VSA indicator journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

...

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 689
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

AS 28, Co oznaczają bombki z lontem -Good Volume Gold ?, bo nie da się ich jakoś usystematyzować.
Dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: as28 »

Fx_boy pisze:AS 28, Co oznaczają bombki z lontem -Good Volume Gold ?, bo nie da się ich jakoś usystematyzować.
bombki to potencjalne zatrzymanie ruchu, zielone spadkowego, czerwone wzrostowego,

całą terminologię masz w książce którą podałem na początku

szukaj sos 91
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 689
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

as28 pisze: bombki to potencjalne zatrzymanie ruchu, zielone spadkowego, czerwone wzrostowego,

całą terminologię masz w książce którą podałem na początku

szukaj sos 91
Przestrzeliłem, mam akurat Good Volume Plus i tam bombki są tylko czarne :( , chodzi o "Trading in the Shadow of the Smart Money”?, - tam nie ma tego.
Co znaczy sos 91?
Dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: as28 »

Fx_boy pisze:
as28 pisze: bombki to potencjalne zatrzymanie ruchu, zielone spadkowego, czerwone wzrostowego,

całą terminologię masz w książce którą podałem na początku

szukaj sos 91
Przestrzeliłem, mam akurat Good Volume Plus i tam bombki są tylko czarne :( , chodzi o "Trading in the Shadow of the Smart Money”?, - tam nie ma tego.
Co znaczy sos 91?
aha chodziło ci o wskaźnik Good Volume Plus - tam bombki oznaczają wykrycie niestandardowego wolumenu, np. nagle ktoś atakuje szczyt rzuca dużą ilość na kupno, nie osiąga wzrostu ceny, ewentualnie bombki zobaczysz gdy pojawią się duże wolumeny 2 razy powyżej średniej
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: as28 »

sos 91 -
znajdź w necie książkę
TradeGuider VSA Trade Set Up Sequences A Companion Guide to “Trading in the Shadow of the Smart Money,
ale skoro chodzi ci o wskaźnik Good Volume Plus to tego akurat nie dotyczy (dotyczy to bombki dla VSA indicator :) )
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 689
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Mam tę książkę z neta od wczoraj, przeszukuję.....i tak sobie skumałem powoli, ze miałeś na myśli bombki z VSA.
Doszedłem też do tego, ze bombki w GVP pełnią podobną funkcję jak w VSA :) , sos 91- ????
Dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: as28 »

Jeżeli chodzi o dobry przykładowy układ niezwykle skuteczny
https://www.mql5.com/en/charts/2787870/ ... markets-as
zaznaczony w żółtym kółku,
świeca zatrzymująca na dużym wolumenie i następna mająca wyższe zamknięcie i minimum,
na świecy tej pojawia się no 1) result from effort down (brak rezultatu z próby sprowadzenia cen poniżej - zielona uśmiechnięta buźka),
2) potential stopping volume (potencjalne zatrzymanie spadku - zielona ukośna strzałka w górę z kreską)
3) potential stopping volume (potencjalne zatrzymanie spadku - zielony znak bombki)
Dodatkowo mamy sygnał strength coming in (nadchodzący popyt - jasno-zielona ukośna strzałka) - który oznacza zainteresowanie kupujących w prowadzeniu kursu do góry.
Taki układ pojawiający się ze znacznym wolumenem, po spadku ma dużą skuteczność, SL należy stawiać poniżej pierwszej świecy.
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: as28 »

Fx_boy pisze:Mam tę książkę z neta od wczoraj, przeszukuję.....i tak sobie skumałem powoli, ze miałeś na myśli bombki z VSA.
Doszedłem też do tego, ze bombki w GVP pełnią podobną funkcję jak w VSA :) , sos 91- ????
no nie koniecznie, bombki w GVP wynikają z tego że trudno wykryć jest wolumen ukryty, ktoś rzuca duże zlecenie, widzi że nic nie wskórał, następnie przestaje dalej kłaść zlecenia, w takiej sytuacji normalny pomiar wolumenu tego nie wykaże bo średnio wyjdzie w standardzie,
zauważ ktoś rzuca 200 kontraktów w 1 s, a średnia dla 1 minuty wynosi 400. Stało się coś nie standardowego?
Jeżeli cena po tym czasie zacznie się cofać, a wolumeny nie pojawią się, masz informację, że ktoś odpuścił,
niestety jest trochę trudności z zaimplementowaniem tego w kodzie bo jak może wiesz w MQL4 program wykonuje działanie co tick czyli jak zmieni się cena.
Bombki na GVP są na razie w formie testów.
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

as28 pisze:Jeżeli chodzi o dobry przykładowy układ niezwykle skuteczny
https://www.mql5.com/en/charts/2787870/ ... markets-as
Czyli bombka połączona z orderkiem :).

Zablokowany