Vipro Markets - STP/ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
16
59%
Poza paroma minusami są ok
4
15%
Przeciętny
1
4%
Mają wiele wad
1
4%
Stanowczo odradzam:
5
19%
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

warmia moim skromnym zdaniem bardzo nerwowo do tego podszedłeś , mam wrażenie że to wyglądało no jednorazowy kontakt po którym nie próbowałeś dalej wyjaśniać sprawy i wyprowadzić z błędu swoimi argumentami pracownika który podjął błędną decyzje , tylko od razu postanowiłeś atakować brokera podejrzewając że celowo spowodował Twoją stratę . Pomyśl sam logicznie piszesz o małym volumenie i myślisz że ryzykowali by swoją opinie ? boja szczerze wątpię . Nie siedzę tak długo jak Ty na rynkach ale jestem prawie pewny że brokerów przerobiłem więcej od Ciebie w poszukiwaniu "Ideału" i na liście moich podkreślam moich ideałów Vipro jest w czołówce ;-) pomimo sytuacji którą opisałeś , bo niestety ani Ty ani Ja ani sam broker w niektórych sytuacjach nie ma żadnego wpływu na podobne sytuacje .
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

Awatar użytkownika
wojtasek
Gaduła
Gaduła
Posty: 203
Rejestracja: 13 mar 2007, 21:25

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: wojtasek »

Jaki jest minimalny wolumen transakcji i minimalne depo dla DAXa, złota i ropy?
Bork, bork, bork! Swedish Chef

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

WTI 1.0 (kontrakt, nie lot), 0,50 EUR. 1 pips = 0,01 USD
XAU/USD 0.01 lota, 2,23 EUR. 1 pips = 0,01 USD
DAX 1.0 (kontrakt, nie lot), 1% wartości, czyli przy kursie 11880 będzie to 118,8 EUR

-- czw 26-01-2017, 15:06 --

Vipro Markets wprowadza w weekend nową Strefę Klienta. Będzie wymagany reset hasła dostępowego. Poszedł właśnie mailing, a na końcu istotne informacje:
Nowa wersja Strefy Klienta dostarcza innowacyjne funkcje i możliwości na wyciągnięcie ręki, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki szyfrowaniu.

Nowa Strefa Klienta zostanie udostępniona w sobotę, 28 stycznia. Ze względu na proces aktualizacji, 28 stycznia, pomiędzy godziną 9:00 a 21:00, Strefa Klienta może być niedostępna.

Wpłaty kartami nie będą dostępne od piątku 12:00 do soboty 21:00Jeśli jesteś już naszym Klientem, będziesz musiał zresetować hasło do swojej nowej Strefy Klienta.

Poniższy link pozwalający na reset hasła stanie się aktywny w sobotę, 28 stycznia o godzinie 21:00.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
wojtasek
Gaduła
Gaduła
Posty: 203
Rejestracja: 13 mar 2007, 21:25

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: wojtasek »

Dziękuję. A jak sprawują się Stop Lossy przy szybszych i większych ruchach
na tych instrumentach? Mogą być spore przesunięcia?
Bork, bork, bork! Swedish Chef

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

wojtasek pisze:Dziękuję. A jak sprawują się Stop Lossy przy szybszych i większych ruchach
na tych instrumentach? Mogą być spore przesunięcia?
"Spore" to bardzo względna miara :). Na pewno mogą wystąpić i występują, jak u każdego brokera STP. To, jak duże zależy od instrumentu, luki cenowej oraz umiejscowienia poziomu zlecenia. Aby wiarygodnie to ocenić trzeba by zrobić większe zestawienie z historii. Ja mogę tylko dodać, że poślizgi zdarzają sie zarówno negatywne, jak i pozytywne (na TP z korzyścią dla tradera).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Pierz Andrzej pisze:warmia moim skromnym zdaniem bardzo nerwowo do tego podszedłeś , mam wrażenie że to wyglądało no jednorazowy kontakt po którym nie próbowałeś dalej wyjaśniać sprawy i wyprowadzić z błędu swoimi argumentami pracownika który podjął błędną decyzje , tylko od razu postanowiłeś atakować brokera podejrzewając że celowo spowodował Twoją stratę . Pomyśl sam logicznie piszesz o małym volumenie i myślisz że ryzykowali by swoją opinie ? boja szczerze wątpię . Nie siedzę tak długo jak Ty na rynkach ale jestem prawie pewny że brokerów przerobiłem więcej od Ciebie w poszukiwaniu "Ideału" i na liście moich podkreślam moich ideałów Vipro jest w czołówce ;-) pomimo sytuacji którą opisałeś , bo niestety ani Ty ani Ja ani sam broker w niektórych sytuacjach nie ma żadnego wpływu na podobne sytuacje .
Cóż za dyplomatyczne podejście. Ja to ujmę trochę inaczej. warmia odwala leszczynę, a potem troluje broka, z powodu, jak to ujął "kwoty śmieciowej". Racja jest ewidentnie po stronie broka. Otwieranie pozycji w piątek, na 3 godziny przed zamknięciem w daytradingu i jeszcze na takiej parze, to już jest lamizm. Przy zamknięciu szarpie ceną spread się rozszerza wywala sl, ale na wykresie tego nie widać więc warmia bije pianę. Broker ma rację,ale mu ulega, bo mu zależy na reputacji.
I żeby nie było: nie mam konta w Vipro, nie będę miał konta w Vipro, 3 dni temu nie wiedziałem nawet, że istnieje coś takiego jak Vipro. Po prostu, jak widzę taką lamerkę, to mi się siekiera w kieszeni otwiera :evil:
Obrazek

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: brg »

sardo nunspa pisze: Cóż za dyplomatyczne podejście. Ja to ujmę trochę inaczej. warmia odwala leszczynę, a potem troluje broka, z powodu, jak to ujął "kwoty śmieciowej". Racja jest ewidentnie po stronie broka. Otwieranie pozycji w piątek, na 3 godziny przed zamknięciem w daytradingu i jeszcze na takiej parze, to już jest lamizm. Przy zamknięciu szarpie ceną spread się rozszerza wywala sl, ale na wykresie tego nie widać więc warmia bije pianę. Broker ma rację,ale mu ulega, bo mu zależy na reputacji.
I żeby nie było: nie mam konta w Vipro, nie będę miał konta w Vipro, 3 dni temu nie wiedziałem nawet, że istnieje coś takiego jak Vipro. Po prostu, jak widzę taką lamerkę, to mi się siekiera w kieszeni otwiera :evil:
Wszystko by się zgadzało, panie nie lamerze, gdyby nie to, że zlecenie nie zamknęło się na SL a na TP. Ale jak widać, nie tylko Vipro sie pomyliło przy ocenie tej sytuacji :)

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

Witam

brg bo takie sytuacje nie są częsta ale się zdarzają , reasumując cza się liczyć z różnego rodzaju dziwnymi sytuacjami w trakcie danych makro ekonomicznych , swapowania , końcem piątkowej sesji , początkiem niedzielnej itp :-) i nie mowie tu akurat o Vipro ale ogólnie , ostatnio mocno testuje platformę cTrader i tam takich sytuacji jak ta nieszczęsna wałkowana przez kilka stron miałem kilka i czuję że jakbym składał reklamacje nie uwzględnili by mi jej :-)
Z czego to wynika ? pewnie z tego ze TP siedzi na serwerze i w momencie jego osiągnięcia wysyłany jest order zamknięcia na rynek a jak miedzy czasie będzie cofka zostanie zrealizowana po gorszej cenie . Sytuacje takie są rzadkie ale są i cza się z nimi liczyć jak gramy zleceniami Market że poślizgi będą zarówno zyskowne jak i stratne , jak nam to nie odpowiada pozostaje przejść na jakiegoś brokera MM gdzie mam zlecenia Instant i płacić spreadu 4 pipsy za Edka i po złożeniu dyspozycji wycofania zysków siedzieć z różańcem i modlić się by nam broker wypłacił :-D
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Ok mój błąd :oops: nie doczytałem, że chodzi o tp. ale jeżeli napiszę takie zdanie- Zajmując pozycję na 3 godziny przed zamknięciem rynku, prosisz się o kłopoty - to zgodzicie się ze mną czy nie?
Obrazek

warmia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 569
Rejestracja: 27 lip 2016, 00:31

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: warmia »

sardo nunspa pisze:Ok mój błąd :oops: nie doczytałem, że chodzi o tp. ale jeżeli napiszę takie zdanie- Zajmując pozycję na 3 godziny przed zamknięciem rynku, prosisz się o kłopoty - to zgodzicie się ze mną czy nie?
Nie tylko tego nie doczytałes profesjonalisto.
A ja głupi trzymam pozycje czasami nawet kilka tygodni, no ale teraz juz wiem 3 h przed zamknięciem wycofać. Bezwzględnie - bo inaczej to lamerka i w ogóle ... obciach co najmniej.
P.S. Napisz to Krutsingerowi bo on twierdzi,że prawdziwą kasę robi się na pozycjach przetrzymywanych w czasie zamknięcia rynku.
Jeden z najbardziej zyskownych jego systemów nazywa się "One Night Stand" ( polega na otwarciu pozycji w piątek tuz przed zamknięciem) - ale co ja będę pisał "Taki profi" napewno to wie ...

ODPOWIEDZ