Walczyc ze swoja psycha?

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Marcifx
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:40

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: Marcifx »

No i co? Czas ustrzelić jakaś serię TP bo robi się o tak o

spontfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 778
Rejestracja: 05 wrz 2012, 14:55

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: spontfx »

Marcifx pisze:No i co? Czas ustrzelić jakaś serię TP bo robi się o tak o
Witam
Jutro start od 30 euro
I do konca marca nie wpalacam ani centa
Strategie mam opisana w swoim kajecie.
Zreszta bedzie mozna wszystko podgladac i podsumowac na koniec marca o ile sie wczesniej nie wyzeruje
Takze jeszcze niedziela jutro od gidz.10 stratujemy
Trzymajta sie

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Miałeś nie dopłacać ale jednak były 2 wpłaty dodatkowe dziś. Coś się zacięło. To jest z jednej strony fajne bo jesteś w transie grania i nie masz czasu na pierdoły ale z drugiej strony chyba łatwo popaść w overtrading i odgrywanie się. To są te problemy o których pisałeś na początku? Zauważyłem że grasz tylko w jedną stronę, to jest twoja metoda żeby nie obracać niepotrzebnie pozycji? Analiza obstawienie kierunku na dzień i albo się sprawdza albo nie?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Cześć spontfx. Możesz napisać coś więcej o tym jak wygląda rozliczenie rachunku na PIT w innej walucie? Jeśli masz konto w euro to działa to w ten sposób że dźwignie jeśli masz max 1:100 to grasz jakby większą dźwignią ze względu na różnice kursu walut, bo nie grasz PLN, tylko EUR, zgadza się? Więc przy dźwigni 1:500 w pepperstone to masz 4x większą dźwignie niż gdybyś miał to samo tylko na rachunku PLN. Ale pytanie jak potem rozliczasz transakcje kiedy wypełniasz PIT bo musisz chyba przeliczać kurs z EUR na PLN? Jak to wygląda w praktyce u CIebie? Nie wiem czy dobrze to rozumiem...

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Co ma tu dźwignia do rzeczy? :shock: Spytaj pań w Urzędzie Skarbowym czy wiedzą co to jest...

Przeliczasz kurs na PLN wg średniego kursu NBP za dzień poprzedni dzień roboczy.

Czyli jeśli w 02.03.2017 miałeś 1000 euro zysku i 700 euro straty, to patrzysz jaki był kurs średni NBP w dniu 01.03.2017, mnożysz przez te wartości i voila. Pierwsze idzie do przychodów, drugie zaś do kosztów.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Patryś pisze:Czyli jeśli w 02.03.2017 miałeś 1000 euro zysku i 700 euro straty, to patrzysz jaki był kurs średni NBP w dniu 01.03.2017, mnożysz przez te wartości i voila. Pierwsze idzie do przychodów, drugie zaś do kosztów.
Ok, jeśli tak to wygląda i nie trzeba przeliczać każdej pozycji tylko sam zysk i strate dzienną to miałoby to sens dla mnie założyć sobie konto w innej walucie. Troche ostatnio nie jestem w formie, jakieś głupie pytania zadaje od kilku dni... więc z tą dźwignią to pomieszałem tutaj, bo niby jak przecież kiedy przelewasz 100 PLN to i tak przeliczą potem na euro i nie będzie 100 EUR na koncie tylko 25 :lol:

Jakbyś mógł spontfx to weź jeszcze to potwierdź, odpowiedz na moje pytanie.

rekinb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2014, 18:08

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: rekinb »

spontfx

Ogólnie od momentu kiedy założyłeś pierwsze konto na forexie - do dziś jesteś na plus czy minus ?

spontfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 778
Rejestracja: 05 wrz 2012, 14:55

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: spontfx »

rekinb pisze:spontfx

Ogólnie od momentu kiedy założyłeś pierwsze konto na forexie - do dziś jesteś na plus czy minus ?
Na plus.
Ale 7 lat mi to zajelo
9 lat na FX jestem

spontfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 778
Rejestracja: 05 wrz 2012, 14:55

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: spontfx »

-rookie- pisze:
Patryś pisze:Czyli jeśli w 02.03.2017 miałeś 1000 euro zysku i 700 euro straty, to patrzysz jaki był kurs średni NBP w dniu 01.03.2017, mnożysz przez te wartości i voila. Pierwsze idzie do przychodów, drugie zaś do kosztów.
Ok, jeśli tak to wygląda i nie trzeba przeliczać każdej pozycji tylko sam zysk i strate dzienną to miałoby to sens dla mnie założyć sobie konto w innej walucie. Troche ostatnio nie jestem w formie, jakieś głupie pytania zadaje od kilku dni... więc z tą dźwignią to pomieszałem tutaj, bo niby jak przecież kiedy przelewasz 100 PLN to i tak przeliczą potem na euro i nie będzie 100 EUR na koncie tylko 25 :lol:

Jakbyś mógł spontfx to weź jeszcze to potwierdź, odpowiedz na moje pytanie.
Nie rozliczalem sie jeszcze z eur.Dopiero w przyszlym roku

spontfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 778
Rejestracja: 05 wrz 2012, 14:55

Re: Walczyc ze swoja psycha?

Nieprzeczytany post autor: spontfx »

Plan na ten tydzien
30 eur. dziennie co da wynik 150 eur. Za 5 dni.
I tego bede sie trzymal.
Tymczasem milego weekendu.

ODPOWIEDZ