webskitrader w realu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Powyższe zlecenie zostało anulowane ze względu że rynek go nie zrealizował.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Niestety bubla przywaliłem już na samym początku realizacji planu.

Poniżej screen z inside bar'em, na którego nie złożyłem zlecenia.
Powodem było moje gapiostwo, ze wzgledu na święta. Źle spojrzałem na tabele dni obrotu na stronie brokera
i byłem przekonany, że dzisiaj nie ma handlu.

A jednak był i należało złożyć zlecenie najpóźniej dziś chwilę po północy:
Ominięte zlecenie.png
Zatem mam pierwszą transakcję niezgodną z Planem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Napisz dwa słowa do admina...

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6652
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

webskitrader pisze:
Zatem mam pierwszą transakcję niezgodną z Planem.
Co innego transakcja niezgodna z planem a co innego zlecenia nie złożyć. Okazji nie zabraknie bez obaw. Nie traktowałbym tego jako wielki błąd

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Cblondyn pisze:Co innego transakcja niezgodna z planem a co innego zlecenia nie złożyć. Okazji nie zabraknie bez obaw. Nie traktowałbym tego jako wielki błąd

Z pewnego punktu widzenia masz rację. Jednakże mój Plan wyraźnie nakazuje składać zlecenia w takiej sytuacji.
Zatem de facto takie działanie, a raczej zaniechanie działania jest niezgodne z Planem. Tak też ujmę to w statystykach.
Co prawda mój mentor mawiał, że należy dać sobie prawo do popełniania błędów i nie być dla siebie zbyt surowym.

Ale moja strategia to metoda podążania za trendem.

Czekam na tą jedną, dwie transakcje, które zrobią mi wynik całego roku. Reszta transakcji jakie będą to "anomalie" utrzymujące konto na podobnym poziomie. Nie trzeba tłumaczyć co będzie gdy akurat taka transakcja zaistnieje gdy nie złoże zlecenia...?

Z psychologicznego punktu widzenia taka strategia to masakra, bo kto chciałby czekać czasem kilka miesięcy na jakieś konkretne zyski. Niestety tak to działa.

Ma to oczywiście swoje plusy. Bez problemu można pracować na etacie i tradować jednocześnie, bo na rynku spędza się średnio 2 minuty dziennie. Gdy wyrobiłem w sobie ...ja to nazywam LAIT NA SYTUACJĘ... obawa i niepewność o to co się stanie, przerodziło się w ciekawość. Teraz po prostu czekam i obserwuję sytuację. POLECAM WSZYSTKIM. TO BARDZO UŁATWIA.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Weszły dwa zlecenia złożone wcześniej zgodnie z Planem. DAX i GOLD;

Na obu rynkach panuje trend wzrostowy (według mojej metody jego określania). Jak wiadomo, najważniejsze to stosować do jednej strategii inwestycyjnej jedną i tą samą metodę określania trendu.

Poniżej zdjęcia z sytuacji:
Dax 21-IV-2017 na forum.png
Gold 21-IV-2017 na forum.png
Dodatkowo na AUDUSD i USDJPY także są sygnały do złożenia zlecenia.
Jednak muszę poczekać, aż będzie trochę bliżej zakończenia dzisiejszej sesji, czyli 22:00
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

W jednym z wątków, któryś z forumowiczów napisał, że:

"...POPULARNE METODY NIE DZIAŁAJĄ."

A czy nie jest tak, że te popularne sposoby gry są tak na prawdę popularne, bo wszyscy o nich wiedzą?
A tak na prawdę nie wiele osób stosuje? :

- bo brak konsekwencji, dyscypliny i samokontroli,
- bo metoda nie daje zarabiać od razu, tylko trzeba poczekać, a ludziom brakuje wytrwałości i cierpliwości,
- (w końcu przez stereotyp), bo tego przecież każdy używa, a skoro większość nie zarabia to na pewno metoda nie działa.

Jestem bardzo ciekawy co sądzicie na ten temat.
Zgadzacie się ze mną czy może macie inne spojrzenie na sytuację?
Będzie mi miło jeśli podejmiecie wątek.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

webski, czemu usdcada nie trejdowales? mnie udalo sie troche pipsow zebrac ale akurat tez tego inside bara nie wypatrzylem, wchodzilem na innej podstawie w longa.
z tego co widze po Twoich screenach to dajesz tylko jedno zlecenie oczekujace w kierunku sobie okreslonego trendu i poziom zlecenia jest nad/pod swieca wewnetrzna?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

irmentruda pisze:webski, czemu usdcada nie trejdowales? mnie udalo sie troche pipsow zebrac ale akurat tez tego inside bara nie wypatrzylem, wchodzilem na innej podstawie w longa.
Mam swój zbiór rynków, które zostały sprawdzone na danych historycznych pod kątem działania mojej strategii. Trzymam się tylko ich, bo nie chcę szukać wejść na siłę.
Moim celem jest wynik roczny. Na pewno jest wiele takich miejsc w których można by wygrać. Niestety jeszcze więcej jest tych, gdzie mogę stracić i tego właśnie chcę unikać. Dlatego tylko wybrane przeze mnie rynki, bez interesowania się co się dzieje na innych.

Stratne transakcje to część tego biznesu i zawsze będą się zdarzać. W mojej metodzie mam trafić jeden zysk na 3 straty i jestem na to przygotowany. Ale są to straty pod kontrolą i tylko na takie mogę sobie pozwolić.
irmentruda pisze:z tego co widze po Twoich screenach to dajesz tylko jedno zlecenie oczekujące w kierunku sobie okreslonego trendu i poziom zlecenia jest nad/pod swieca wewnetrzna?
Dokładnie tak. Na inside bara. SL zawsze po jego drugiej stronie. Przetestowana technika przez kilka miesięcy wstecz, z którą najlepiej się czuję. Dlatego trzymam się jej.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

podziwiam spokoj i konsekwencje. jak to przeklada sie na Balance?

ODPOWIEDZ