VSA indicator journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 691
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

As28, mam problem z pojęciem akumulacji i dystrybucji, zapewne dla wielu będzie to banał, ale mnie trzyma już parę dni :( . Odnieśmy to do volumenu tickowego ( pisałeś na początku, że nie korzystasz z sygnałów, jak proponował Jarek). Volumen pokazuje ticki ( sumuje buy, sell) więc jest to wskaźnik niejako post factum, miało miejsce zdarzenie/a i zostało to "zaksięgowane" na wskaźniku. Co zatem oznacza akumulacja i dystrybucja?, przecież to jest czynność przed sprzedażowa lub przed zakupowa i skąd wiadomo, że będzie taka czy inna wartość?, tutaj nikt nie składa zamówień tylko od razu kupuje lub sprzedaje. Podobnie podaż i popyt, to są tylko propozycje-oferty sprzedających i kupujących
( zdarzenia jedynie poprzedzające zakup lub sprzedaż ) jak to mierzyć? , na volumenie widzimy skutek - buy + sell.
Już Jarek zwrócił mi uwagę, że za dużo teoretyzuję, no ale tak już mam, ze jak nie ugryzę to nie poznam. Nie znam niestety MQL4 :( .
Dziękuję i pozdrawiam.

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

Fx_boy pisze:As28, mam problem z pojęciem akumulacji i dystrybucji,
Akumulacja/dystrybucja w mojej opini to okres gdy cena buja się w pewnym zakresie przez dłuższy czas (trend boczny), gdzie poszczególni zainteresowani gracze kumulują volumen, po to, żeby przystąpić od ataku na inny poziom ceny. Na rysunku wygląda to mniej więcej tak:

http://images67.fotosik.pl/465/a9526317d398c36c.jpg

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 691
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

drendriu pisze: Akumulacja/dystrybucja w mojej opini to okres gdy cena buja się w pewnym zakresie przez dłuższy czas (trend boczny), gdzie poszczególni zainteresowani gracze kumulują volumen,
No właśnie kumulacja to niejako magazynowanie a dystrybucja koreluje ze sprzedażą. Z innej beczki - ktoś wystawia akcje do sprzedaży, ktoś inny (broker) kumuluje po to, aby następnie sprzedać - jak się znajdzie nabywca ( sprzedaż poprzedzona dystrybucją) i tutaj wszystko "kaman". Na foreksie nie mogę dostrzec procesu akumulacji i dystrybucji ponieważ tutaj jest sprzedaż-kupno bezpośrednio ( niejako on line ).
Drendiu podczas tego "bujania" stale ktoś kupuje i sprzedaje pomimo, że jest konsola, trend boczny czy jakoś tak, - gdzie tu jest akumulacja czy dystrybucja?

Jestem świadomy, że gdzieś popełniam błąd w myśleniu, konia z rzędem temu, kto miałby ochotę wytłumaczyć to niekumatemu :( .
Dziękuję i pozdrawiam.

mac
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 02 lip 2014, 17:49

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: mac »

ja czegos nie kumam naprawde, kurwa , czemu do takich spraw chcecie urzywac mt4 , ktory dziala na zasadzie czasu , ludzie przeciesz to sie mija z celem , uzyjcie wykresow tickowych ktore cos wam pokaza,

cytat -"podczas tego "bujania" stale ktoś kupuje i sprzedaje pomimo, że jest konsola, trend boczny czy jakoś tak, - gdzie tu jest akumulacja czy dystrybucja?"

ja rowniez troszke sie w tym gubie ale niestety jest to tylko rynek wymiany waluty, cena nie buja tylko aktualnie na tym poziomie jest/nastepuje wymiana walut nic wiecej , cena gdy nastepuje obopulna wymiana na ustalonym poziomie nie powoduje jej zmiany, natomiast brak kupujacych/sprzedajacy powoduje ( jak rownierz ich nadmiar (mysle tylko i wylacznnie o spekulacjach) ) zmiany ,
"IT'S NOT WHAT YOU TRADE, IT'S HOW YOU TRADE IT! " - TheRumpledOne

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

Cześć wam,
Szczerzę to błądzicie jeszcze we mgle :P
bvsa.jpg
W większości przypadków największe zakupy dzieją się jeszcze przed zobaczeniem konsoli. potem jest to już tylko proces testowania, ewentualnie wyrzucenia tłumu i wykonania ruchu.
Fajnie że macie jakiś wskaźnik, lecz te sygnały same w sobie są mało warte, trzeba rozumieć cały proces tworzenia się kampanii, i te 3 podstawowe prawa:
1. prawo popytu i podaży.
2. nakładu i rezultatu
3. przyczyny i skutku.

Fx_boy,
ticki czyli zmiana ceny, cena się zmieni ticki się nabijają. Jest to aktywność, moim zdaniem ma to wartość ale tylko jako całość, do analizy pojedynczych syngałów może być mylne.
Te ticki są bardzo skorelowane z wolumenem rzeczywistym na kontaktach walutowych. Na realnym wolumenie też zobaczysz że coś się już wydarzyło, przecież nikt nie zna przyszłości więc nie rozumiem czego ty oczekujesz. Dobra wiadomość jest dla Ciebie taka że nie da się ukryć dużych zakupów. Widzisz że odbyła się akumulacja to możesz się próbować dołączać, na odpowiednim etapie kampanii.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 691
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Emeryt92 pisze: Szczerzę to błądzicie jeszcze we mgle :P
Dziękuję bardzo za wyrozumiałość, po tym co wskazujesz na screenie to ciśnie się na usta: nie mgła tylko szara d^^^a :(
( jesli o mnie chodzi ) a już wydawało mi się, że w czarnym tunelu widzę dziób gąski ..., masakra z tym VSA.
Ale im bardziej to tajemnicze, tym większa wiara we mnie, że to właściwa droga. Jeżeli cena rośnie ale przy malejącym volumenie to uważasz, że nie da się zasadzić na wkrótce pojawiający się szczyt i vice versa jeśli chodzi o ruch południowy.
Emeryt92 pisze: Te ticki są bardzo skorelowane z wolumenem rzeczywistym na kontaktach walutowych
A jednak..., w innym temacie na forum polemizowaliśmy ostatnio i kolega Dadas stoi na stanowisku , że tickowy wystarczy
bo gramy na forexie, gdzie są ticki a nie na kontraktach.

Czego oczekuje? - na pewno nie ryby, jakby ktoś miał wędkę na zbyciu w miarę nie za drogo :wink: , to jestem zainteresowany. Blokuje mnie niestety brak języka, a translator wiadomo :wink:
Emeryt92 pisze: Dobra wiadomość jest dla Ciebie taka że nie da się ukryć dużych zakupów.
Tak, ale to jest dopiero połowa tego co mnie interesuje - hehehe .

ps. Łatwiej mi się pisze "Emeryt", ale nie wiem czy gafy nie strzelam, bo 92 to chyba nie rok urodzenia?,
z drugiej strony zapewne też nie wiek :wink:
Dziękuję i pozdrawiam.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

drendriu pisze:
Fx_boy pisze:As28, mam problem z pojęciem akumulacji i dystrybucji,
Akumulacja/dystrybucja w mojej opini to okres gdy cena buja się w pewnym zakresie przez dłuższy czas (trend boczny), gdzie poszczególni zainteresowani gracze kumulują volumen, po to, żeby przystąpić od ataku na inny poziom ceny. Na rysunku wygląda to mniej więcej tak:
Ja to widze tak, że w kumulacji/dystrybucji następuje wzmożony handel, tj. wymiana jednego pieniadza na inny (towaru na pieniadz i viceversa). W momencie, gdy w przypadku kumulacji zaczyna brakować sprzedających (a jest cały czas kupujący lub wiecej kupujacych z zasobem kasy) zgodnie z orderbookiem rośnie cena (bo jest realizowana kolejna najniższa cena sprzedaży). Jeśli podaż wyczerpie się dochodzi do wybicia ceny z pewnego zakresu (konsoli). Jeśli ten co załadował się stwierdzi, że jest drogo, to zaczyna realizować zyski czyli dystrybuować swój towar (walutę). Tyle teoria wg mnie.
Do praktyki potrzebny byłby dostęp do orderbooka.
ps. w przypadku takiej Warsaw Banana Stock Exchange mamy dostep (za opłatą oczywiście) do książki zleceń, tj. dokładnie do zestawienia kilku aktualnych najlepszych ofert (tzn. rozumiem, że najbliższych sobie) zleceń kupna i sprzedaży.
ps2. jesli jestem w błędzie niech mnie ktoś poprawi.

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 691
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Czy mógłby ktoś ustosunkować się do wartości volumenów jak na załączonych fotkach. Edek godz.9-ta dzisiaj- interwał 1H.
Infinity - kontrakt na E/U ( V-28383), delta - CME, no i zwykły tickowy.
Aż taka różnica?.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

A czy przypadkiem ci brokerzy nie mają różnych czasów serwerów?

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 691
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

No pewnie :( - Infinity na bank !!!, szlag mnie zaraz trafi, siedzę od 9-tej przy kompie i już chyba straciłem kontakt z rzeczywistością. Dzięki DS.
Dziękuję i pozdrawiam.

Zablokowany