAN. Już trzy dni cena oscyluje w jednym rejonie, ale pozwala przesuwać trailing-stop, więc ewentualny SL z każdym dniem będzie mniejszy:-)
Zaloguj się (lub zarejestruj), aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Cblondyn

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post15 cze 2017, 11:17

webskitrader pisze:Transakcje czerwcowe, które jak dotąd kończą się na SL.

Jedyne co mi pozostaje to trzymać się Planu. Zawsze było ok, to teraz też będzie.

2017_06_12 transakcja DAX.png

2017_06_06 transakcja NATGAZ.png

2017_06_02 transakcja USDJPY.png

Duży udział w reakcji rynków miała Jeleń z FED. Niestety. Ale nie ma na to rady. Albo inwestować również na instrumentach nieskorelowanych z $

webskitrader

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post16 cze 2017, 13:30

Po takim czasie grania na Inside bary, mam coś w rodzaju przeczucia (intuicji), że np.: dany IB na pewno nie będzie zyskowny. Jednak z Planu wynika, że zlecenie należy złożyć więc to robię...i bam - SL po jednym dniu.

Na szczęście Plan przewiduje, że co 3 miesiące można dokonać jego modyfikacji. Mam kilka pomysłów. Skłaniam się ku wprowadzeniu kolejnego filtra, a mianowicie zlecenie tylko na IB, który:
1) jest najmniejszy z 4 ostatnich barów (obowiązuje obecnie)
2) narysował się na ważnym poziomie horyzontalnym. (price action)

Na pewno ograniczy to ilość transakcji. Jednak ja czekam na 1-2 transakcje, które zrobią mi wynik roczny i wprowadzenie kolejnego filtra może spowodować, że wytnie mi taką transakcję. A tego bym nie chciał.

Zobaczę jeszcze. Na razie status qvo i konsekwentna realizacja Planu.

webskitrader

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post16 cze 2017, 15:03

Mam ciekawostkę, którą chciałbym się podzielić.
Zauważyłem po sobie, że negatywne emocje wywołały u mnie pozytywne działanie.

Wykorzystuję system podążania za trendem. Z założenia taki system ma więcej wejść stratnych niż zyskownych.

Ja to wiem, pamiętam o tym fakcie i świadomie wybrałem taki system.
A jednak gdy wczoraj zobaczyłem w statystykach ogólnych, że w tym momencie mam już 9 transakcji stratnych pod rząd :shock: :shock: :shock:

szok, przerażenie, złość, zawód, smutek, żal, litość, zwątpienie... Można by tak wymieniać... Jednym słowem M A S A K R A

Lampka mi się włączyła :?

:roll: Co tu robić? Pierwsza myśl: "zadzwonić do mentora", ale po chwili zastanowienia stwierdziłem: "ale po co... przecież doskonale wiem co mi powie".

Byłoby: "PAWEŁ, TRZYMAJ SIĘ PLANU". Jak zwykle krótko, zwięźle i na temat.

Nie pozostało mi nic innego jak tylko posłuchać tej myśli. Na szczęście Plan daje możliwość modyfikacji w określonym terminie. U mnie to jest co kwartał. Akurat na koniec czerwca. Zacząłem poszukiwać rozwiązania i mam kilka ciekawych pomysłów.

Co chciałem przez to napisać?
Negatywne emocje wywołały pozytywną reakcję jaką niewątpliwie jest działanie. Nie pod kontem dodatkowych, chaotycznych poczynań na rynku, ale analitycznego myślenia.

Fakt, że okieuznałem emocje i świadomość, że jest możliwość działania aby poprawić sytuację, natychmiast poprawiły mi humor. Świadomość, że nie jestem bezsilny w tej sytuacji napełniła mnie optymizmem i dała kopa do działania. Nawet teraz, pisząc to czuję się lepiej i jakoś podświadomie wiem, że jest dobrze.
Awatar użytkownika

jackub

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post16 cze 2017, 15:41

Nie pamiętam czy już tej tabelki nie wklejałem wcześniej, ale ona jest wyjaśnieniem dlaczego wolę systemy mające jak największość skuteczność .... ale nie każdy musi lubieć to samo co ja...
pradopodobieństwo 500 trejdów.png
Zaloguj się (lub zarejestruj), aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Learn to be wrong, fast.

Cblondyn

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post17 cze 2017, 11:43

webskitrader pisze:Ja to wiem, pamiętam o tym fakcie i świadomie wybrałem taki system.
A jednak gdy wczoraj zobaczyłem w statystykach ogólnych, że w tym momencie mam już 9 transakcji stratnych pod rząd :shock: :shock: :shock:

Byłoby: "PAWEŁ, TRZYMAJ SIĘ PLANU". Jak zwykle krótko, zwięźle i na temat.

Ale przy takiej liczbie stratnych to już zapala się czerwona lampka i rodzi sie nieufność do systemu. Czy aby na pewno jest zyskowny. Bo czasami założenia mogą jedynie pozostać założeniami a życie sobie
Poprzednia

Wróć do Forex Journal